Амортисьори за IS200

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот mtrx » 12 май 2017, 17:55

Да тия са чайна майна
Аз си взех тези втора ръка
http://www.ebay.co.uk/itm/Lexus-IS200-S ... Swux5YP~7l
Сметни цената и разправията и се замисли дали въобще има смисъл от 600лв за амортисьори и после още 250лв за пружини .
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Амортисьори за IS200

Мнениеот vanistia » 21 мар 2018, 01:41

Здравейте колеги,
ако сложа оригинални амортисьори с каяба пружини, дали ще има проблем и голяма разлика във возията?
Благодаря!

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот milfor » 21 мар 2018, 07:08

Те оригиналноте пружини не са ли каяба :?:
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот mtrx » 21 мар 2018, 10:38

Оригиналните пружини са Токико

Каяба са пълни боклуци. Да беше взел coilover-и Tein . Парите са същите
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
vanistia

Амортисьори за IS200

Мнениеот vanistia » 21 мар 2018, 17:57

Още не съм купувал нищо, но много скоро трябва да купя.

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот mtrx » 21 мар 2018, 18:05

Ако и 4-те са ти за смяна сложи Tein Street Advance (Flex) и си готов. Цената е малко по висока от на каяба боклуците

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот mtrx » 21 мар 2018, 19:17

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот milfor » 22 мар 2018, 03:55

След година каране и 25К км предните амортисьори се държат прекрасно(KYB TOYOTA/ LEXUS), закупени от Лио. Не съм сменял задни че машината миналата година на теста искара по средно 85% отзад, не съм сменял и пружини. Няма за сега люлка или литкане.
Марто незнам за оригинално вграждане Каяба ли са или Токико, ама ако се сложат каквито заводско са сложили няма ли да изкара още толкова без значение коя марка?
пп. Нали знаете че не съм много на Ти с колите, че затова питам редовно ( с въпроси от серията ТЪПИ) и се почесвам по китарата дето не ме сърби :mrgreen:
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

Потребителски аватар
vanistia

Амортисьори за IS200

Мнениеот vanistia » 22 мар 2018, 15:13

мерси, ще видя какво ще правя, но и не знам дали трябва да сменявам пружините и не знам как да разбера...
ще питам лио за цените на оригиналните амортисьори и пружини, но той каза че са доста скъпи..

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот mtrx » 23 мар 2018, 07:29

Ако е увиснала отпред и изглежда вдигната отзад си за смяна на пружини.

Иначе моята каяба издържа година и малко

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот holyman » 23 мар 2018, 15:58

Ако трябваше да сменям пружини и амортесьори, не бих се и замислил дори за друго освен Tein Street Basis Z - возят само една идея по-твърдо от оригиналните, но са значително по-стегнати. Тоест подобряват поведението на колата без да жертват комфорта, което си е win-win. Нямат независим от пружината реглаж на височината, но тая кола нито някой ще я прави за офроуд нито си говорим за stance изпълнения по нашите пътища. Ако се скочи на горната версия, Street Advance, там вече може да се обслужват амортесьорите и стават вечни. Не че ще ги караме тея коли толкова дълго...

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Амортисьори за IS200

Мнениеот Akima » 23 мар 2018, 18:27

holyman написа:Source of the post амортесьори

Мисля, че идеята беше за смяна на амортИсьори...

vanistia,
имате доста опции - трябва да прецените бюджета си и да предвидите колко дълго и как ще експлоатирате автомобила.
holyman е прав, че много от тук присъстващите не планират да карат модела вечно.

За останалите, които ще ни заравят с колите:

Tein Flex Z coilover-и:
Модел: VSY20-C1SS3
Предна пружина: 10kg/mm
Задна пружина: 8kg/mm

RS-R TI2000 пружини:
Модел: T310TD - комплект предни и задни
Предна пружина: 5.0 kg/mm Просвет: -20-15mm
Задна пружина: 4.28 kg/mm Просвет: -20-15mm

HKS Hipermax IV Max GT coilover-и:
Модел: 80230-AT006
Предна пружина: 10kg/mm
Задна пружина: 8kg/mm

KTS SC Damper System Beta coilover-и:
Модел: KTS SKU: 63170
Предна пружина: 12 kg/mm
Задна пружина: 10 kg/mm

CUSCO Street ZERO Red coilover-и:
Модел: 195 61P CN
Предна пружина: 12 kg/mm
Задна пружина: 9 kg/mm

TANABE PRO Comfort Ride Suspension Kit Comfort-R coilover-и:
Модел: CRXE10K
Предна пружина: 10 kg/mm
Задна пружина: 8 kg/mm

Имате огромен избор, но не разбирам защо са ви нужни койловъри при положение, че 48131-53020 към днешна дата се продават пружини на цена от ~100 USD/брой.
Да не говорим, че с този парт номер ще ви излязат доста опции от континента.
Аз лично карам все още с оригиналните пружини и амортисьори Bilstein B6 - повече на линка долу:
Akima @ [Lexus IS200 XE10][Фото-отчет]Свирещи накладки - профилактика на водачи на предни спирачни апарати

Успех. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
vanistia

Амортисьори за IS200

Мнениеот vanistia » 23 мар 2018, 19:41

Благодаря много за отговорите!
Не знам и аз със сигурност. Последните 3,4 години колата се кара само лятото за 2,3 до 4 седмици, но последното лято от 110 км. нагоре при малко по резки завивания се заиграваше с желание да те изхвърли от пътя.... и първото нещо което си помислих е че амортисьорите са си заминали (подарък са ми от колега от форума и си мисля че вече са се предали). Все още не съм си в България но ще изпратя колата на преглед и ще видим... ако всичко е ок по окачването значи са те.
Извинявам се за прибързаните въпроси, но ми влезе в главата че амортисьорите и пружините са за смяна защото по миналото лято се ударих малко и тогава мина на преглед реглаж и всичко беше ок..
Ще видя до седмица две какво ще каже майстора.

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот holyman » 23 мар 2018, 21:21

Akima написа:Source of the post Мисля, че идеята беше за смяна на амортИсьори

Благодаря за корекцията, обещавам, че ще сложа няколко зърна царевица на пода в ъгъла и ще постоя на колене с ръцете нагоре, гледайки към стената :lol:

Относно койловърите, почти всички които цитираш, силно променят возията. 12/10 килограма пружини изискват известна степен отдаденост за ежедневно каране.

Тези, които аз споменавам са с 9/6кг пружини, могат да се регулират на стандартна височина на купето и не се отличават твърде много от стандартното окачване. Tein Street Basis Z са към 870 лв. за комплекта, което е равно или по-евтино от каквато и да било алтернатива за подмяна на окачването с не-китайски ментета. За 150 лв. горница се скача на Street Advance Z, които добавят независимо от пружината регулиране на височината + възможност за обслужване на амортИсьорите (поне докато не ги направят и тях необслужваеми). Не мисля, че има по-разумен вариант, ако е необходимо да се освежи окачването на тези коли.

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Амортисьори за IS200

Мнениеот mtrx » 23 мар 2018, 21:54

Идеята на койловъра е че за същите пари като стандартното малоумно окачване получаваш регулируемо, една идея по твърдо от нормалното и... Можеш да я смъкнеш колко си искаш и кога си искаш.

А каябата става само да си подпираш мастика та у вас

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”