Съединител

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Toni
Регистриран: 22 ноември 2010
Автомобил: HS 250h

Съединител

Мнениеот Toni » 30 юли 2012, 12:34

Здравейте, знам че въпросът ми не точно по темата, но не открих темата за съединител. Та виждам, че има хора в форума, които доставят части на поносими цени. Аз трябва да сменя съединител - дали някой може да ме ориентира, от къде да поръчам съединителя, защото в ТМ - направо не познават цифрите.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: Съединител

Мнениеот Bukmop » 30 юли 2012, 12:50

Приет,
хубаво е като не намериш нищо по въпроса който имаш да зададеш, не да омцваш другите теми (да пишеш в темата за амортисьорите за съединител) а да си пуснеш нова отделна тема, Пъскането не боли и е безплатно. Така следващия след теб ще се ориентира много по бързо.

Rendosa
Регистриран: 12 декемрви 2010

Мнениеот Rendosa » 31 юли 2012, 13:20

Здравей.Никой не е отговорил на човека.Принципно от Lio може да си купиш на нормални цени има тема как да се свържеш с него.Незнам колко струва сподели като купиш и аз трябва да сменям след време защото ми претриса при тръгване понякога и отделя горе имаше и за това тема "Претрисане" ,другия вариант е ebay там има евтини намират се доста и то хубави.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 31 юли 2012, 17:09

И на мен ми тресе, но съединителя си отделя супер. Мисля си, че това тресене идва от маховика (най-вероятно имаме такъв) който хич няма да е евтин. Иначе комплект съединител идва на около 400-450лв което си е абсолютно нормална цена :)
Изображение

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот CityNight » 10 авг 2012, 00:23

Meн почна тва лято да ми притриса при тръгване като климатика е на макс...дали е от маховика или само с дискове ще минем? Щото моя си е оригиналния съединител на 200+К вече...
Някой водил ли я е да се гледа? Аз мисля да посетя ПитСтоп по-другата седмица....

EDIT: ТoyoDIY казва, че нямам демпферен маховик. Демек 300 лева и нов съединител...в противен случай нещата отиват на 2К само за маховика.

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010

Мнениеот Mind_Control » 10 авг 2012, 10:54

Защо намесвате маховика? Обикновенно се сменят феродов и притискателен диск и си вървят комплект. Маховика не е износваща се част.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 10 авг 2012, 11:50

При дизелите, както и по новите бензинови модели заради голямото натоварване слагат активен маховик който заминава на 100-150к км и нов такъв струва между 1000 и 1500лв отделно от съединителя. Ако и ние имаме такъв активен маховик симптомите когато се износи са точно претрисване при отделяне (зацепване). Карал съм дизел на който беше подменен маховика с неоригинален (разликата беше 650лв и 1400 за оригиналния) и колата тресеше доста осезаемо. Но това само при потегляне.

Добрата новина е, че сега като е сухо и много топло това притрисане го няма :roll:
Изображение

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 10 авг 2012, 12:22

Дайте да изясним първо кой какво има предвид :) Малко технически офтопик:
Ael e абсолютно прав. Маховика, за който се говори е съвсем износваща се част при двумасовия демпферен съединител. При обикновения удара при по-рязко отпускане се компенсира от части от 4-те демпферни пружини на феродовия диск, докато при двумасовия вместо дискове един в друг имаме дискове в съосие, и разликите в усилието се компенсират от 2 много дълги пружини, в които удрят продълженията на вътрешния диск, с времето тези пружини омекват повече от късите на обикновения съединител, тъй като са много по-дълги, и в механизма се получава луфт, който се изразява в буквално удари при потегляне докато се допре пружината.

Ето за изясняване :
http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 10 авг 2012, 13:53

А ето как изглежда нашия. Сега последно май не сме със скъпите маховици а ?

clutch unit.JPG
Изображение

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 10 авг 2012, 14:51

Проверих в ToyoDIY снощи, и твърди, че не сме...
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200003 ... _3101.html

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 10 авг 2012, 15:08

Сега ако имаше парти емотиконка щяха да я постна с кеф по случай случката :lol:
Изображение

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 14 дек 2013, 12:17

Малко да възродим темата,в крайна сметка Toni пуснал темата не каза какъв съединител си е купил и от къде и колко струва.Скоро ще сменям и аз съединителя ,та който е сменял да сподели марка цена и от къде? И освен притискателен феродо и лагер(предполагам,че се продават коплект) има ли друго за смяна?

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 14 дек 2013, 16:23

Rendosa написа:Малко да възродим темата,в крайна сметка Toni пуснал темата не каза какъв съединител си е купил и от къде и колко струва.Скоро ще сменям и аз съединителя ,та който е сменял да сподели марка цена и от къде? И освен притискателен феродо и лагер(предполагам,че се продават коплект) има ли друго за смяна?

280лв струва съединителя по данни на моите механици. При мен първа започна да влиза трудно и предполагам е за смяна.
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 14 дек 2013, 21:31

mtrx написа:
Rendosa написа:Малко да възродим темата,в крайна сметка Toni пуснал темата не каза какъв съединител си е купил и от къде и колко струва.Скоро ще сменям и аз съединителя ,та който е сменял да сподели марка цена и от къде? И освен притискателен феродо и лагер(предполагам,че се продават коплект) има ли друго за смяна?

280лв струва съединителя по данни на моите механици. При мен първа започна да влиза трудно и предполагам е за смяна.

Много евтин нещо

Rendosa

Мнениеот Rendosa » 15 дек 2013, 12:37

И на мен много евтино ми се вижда може би 280лв е само притискателния или само феродото иначе в нета съм намерил най-евтино за сега Blue print clutch kit за 350лв и Exedy за 420лв и Sachs за 500лв.Ако някой е намерил по-евтино да сподели.

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”