Миризма на изг.газове в купето is200

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 14 сеп 2017, 16:37

Tin4ou написа:Май говорим за различни неща. Ти си мислиш за отворите в най-ниската част на багажника, които по принцип трябва да имат гумени тапи.

Аз ти казвам за клапите отстрани, които са с големина на кутия цигари. Те са проектирани така, че като затваряш багажника, въздуха който е вътре да може да излезе навън. Същевременно седят затворени и ако ги запушиш вратата на багажника ще се връща и няма да се затваря от първия път.

След като ти влиза миризма от малките отвори, значи гърнето ти е доста зле. Намери си тапи и си оправи гърнето.

Аз нямам малки такива а само големите в ниската част, може би защото съм комби. Но когато затварям врата или багажник ги чувам как се отварят и затварят за момент( само нощем когато е тихо).
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

newboba
Регистриран: 10 юни 2016
Автомобил: IS 200

Мнениеот newboba » 01 окт 2017, 10:18

Открих и отворите с клапите откъм калниците. Капаците им са си на място. Удължих ауспуха така, че да съм сигурен че не вкарва във бронята. И пак мирише... Като сваля преден прозорец, откъм задната седалка нахлува миризмата, а като отворя багажника, става ясно че от там тръгва всичко защото миризмата е най-силна. Направих и друг експеримент. На канал оставих колата на празен ход и запуших с ръка ауспуха( колата е на газ и в студеното време се виждат отявлено парите) ,но не видях да излиза пушек от другаде. Така на практика не ми останаха варианти които да пробвам. Проблема засега е нерешен.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 01 окт 2017, 14:52

Легенът на резервната гума цял ли е?
Колата да не е дупчена за ГИ някога?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

newboba

Мнениеот newboba » 02 окт 2017, 10:05

Предполагам че и там има някое неоплътнено отворче, но защо влизат газове а не просто прашен есенен въздух е това което ме притеснява. Ще сваля гърнето за инспекция и ше сменя гарнитурата на снадката, и дано не бъде напразна цялата разправия.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 08 окт 2017, 17:19

А тези малките отвори по дъното запуши ли ги с гумени тапи ? Ако си ги оставил отворени, може от там да всмуква. Въпреки че на моята бяха отворени през цялото време и нямаше проблеми, но знае ли се ...
Изображение

newboba

Мнениеот newboba » 09 окт 2017, 21:56

Вторите отвори се оказаха афтърмаркет към газовата. Отвори за изпускане на газ. Запуших тях и дясната фабрична с един найлон и: О, чудо...

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 09 окт 2017, 23:59

Akima написа:Колата да не е дупчена за ГИ някога?

Колко мъка има по този свят... 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 11 окт 2017, 12:29

Сега остава да си оправиш и генерацията :D
Изображение

newboba

Мнениеот newboba » 17 окт 2017, 21:47

Братле,генерацията е била ОК от самото начало(след свалянето на катализаторите и нови гарнитури между отделните части). Прегледана няколко пъти докато търсех проблема със смърденето. Афтърмаркет отворите забавиха всъщност откриването на проблема(докато открия че са афтърмаркет). Те са два, намиращи се в легена на резервната гума и в момента са запушени с пяна, както и дясната клапа в багажника докато си взема нова и ми се доразглабя задната броня за да я сменя. Побългарено,но детето ми няма да диша отрова когато го возя, докато намеря време и ресурс да оправя колата както е била проектирана. Благодаря на всички колеги за мненията! Надявам се темата да е полезна и занапред за други колеги, и макар проблема да е типичен за модела - изненади винаги има.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 07 ное 2017, 00:01

Аз имах 4 фабрични дупки по дъното на багажника (два под резервната гума и два в краищата при крика и от другата страна) + две клапи по стените зад бронята. След като си оправих гърнето не ми влизаха никакви газове, въпреки че два от отворите оставих отворени.

Само казвам :)
Изображение

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”