нов в клуба

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

jimi
Регистриран: 23 май 2018
Автомобил: IS 200

нов в клуба

Мнениеот jimi » 13 юни 2018, 14:24

привет колеги, от няколко седмици съм собственик на IS 200, 2004 г. и имам няколко въпроса. Пъвро - нормално ли е колата да спира толкова зле...в смисъл спирачките са много приятни при натискане, но ако се наложи по-екстремно спиране, то са едни ABS-и едно свирене на гуми и пързаляне и то по сух асфалт..не ми се струва нормално хич. Първо да уточня, че кола със задно не съм карал от на баща ми Москвича преди 25 години, а и слизам от Субару 4х4, където не съм имал никакви ядове със спирането и АВС-то през лятото за 6 години не ми се е включвало нито веднъж, колкото и екстремно да съм спирал и може би съм позабравил малко как следва да се държи кола със задно предаване. Ако кажете, че не е нормално, ще търся проблема в гумите, че ми продадоха колата с някакъв Барум, уж на 1 сезон, ама хич не ми вдъхват доверие.
Друго - май попрецаках колата, слагайки й ГИ, сега хептен неще да върви и забелязвам две неща - нивото на бензина си спада, все едно колата върви на бензин и като стигне някакво ниво се връща на нормална позиция - някой има ли подобни проблеми и дали е въпрос само на настройка на компютрите или е нещо нормално. И нормално ли е и да свети чека, според газаджията (който според думите си е най-великия, не само в тая галактика) нямало какво да се направи и да съм свиквал, въпреки че това ми е 4-та кола на газ и чек никога не ми е светил.
Иначе съм много доволен от колата, въпреки че я купих доста случайно. Кара се много симпатично, вози приятно и е доста запазена за годините си, а качеството на изработката и материалите си е като в премиум клас (какъвто си е) автомобил.

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

нов в клуба

Мнениеот a_atanassoff » 13 юни 2018, 14:53

jimi, добре-дошъл и честита придобивка!
Но, човече, потърси из форума преди да зададеш въпросите :!: :arrow:
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

jimi

нов в клуба

Мнениеот jimi » 13 юни 2018, 15:02

Благодаря :mrgreen: ... това правя последните 1-2 седмици, но за спирачките и за стрелката на бензина не открих нищо. Предстои ми сериозно пътуване тея дни и ако трябва да сменям гуми или да правя накаки ремонти, нямам никакво време и за това реших да си задам въпросите накуп. Съжалявам ако се е получило излишен спам, още повече че съм бил модератор във автомобилен форум и знам колко са досадни въпроси, на които е отговаряно десетки пъти

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

нов в клуба

Мнениеот Д. Ив. » 13 юни 2018, 15:17

Колега, не знам на кой форум си бил модератор, ама хич те няма в търсенето явно, нито пък в описателните заглавия на темите ти. Мислиш ли, че някой някога (след 5 години например) би се сетил какво точно има в твоята тема или пък би я намерил с търсачката?

viewtopic.php?f=67&t=8733
Проблем със стрелката на бензина Lexsus RX 300
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

jimi

нов в клуба

Мнениеот jimi » 13 юни 2018, 15:42

посипвам си пепел на главата веднага, признавам че проблема със стрелката не дъм го проучвал задълбочено. Проблем по-скоро ми е спирането, че на 2-3 пъти си изкарах ангелите и щях да пробия пода на колата...предполагам, че с едно посещение в сервиз и преглед на спирачките и смяна на гуми и това ще се оправи. Бил съм модератор за кратко, преди много години в Ауди форума и от тогава знам, че търсачката търси вътре в темите, а не в заглавията. Ако админа прецени, че темата е излишна, може спокойно да я изтрие.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

нов в клуба

Мнениеот Д. Ив. » 13 юни 2018, 15:51

По подразбиране търси в заглавията и съдържанието на темите, но това може да се контролира и от теб самия.
Прикачени файлове
MaxthonSnap20180613155114.png
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
vtpro
Регистриран: 24 май 2018
Автомобил: IS 200 Kompressor

нов в клуба

Мнениеот vtpro » 13 юни 2018, 15:54

Проблема с стрелката не е проблем колата си смята колко гориво е изгорила и сваля стрелката тя не е на ясно че върви на газ :)
Проблема с спирачките според мен е от гуми аз не съм имал проблеми с спирането.

lexuser
Регистриран: 27 януари 2017
Автомобил: Все още нямам ...

нов в клуба

Мнениеот lexuser » 13 юни 2018, 16:15

Чек-а на газ не трябва да свети, каква грешка показва? Отделно, че трябва да върви еднакво на газ и бензин, или разликата да е почти незабележима.
Газаджията нещо явно само в други галактики е добър, за нашата потърси нещо по-читаво...

jimi

нов в клуба

Мнениеот jimi » 13 юни 2018, 16:25

да....явно се оказа некадърен, още повече, че колата определено се спъна, а относно чека ми каза - "тея са така" и реших, че може да има нещо по-специфично. Благодаря за мненията

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Контакти:

нов в клуба

Мнениеот mtrx » 13 юни 2018, 19:03

Я направи една снимка на ABS -а отпред .
Не би трябвало да ти свирят гумите по принцип освен ако не ковеш рязко спирачките.

ABS-а на тая кола е доста добър
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

нов в клуба

Мнениеот Tin4ou » 13 юни 2018, 19:10

Гуми и не, не е нормално да ти свети чек енджин лампа ако нямаш проблем с двигател/газ/настройки/изпускателна система.
Изображение

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Контакти:

нов в клуба

Мнениеот mtrx » 13 юни 2018, 19:11

Е да като си на гъз е така. Светиш като на 24-ти декември :D
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
The Machine
Регистриран: 05 януари 2014

нов в клуба

Мнениеот The Machine » 14 юни 2018, 01:08

За спирачките потвърждавам.
Налагало ми се е 2-3 пъти да спирам суперекстремно и влачи и тресе и това е с хубави гуми на сух асфалт :D Май беше пролетно време... :D Но пак си виж спирачките де,то не се знае.

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

нов в клуба

Мнениеот milfor » 14 юни 2018, 07:36

Първо честито за придобивката.
За чека търси друг газаджия, за Пловдив мога да дам инфо за кадърен газаджия.
Аз за 4 години доста пъти ми се е налагало да спирам екстремно и съм нямал свирене на гуми, плъзгане или друго спира по добре от всичко досега на което съм се качвал. Така че сервиз май.ще ти трябва.
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

jimi

нов в клуба

Мнениеот jimi » 14 юни 2018, 10:18

Благодаря на всички за мненията, вчера бях при гумаджия и ме оферира с Uniroyal Rainsport 3 за 140.00 лв. и Michelin PRIMACY 4 за 180.00 лв., всичко това за 225/45/17 разбира се - попрочетох из темите за размерите на гуми и болшинството казват, че не би трябвало да има проблем с размера. Преди да се реша на смяна, ще посетя и сервиз за всеки случай, въпреки че ако спирането не е екстремно колата спира повече от добре, а и ABS-а си сработва чудесно. Тъпото е, че гумите са на не повече от 10 х.км., а и ще трябва и да купувам и зимни живот и здраве :shock: :cry: ....
@milfor благодаря, но съм в София и ще трябва да се огледам тук за майстор...ако някой има контакт на майстор, на който може да се има вяра ще съм благодарен да го спорели. ГИ-то е Тамона :evil: (подведох се от роднини, уж доволни..преди съм карал с Фобос, Ланди и BRC и ядове не съм имал никакви)

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”