По колко време ви свети лампата на маслото сутрин?

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
doggy
Регистриран: 07 декемрви 2017
Автомобил: IS 200

Мнениеот doggy » 05 яну 2018, 17:43

Здравейте.При студен двигател по колко време ви свети лампата на маслото на колите ви?

nbupsiho
Регистриран: 06 март 2011
Автомобил: HS 250h

Мнениеот nbupsiho » 05 яну 2018, 18:26

2-3 секунди, но карам с 0W-30.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 05 яну 2018, 18:28

Като запаля - не свети. Никога не съм я чакал да изгасне
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
doggy

Мнениеот doggy » 05 яну 2018, 18:55

Ок а каква би била причината да потропват тихо лагерите със светенето на лампата?Лагерите са перфектни,маслен филтър е сменен 2 пъти за да се изключи вариант за клапан.Остава вариант само за маслена помпа или съм карък и попадам само на калпав филтър който се изпразва?Единия е оригинален който смених с MAN.

nbupsiho

Мнениеот nbupsiho » 05 яну 2018, 21:03

За кои лагери говориш?

Потребителски аватар
doggy

Мнениеот doggy » 05 яну 2018, 21:06

На коляно-мотовилковия отсек.То с други не е обвързано светенето на маслото
пп.Утре ще пробвам с 3-ти филтър и ще меря налягане на маслото,по данните от менюала
пп2.Имам френд със селика с 3S-ge мотор(150к.с.)Преди може би 10 години имаше сходна драма,която все още продължава.Смениха лагери,макар че всичко беше наред,но същото прихлопване се чуваше тогава при студено палене,чува се и сега а колата се кара постоянно.За него проблема е заради прекалено наклонен маслен филтър,поради което може да се изпразва.Чува се само докато изгасне лампата на маслото,след това няма драми,но според мен не е нормално да работа така :?:

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Контакти:

Мнениеот holyman » 06 яну 2018, 23:13

Мисля че някъде беше обсъждана тази тема. ОЕМ филтъра има клапан, който му пречи да се изпразни бавно през нощта. Но и това не е 100% сигурно, защото с Тойота Авенсис проблемът е същия и дори с ОЕМ филтър не се оправя. Ако не свети лампата повече от 2-3 секунди, не мисля че е голяма драма. Може някоя добавчица да се сложи за всеки случай, но с оглед на това, че счупени такива двигатели са голяма рядкост вече доста години, не смятам че това е особен проблем.

Потребителски аватар
doggy

Мнениеот doggy » 07 яну 2018, 07:57

- Ето едно примерно клипче свалено от нета със проблема който имам аз.

- Ето едно според мен в което всичко е както трябва.

пп.От вчера съм с оем филтър за хонда,понеже е със същата резба,днес ще разбера има ли разлика

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 07 яну 2018, 21:08

Утре ще снимам моята бангия да видим какво ще излезе. Мисля че си е напълно нормално
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

D.K
Регистриран: 26 декемрви 2017

Мнениеот D.K » 07 яну 2018, 22:46

Здравейте.
От близо месец съм горд собственик на is200 и което ми направи впечатление (след като я купих :? ) е точно лампичката при палене сутрин. И моята светва за около секунда две, и се чудя дали е нормално защото мисля да слагам турбо, но ако се окаже, че не е нормално първо ще трябва да реша тази загадка.

nbupsiho

Мнениеот nbupsiho » 08 яну 2018, 00:17

При мен свети по-дълго, и какво? С тоя двигател съм минал за седем години 140000км. Откакто го имам, си е все така, а върви зверски, няма запиране. Що не ми дадеш филтрите, дето си ги свалил нови, а, поне да се употребят :mrgreen: !

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Контакти:

Мнениеот holyman » 08 яну 2018, 01:42

nbupsiho написа:Source of the post Откакто го имам, си е все така, а върви зверски, няма запиране

Колко зверски да върви :lol: :lol: :lol:

Прав си де, няма драма че бавно качва маслото.

nbupsiho

Мнениеот nbupsiho » 08 яну 2018, 07:04

Под зверски имам в предвид, и преди 140000, и сега все така си върви, здрава машина (к'во, като е без компресор, машината е яка).

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 08 яну 2018, 10:30

Абе едно е да минеш 140 000 км средни 2к оборота и друго е да минеш за 5г 40 000км км с над 4500 оборота в минута ;)

Така че аз под зверски разбирам колата да се държи близко до максималните и обороти (6500) с висока скорост.

За съжаление днес естествено забравих да снимам каквото и да е. При мен май също свети 2-3 сек така че ми е все тая. До момента проблем с маслото и каквото и да е по двигателя от гледна точка на механика не съм имал. Един път е изтичало цялото масло поради дефектен филтър и за щастие карах много малко преди да спече каквото и да е.

Явно са корави моторетки тия щом още държат на бой в моите ръце :D

Ако се сетя довечера ще обърна внимание на лампата.

Потребителски аватар
doggy

Мнениеот doggy » 08 яну 2018, 15:36

Понеже кучето все ми дърпа крачола,днес отворих мотора за преглед.ЗА 250000км.к.вал,лагери и биели са все едно вчера са ги затворили.Всичко изглежда Супер.Единствено има доста нагар по челната плоча ,смукателя на помпата беше понабит със засъхнал нагар ,,както и твърди утайки в картера.Смятам да му направя една свежа ревизия.Топлообменника също беше с позасъхнали парчета нагар.Маслената помпа е в норми по менюал,така че мотора е голям чук,но все пак взех и oil relocation kit и ще преместя масления филтър,като го провеся да е вертикално.

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”