Амортисьори за IS200

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Амортисьори за IS200

Мнениеот Tin4ou » 02 юни 2012, 17:21

Няма такава тема до сега, та реших да отвора една дискусия да направим. Предстои ми от доста време смяна на амортисьори, и сега вече реших да слагам 4 нови. Първоначално си мислех, че когато се захване човек с едно такова занимание най-големия проблем са парите, все пак 4 нови са около 1000лв. Оказа се обаче, че истинския проблем всъщност е, че не мога да реша какви точно да купя. Разнообразието не е много голямо. Вариантите са оригинални, Закс, Боге (немски), Каяба и Токико. Оказа се, че оригиналните са производство на Токико за Тойота. Ето и снимка на сегашните ми които трябва да сменям:
IMAG0088.jpg

Почти се навих да купувам Токико, но за отзад още не мога да намеря. Някой сменял ли е и какво е купил, доволен ли е от тях. Интересува ме да имам хубава возия, а не спортно поведение. Разбрах също така, че се продават и много ментаци, както и ментаци на ментаците :x Всякви наблюдения и впечатления могат да бъдат от полза :)
Изображение

Rendosa
Регистриран: 12 декемрви 2010
Автомобил: IS 200

Re: Амортисьори за IS200

Мнениеот Rendosa » 02 юни 2012, 18:41

Супер тема и аз трябва да сменям амортесиорите,но само задните.За токико нищо не мога да кажа незнам.Закс и Боге правят съединители по принцип добри отзиви съм чувал за Закс аморт.А Каябата един приятел си сложи такива и доста доволен,но ги има от скоро такаче незнам колко са издръжливи.Аз лично си мисля да си сложа KONI ,някой беше писал тук из форума нещо ето линкове http://www.koni.com/index.php?id=254 и за БГ http://rudy96.com/index.php?option=com_ ... &Itemid=88 .Кажи точни цени ако може.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 02 юни 2012, 19:21

По едно време мислех че единия ми задния ми е за смяна и питах lio оригиналния е окло 300 лв по спомен, така че ако искате да си запазите комфорта и стабилноста на колата и искате истински продукт това е решението за мен, ако сте спортисти вече отивате на други маеки, пари и модели.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 02 юни 2012, 19:55

Цените с високия долар вървят горе долу така:

Оригинални Тойота (Токико) - ~280лв предни и 350лв задни.
Закс - ~240лв за предни и задни
Боге - ~220лв за предни
Каяба - ~190лв за предни и задни
Токико - ~150лв за предни (задни няма никъде :()

Всички цени са за бройка.

В eBay от Англия мога да си докарам Закса за около 200лв или Каябата за около 160лв, също така там има и някви супер сиромашки за по 120лв дето даже нямат и марка (тях няма да ги коментирам, пристигали даже без опаковка :mrgreen: ).

В Американския eBay пък има комплект Токико (2 предни + 2 задни) за ~470лв което е просто супер ама нямам варианти за докарване до тук.

Тия КОНИ не са лоши хич само дето не мога да видя колко струват :)
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 03 юни 2012, 14:40

Koni, Kayaba или Tokiko - това са марките, които ти препоръчвам.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 03 юни 2012, 15:19

Bukmop написа:По едно време мислех че единия ми задния ми е за смяна и питах lio оригиналния е окло 300 лв по спомен, така че ако искате да си запазите комфорта и стабилноста на колата и искате истински продукт това е решението за мен, ако сте спортисти вече отивате на други маеки, пари и модели.

Аз подкрепям мнението на Виктор

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 03 юни 2012, 18:37

Ael мерси за инфото смятам,че ще е полезно за всички.Кажи в крайна сметка като ги сложиш какви си избрал и как е возията

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 03 юни 2012, 20:39

Да не забравяме и Bilstein доста добри,но може би ще вози малко по твърдо намерих едни ето линк http://www.dcperformance.co.uk/uprated/ ... is200.html има и в БГ .

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 15 юли 2012, 08:35

От няколко дена карам вече с новите амортисьори! Все едно се качих на друг автомобил. Отпред сложих Токико, а отзад Каяба. 4бр ми излезаха 712лв.

Колата вози супер меко, не се литка при по рязки маневри, дори като тръгна да я суча с повече газ задницата седи равна и се плъзга доста по-добре. Дупките и паважа не се усещат изобщо. Преди като минех през по широк процеп или някоя дупка и в този момент ако подавам газ, цялата кола подскачаше и губеше обороти и предърпваше, сега вече го нямам този проблем. Ето снимка на тези бебчета.

DSC00053.JPG
Изображение

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012

Мнениеот ivan.1312 » 22 авг 2014, 08:47

Дойде ми ред и на мен за амортисьорите.
Днес бях на машина, която ги тества - положението е на границата между много лошо и плачевно... : )

За предни съм се спрял на Закс, които доверения майстор намери за по 150лв парчето, а за задни тепърва ще мисля.
Някой от колегите, които са сменяли амортисьорите си може ли да сподели какво друго е редно да се смени?
Разбрах, че освен бомбето и прахоуловителя има и лагери на предните, които осигуряват въртеливото движение, когато колата завива, те на какво натоварване са подложени, ресеурса им подобен ли е с този на амортисьорите, повече ли държат или си е според зависи?
Един смел човек прави множество !

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 22 авг 2014, 15:17

ivan.1312 написа:Дойде ми ред и на мен за амортисьорите.
Днес бях на машина, която ги тества - положението е на границата между много лошо и плачевно... : )

За предни съм се спрял на Закс, които доверения майстор намери за по 150лв парчето, а за задни тепърва ще мисля.
Някой от колегите, които са сменяли амортисьорите си може ли да сподели какво друго е редно да се смени?
Разбрах, че освен бомбето и прахоуловителя има и лагери на предните, които осигуряват въртеливото движение, когато колата завива, те на какво натоварване са подложени, ресеурса им подобен ли е с този на амортисьорите, повече ли държат или си е според зависи?

Ами според мен отзад трябва да се сменят и пружините защото аз след смяната на задните амиртисьори продължавам да не съм много стабилен с висока скорост.

Аз не съм сменял лагери.
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 23 авг 2014, 01:35

Предните и задните амортисьори би трябвало да са един модел. Степента на дампване е важна за поведението на автомобила, така че ако сложиш например меки отпред и твърди отзад, ще се завърташ много лесно.

Предните нямат лагери, окачването на Лекса е dual wishbone, не МакФерсон. Все пак е безкомпромисен автомобил, не БМВ ;)
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012

Мнениеот ivan.1312 » 26 авг 2014, 14:09

Малко информация в хода на търсенето:
Появяват се някакви с марка "оригинални" на цени окло 400лв. за брой...
Каяба има в изобилие на различни цени.
Sachs само предни, свързах се с официалния дилър на Sachs и ще успеят да намерят и задни, та за момента питането е кои са по-меки - Закс или Каяба? Кои ще дават по-добър комфорт, тъй като в момента това е водещото при избора?

Намерих и едни доста сиромашки, както казва Ael, дето са по 30-40 паунда в eBay. Казват се Continental Direct и за мен са световно неизвестни, някой чувал ли е нещо за тях? В сайта им се хвалят, че всичката гордост на елитното автомобилостроене пазари части от тях !?

Кони:
Вече не произвеждат обикновените амортисьори за нашите коли, предлагат се само спортни за по 256лв./бр. за предни и за задни, като в момента няма дори и такива не налични в БГ, ами произведени от Koni !!! Предстои производство в средата на септември.

Bilstein идват от две места и все само задни.
Един смел човек прави множество !

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 26 авг 2014, 15:13

ivan.1312 написа:Малко информация в хода на търсенето:
Sachs само предни, свързах се с официалния дилър на Sachs и ще успеят да намерят и задни, та за момента питането е кои са по-меки - Закс или Каяба? Кои ще дават по-добър комфорт, тъй като в момента това е водещото при избора?

Намерих и едни доста сиромашки, както казва Ael, дето са по 30-40 паунда в eBay. Казват се Continental Direct и за мен са световно неизвестни, някой чувал ли е нещо за тях? В сайта им се хвалят, че всичката гордост на елитното автомобилостроене пазари части от тях !?

Кони:
Вече не произвеждат обикновените амортисьори за нашите коли, предлагат се само спортни за по 256лв./бр. за предни и за задни, като в момента няма дори и такива не налични в БГ, ами произведени от Koni !!! Предстои производство в средата на септември.

на Bilstein има предни от тех-ко,писах ти на лс

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 27 авг 2014, 12:10

ivan.1312 написа:Малко информация в хода на търсенето:

Кони:

Изобщо тея нашите "официални дилъри" са пишман дилъри имат части в наличност само за голф,бмв, и ауди примерно.Въпроса кои возят по-меко закс или каяба и мен ме вълнува.Аз съм сменил само задните с каяба 135лв единия,но не мога да кажа твърдо или меко возят,защото нямам база за сравнение.Старите аморт. бяха изпуснали и двата и поемаше дупките и неравностите доста твърдо като ги смених е ок но колко е меко сега незнам,а тея нечуваните в ибей няма да ги коментирам изобщо.Подкрепям и мнението,че и четирите аморт. трябва да са една марка(модел).

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”