катализатор

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

veso_shefa
Регистриран: 16 март 2017
Автомобил: IS 200

катализатор

Мнениеот veso_shefa » 10 окт 2017, 03:27

Привет

Пак ще задавам глупави въпроси :Д

Гледах , рових и най вероятно не съм видял в темите по долу отговор на въпроса ... та ще прощавате ,но ще си питам :)

Колата е на газ и за мое нещастие нещо и се разбягаха настройките и месец беше мъка ,първо намерих един човечец в пловдив които да вземе да я закачи изобщо на компа и да види какво се случва .

не,че я настрои като хората , ми зе та и намали и там дебита ли,кво ли прави да не харчи като зил,ма файда....и стана още по голяма каша
но взе та ми каза ,че на компа му излиза задръстен катализатор ...
намерих уш читав газаджия в софия ,настрои кво настрои и колата си заспа с оглед на предишните настройки дето беше направил предния,но разхода направо кърти

София-Пловдив дава около 25л газ със средна скорост 160км + тук,там се налага да забързам малко за някоя друга маневра,но си кретам със 160 ...
та въпроса ми е,моят крак ли тегне много на педала или да махам тоз катализатор ?
И какъв е филма с катализатора,защото днес като се прибрах в софия,минах през един сервиз ,ей така да попитам какви са варянтите и приемчика каза никакви........ , а уш хубав сервиз баш за подобни хватки ....

Та ако можете да споделите за какво става дума и ако знаете къде могат да го резнат и да я направят като хората ,цени на услугата без значение дали ще е в софия или пловдив .

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

катализатор

Мнениеот milfor » 10 окт 2017, 09:50

Колега мое лично мнение, намери си свестен газаджия. Тоз разход ама въобще не е нормален. Аз мога да препоръчам есин в Пловдив който ми слага газовата и въобще много си разбират момчетата в сервиза от работата. Аз толкоз качествено поставяне на газова не съм виждал. Добре е предварително да се свържеш с тях.

Nito Auto Gas Group-ltd.
4006 Промишлена зона Изгрев, Пловдив
088 728 5555

https://goo.gl/maps/DdNi8CnVKWq
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

катализатор

Мнениеот loxs » 10 окт 2017, 14:00

Wow, този разход на газ за такава кола... не ми се вижда нормален. Предишната ми кола (Audi S6 2.2 turbo quattro) харчеше около 15 газ при такова каране.

veso_shefa

катализатор

Мнениеот veso_shefa » 10 окт 2017, 14:23

разбрах се с газаджията да го повозя на магистралата за да види какво се случва и да настройва каквото трябва , но ще е хубаво да махна и катализатора ако е задръстен ....
дано се появи някой които е правил тази маневра и да сподели как се случват нещата

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

катализатор

Мнениеот holyman » 10 окт 2017, 15:28

Не е настроена газовата въобще и/или не е монтирана човешки. Особено важно е инжекторите да са с възможно най-къси маркучи към колектора, най-добре единични инжектори с 2-3 см маркучи, иначе разхода може да стане зверовит.

Освен това, компютъра на IS200 е силно адаптивен и както и да е настроена газовата, ако не е много извън границите, компа на колата ще се адаптира около настройката. Ако всичко е извън границите, ще има check engine.

25/100 разход означава едно от две неща - кофти настройка/монтаж на газовата или неработеща/неработещи предни ламбда сонди.
Аз бих откачил акумулатора на колата за 1 нощ, после 100-150 км нормално каране, за да се обучи ECU-то и след това може да се мисли.

От личен опит мога да заявя, че няма газаджия, който да има достатъчно сив материал между ушите, за да разбере как работят и се самообучават тези компютри, да не говорим как да им повлияеш и респективно да настроиш компютъра на газта. Или поне аз не съм виждал такъв газаджия.

Преди време подробно се бях опитал да обясня как става тая работа ей тук: viewtopic.php?f=1&t=9156&p=40056#p40056

Но както и да е - съветвам разкачане на акумулатора (за рестартиране не ECU-то и предизвикване на режим на бързо самообучение), след това ако ситуацията е същата, може да се търси проблемът другаде.

За сравнение - моята харчи 16 в София и 12 извънградско със 130, 15 извънградско със 160-180. Газ. Като се има предвид, че е с компресор на 0.6 бара, или около 60-65% увеличена мощност.

Относно катализатора/катализаторите - мирише ли на яйца? Глъхне ли във високите обороти, особено на бензин?

veso_shefa

катализатор

Мнениеот veso_shefa » 10 окт 2017, 16:57

по скоро намирисва на масло :) не бих казал , че глъхне

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

катализатор

Мнениеот holyman » 11 окт 2017, 23:32

Оо, ако намирисва на масло през катализатора, значи са заминали всички. При горене на масло катализаторите заминават за седмици. И като ги махнеш, като нищо ще започне да пуши. Може да си за гумички на клапаните, които са яко занимавка за смяна...

Потребителски аватар
MotornoMasloBG
Регистриран: 15 октомври 2017
Автомобил: GS 400

катализатор

Мнениеот MotornoMasloBG » 15 окт 2017, 21:47

Каква марка и модел е газовата уредба?
Оригинални масла, добавки и филтри от https://www.MotornoMaslo.BG!

Podolinsky
Регистриран: 17 януари 2016
Автомобил: Все още нямам ...

катализатор

Мнениеот Podolinsky » 30 окт 2017, 18:54

като казахте миризма на яйца, мойта направо смърди на Великден като я понатисна малко. Някаква идея къде мога да махна катализаторите в София и със тия мобилни тестове за катализатори и ниво на изгорели газове, дали няма шанс да стане някой фал?

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

катализатор

Мнениеот Akima » 30 окт 2017, 19:05

Има и шансът ще става все по-голям.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Podolinsky

катализатор

Мнениеот Podolinsky » 31 окт 2017, 15:34

Akima написа:Source of the post Има и шансът ще става все по-голям.

Вариянта тогава какъв е, освен мръсна газ при опит за мобилен тест :D

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

катализатор

Мнениеот Akima » 31 окт 2017, 19:41

Podolinsky написа:Source of the post ВариАнтът

е открит отдавна и удобно ограден в червено:
Var.png
Секретно!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Podolinsky

катализатор

Мнениеот Podolinsky » 01 ное 2017, 14:35

Доколкото разбирам това е форум на лексус, където целта е да се намери решение на технически или не дотолкова такива проблеми, а не час по български и литература за да следим правописа, или клас по философия и/или политика с цел решаването на екологичните и от друго естество проблеми на България ...

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

катализатор

Мнениеот DrDevil » 01 ное 2017, 14:41

Целите на форума са много. Личните цели на отделните личности са различни. Имаш безкрайно повече шанс да получиш качествена помощ, когато предизвикваш доверие в хората и всяваш респект, не само по форумите ами и в живота изобщо.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

катализатор

Мнениеот ivalin4o » 03 ное 2017, 06:24

Аз бих добавил:
Именно защото е форум и се чете не само от активните в него. Не е зтворена група а трибуна, на която изразяваш мнение, споделяш опит. И цялото това нещо може да се види от всеки заинтересован, дори да не е член на форума!
И аз не съм се справял блестящо в часовете по "Български език и литература", но поне се опитвам да пиша правилно и няма да се сърдя на забележки!
Поздрави и извинете ме за отклонението от темата.
Последна промяна от ivalin4o на 03 ное 2017, 06:36, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”