Втулки на задните носачи

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Dakata
Регистриран: 07 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Re: ВТУЛКИ НА ЗАДНИТЕ НОСАЧИ

Мнениеот Dakata » 23 юни 2011, 23:29

Друго си е на морето :D

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 16 юли 2011, 19:28

Днес реших да си завъртя гумите тъй като искам да ги износвам равномерно, а по някаква "странна" причина задните ми свършат много бързо :twisted:

Никога не съм си представял, че от едно толкова елементарно нещо може човек да научи ужасно много неща за автомобила си. Очевидните неща бяха че ръчната лови само задните гуми , а като оставиш колата на скорост също само задните са блокирани. Това което не предполагах обаче е, че като опъна ръчната дясния ми заден апарат не хваща изобщо! Предните пък се оказаха, че задържат и двата и колелата нямат лек свободен ход и се усеща напрежение. Успях да прегледам и нещата които съм решил да сменям по окачването. Списъка който имах от майстора се съкрати магичиски на половина. Доста от нещата са ми чисто здрави и нямат нужда от смяна.

Видях и тия прословути задни втулки най-после. Не са това което е дал колагата Vanistia по нагоре. Тези на неговата снимка са на долния носач ,а тези за които говоря аз са на самия шенкел. Ето и снимка:

Изображение

На заден план се виждат втуклите на долния носач. Сега се филмирах дали те са ми за смяна реално и дали лекото похлопване идва от тях или от нещо друго ? Темата остава отворена и очаква продължение :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 22 ное 2011, 21:20

Алтернативната смяна на втулките с други от мерцедес или опел за по 30-40 лв. втулката е неефективна и след кратък период пак се разхлопват.
Решението е носач с втулката от лио или хубави втулки които заедно с ремонта излизат около 200 лв. по ефтино от смяната на целия ностач.

Rendosa
Регистриран: 12 декемрви 2010

Мнениеот Rendosa » 10 апр 2012, 12:06

Здравейте.Отдавна не е писано в тази тема.И на мен ми се налага да ги сменя тея прословути втулки на задните носачи.Ходих при Лео тъй като съм от Варна и той каза че трябва да се сменят лагери шенкел комплект с втулките и всичко с труда ще излезе около 1000лв.Според мен е твърде много за 2 гумички да се даде таква сума.Виждам че има и алтернативни варианти така че кажете в крайна сметка какви втулки съвпадат по размер и какво е решението на проблема като цяло като изключим скъпия вариант 1000лв.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 10 апр 2012, 13:12

ако смениш само гумичките ще ти излезе мин 250-300 лв. но след 5-6 месеца пак ще трябва да ги даваш...
лятото ми ги смениха в Бургас с некви ТРВ, които се преправят, декември отново се разхлопаха.
просто това само с гумичките са балкански решения въпросния детайл не е мислен да бъде сменян, и няма как да стане като оригинално, да не говорим че повечето които ги сменят ги скапват още като ги слагат.

така че по добре нови оригинални и според мен ще ти излезе по малко

nbupsiho
Регистриран: 06 март 2011
Автомобил: HS 250h

Мнениеот nbupsiho » 10 апр 2012, 18:19

Мдаааммм! Евтиното излиза скъпо.

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 11 апр 2012, 13:09

Най-вероятно сте прави ще го мисля в крайна сметка как ще стане.

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 15 апр 2012, 22:10

Честит празник на всички.Чудя се това http://www.superpro.eu.com/catalogue/ дали няма да помогне Super pro High Performance Polyurethane Bushings като се отвори Online Interactive Catalogue > има и нашия модел is200 но незнам как се казват тея втулки точно на английски или по скоро кои са точно.Мисля че се казват Rear Sway Bar Mount Bushings,но не съм сигурен.Или http://www.powerflex.co.uk/ -някой слагал ли е такива?Някой знае ли каталожния номер на тея втулки?

Dido
Регистриран: 18 май 2011
Автомобил: HS 250h

Мнениеот Dido » 08 юни 2012, 08:25

Ако някой в крайна сметка е поставил алтернативни втулки от друг автомобил , може ли малко инфо от кой точно пастват, че да спестим малко време за търсене.
Благодаря , предварително за информацията , ще се пробва този начин , а след 6 месеца ще видим резултата

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 08 юни 2012, 20:51

Dido написа:Ако някой в крайна сметка е поставил алтернативни втулки от друг автомобил , може ли малко инфо от кой точно пастват, че да спестим малко време за търсене.
Благодаря , предварително за информацията , ще се пробва този начин , а след 6 месеца ще видим резултата

Здравей приятел.
Аз съм сменял втулки на задните носачи, но вече не зная кои точно са били - ( смисъл от коя страна на носача и на кой точно носач). Сложих от Пежо. на струг се отнема някакъв милиметър и пасват идеално. за сега нямам проблеми а ги смених отдавна - преди 10000. пежото май е 406 но не съм сигурен. Кажи на майстора ти и той може да се сети на пежо какво е подобно - тампона е същия визуално само с малко не пасва. Дано съм ти помогнал
пс Писах ти лично но все още не си го получил.
Преди писах и на друг колега от форума и още стоят в изходящи. Виктор, Имаш ли идея защо се получава така?

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 08 юни 2012, 22:15

имам, защотото не са си ги прочели, като ги прочетат ще се измести писмото в изпратени

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 08 юни 2012, 22:22

Bukmop написа:имам, защотото не са си ги прочели, като ги прочетат ще се измести писмото в изпратени

Ясно

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 27 юни 2012, 15:57

svetlio и аз съм ти писал лично съобщение кажи има ли развръзка няква с тея втулки.

svetlio
Регистриран: 25 май 2009

Мнениеот svetlio » 28 юни 2012, 16:58

Когато писах за втулките,всъщност малко обърках заглавието и подвеждам и вас за което се извинявам.Ставаше въпрос за долни втулки на предните носачи.Като бях под колата ги виждах втори/от там задни/.Относно поръчката от TRD гледах регионалните им дилъри и този в Гърция ги имаше налични.За задните можеш постъпиш по същия начин.Доколкото си спомням в номенклатурата на ТRD има всичко,качеството е добро и само избиваш старите и слагаш новите.Двете предни ми дойдоха около 100 лева.Виж сайта на фирмата

posetitelqt
Регистриран: 29 януари 2011

Мнениеот posetitelqt » 02 авг 2012, 04:51

Ако може да се намеся малко тука, колеги, не им вярвайте на тия мошеници като ви разправят, че са ви разбити втулките. Намерете си един приятел дето разбира и идете с него на диагностиката. И като ви кажат, че има разбито, им кажете да ви го покажат (и приятелят да гледа). Мен и в ПитСтопа и в ТМ ауто ми казаха, че са разбити и алабала. Баща ми малко от малко обаче разбира (бил е монтьор) и я е прегледал в сервиз на Тойота в друг град и им е рекъл да му покажат ако открият нещо. Що ли нищо не са намерили а? :) Истината може и да е някъде по средата, но го имайте в предвид тоя случай.

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”