Миризма на изг.газове в купето is200

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

newboba
Регистриран: 10 юни 2016
Автомобил: IS 200

Мнениеот newboba » 09 сеп 2017, 20:55

Здравейте колеги. От няколко месеца в купето мирише на изгорели газове в движение. Доста време търся откъде и открих че като вдигна предния капак(колата в покой с работещ мотор)не мирише. При затворени прозорци(в движеение и покой)не мирише и при отворена и затворена клапа. Мирише само когато отворя прозорец без значение от скороста на движение. Генерацията е без пробойни защото отвън отпред и отстрани миризма няма а и миналата седмица я прегледахме. Усещам че просмуква някъде отзад около седалките или може би пода, вероятно през багажника.... Доста ми е трудно да го хвана, въпреки че миризмата е силна. Някой който е разглабял таква, може ли да каже къде да търся отвори (клапа долу ниско или там каквото е), или някакви други предположения.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 10 сеп 2017, 00:05

Познайте къде ви е горивната помпа... :wink:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

newboba

Мнениеот newboba » 10 сеп 2017, 08:31

Под задната седалка предполагам. Какво мога да очаквам след като работи? Може би нагрява твърде много? Или пък има теч?

newboba

Мнениеот newboba » 10 сеп 2017, 08:36

Ако е от нея защо не мирише при затвотени прозорци...?

На линия
sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 10 сеп 2017, 09:21

нямаше ли тема за този проблем,мисля че някой беше писал че газовете му влизали от ауспуха през задната броня и в багажника

На линия
sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 10 сеп 2017, 09:23

newboba

Мнениеот newboba » 10 сеп 2017, 15:14

Братлета раздигах задната седалка както и двата капака под нея. Не е от там. После раздигах корите в багажника и там има две дупки за конденз симетрични отдвете страни. Ще пробвам със запушване на тази до ауспуха и ще споделя резултат. Междувременно ще следя темата за други предложения.

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 10 сеп 2017, 17:26

Възможно е на двата симетрични някоя клапа да се е деформирала и да не затваря правилно. Мен когато ме удариха отзад и свалях бронята да я правят видях че дясната от топлината на ауспуха се бяше втвърдила и дефирмирала. Смених ги превантивно и двета.
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

newboba

Мнениеот newboba » 11 сеп 2017, 08:10

По-интересното е че са си чисти отвори без клапи. Имат само по една пластмасова шапчица с отвори и всичко преминава свободно. Установих че в багажника мирише най-силно. Друг е въпроса дали има други неоплътнени афтърмаркет отвори около газовата бутилка.

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 11 сеп 2017, 10:38

Трябва да има гумени клапи, което ме навежда мисълта че за изгорели или премахнати. Аз моите ги смених от моргите , но дясната я взех от английски Ис защото там ауспоха е от другата страна и е мо малко изпечена. Старите ми се бяха доста деформирали.
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 11 сеп 2017, 19:46

Същия проблем, за който писах в другата тема. Сменяй клапите с нови или други, които не са повредени и ще си решиш проблема.
Изображение

newboba

Мнениеот newboba » 12 сеп 2017, 09:01

Запуших ги с парченца плат и почти не смърди в купето. Само като отворя багажника още мирише осезаемо. Отворите всъщност са тръбички към вътрешноста на бронята с диаметър колкото да вкараш палец и шапчица с прорези вътре при резервната гума. Няма тапичка, клапа или нещо което да намеква че е имало преди. Може да е инжинерен пропуск от първите години. Колата ми е 99-та. Доволен съм че проблема не е под капака. Вероятно ще ида при гърнеджия да удължи крайната тръба с няколко сантиметра за да не завихря в бронята, или пък ако намеря ще сложа накрайник.
Последна промяна от newboba на 12 сеп 2017, 09:07, променено общо 1 път.

newboba

Мнениеот newboba » 12 сеп 2017, 09:06

В тази връзка някой може ли да ми каже диаметъра на изхода на ауспуха за да потърся в нет-а?

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 12 сеп 2017, 12:30

Май говорим за различни неща. Ти си мислиш за отворите в най-ниската част на багажника, които по принцип трябва да имат гумени тапи.

Аз ти казвам за клапите отстрани, които са с големина на кутия цигари. Те са проектирани така, че като затваряш багажника, въздуха който е вътре да може да излезе навън. Същевременно седят затворени и ако ги запушиш вратата на багажника ще се връща и няма да се затваря от първия път.

След като ти влиза миризма от малките отвори, значи гърнето ти е доста зле. Намери си тапи и си оправи гърнето.
Изображение

newboba

Мнениеот newboba » 12 сеп 2017, 14:37

Колега, в тази връзка можеш ли да ми пратиш линк или да качиш снимка на клапата? Искаш да кажеш че гърнето вероятно има дупка щом връща в купето? Ще прегледам гърнето, но не си обяснявам защо нямам тапи на отворите долу. Все пак някой може ли да ми даде размер н изходната тръба?

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”