Шайба колянов вал

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
doggy
Регистриран: 07 декемрви 2017
Автомобил: IS 200

Шайба колянов вал

Мнениеот doggy » 11 юли 2018, 11:12

"Мtrx" Аз също държа почти цял Лексъс на части,но също не продавам нищо от него-някакъв проблем ли е?Докато карам такава кола,ще си държа части за резерва.Лично мое мнение и не го налагам,но не мисля че и ти трябва поучаваш кой и защо си държи цял двигател.
пп.Няма нужда от заядливи коментари!

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Шайба колянов вал

Мнениеот mtrx » 11 юли 2018, 11:51

Ами аз лично смятам коментар от типа

"тия са малоумни...аз имам,но не ми се дава щото не ми се разглобява" на "Абе оправяй се сам. Чакам мега голямата оферта за целият двигател, но ако нещо се омаже все пак имам и ролката"

Един вид. Имам ама ми се свиди да ти я дам за без пари ;)

Или не че нещо , ама баш заради такива коментари спрях да пазарувам части от България. С изключение на багажника ми от Мегаскрап,кората под двигателя и компресора всичко останало не е от България.

Не на последно място имал съм части които директно съм подарявал на хора както от форума, така и на съвсем непознати. Тая ролка преко сили свалена е 50лв в БГ. Ако смяташ с 50лв да си оправиш живота или със 500 то значи имаш мега сериозен проблем.

https://www.ebay.co.uk/itm/99-05-LEXUS- ... SwSypY-0tm
30 паунда -70лв.... мъка мъка!

едит: Трябва да си призная че ако поразпитам може и да успея да намеря още по-евтино ;)
едит: Може и да е тая
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Шайба колянов вал

Мнениеот Д. Ив. » 11 юли 2018, 12:39

Аз ли съм кьорав или тая в ebay няма тайминг зъби ... май въобще не е същата шайба дето му трябва на колегата.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Шайба колянов вал

Мнениеот Akima » 11 юли 2018, 13:08

mtrx написа:https://www.ebay.co.uk/itm/99-05-LEXUS-IS200-CRANK-SHAFT-PULLEY-MAIN-LOW-MILES-FREE-POST-UK-WARRANTY/183302276131?hash=item2aadaac423:g:1fkAAOSwSypY-0tm

Колегата Димитър търси това:
13521P - PULLEY, CRANKSHAFT TIMING
13521-70050

Щом държите на eBay:
https://www.ebay.com/itm/1352170050-Gen ... SwUjpZklG-

Подкрепям колегата doggy :
"НЕ ВСИЧКО В ТОЗИ ЖИВОТ СЕ ПРОДАВА."

Радвам се, че колегата се е справил - нищо, че не писа.
Аз помня студентските си години - имало е моменти, в които едвам се вързваше бюджета, но трудностите изграждат характера.
Напомням на всички, че София не е България.
Съгласен съм, че това е форум на луксозна марка, но преди всичко трябва да сме хора.
Грешно тълкувате думите ми - хубаво е, че съм дебелокож.

Моля ви да спрете да твърдите, че 1G не се чупи - не знам колко мотора сте ремонтирали като ел.инженер, но аз лично имам вече един пенсиониран - отне ми само 8к км.
Мотор №2 е в коша след пълна ревизия.
Мотор №3 си е подготвен - ще му дойде и неговия ред.
А колко задрали маслояди има представа си нямате...

Апелирам всички колеги към толерантност към по-младите притежатели на марката.
Човек трябва да започне от някъде.
Уважавайте ентусиазма и желанието - парите идват сами.

П.С.Тъжно е само, когато споделям опит и се опитвам да помогна и накрая колегата сам се наказва - пример:
Iamdimitars @ Мисля че ми прокапа шибидаха

П.П.С.Горното звучи като от BG-Mamma, но които ме познава със сигурност ще ме разбере.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
doggy
Регистриран: 07 декемрви 2017
Автомобил: IS 200

Шайба колянов вал

Мнениеот doggy » 11 юли 2018, 13:16

mtrx написа:Ами аз лично смятам коментар от типа

"тия са малоумни...аз имам,но не ми се дава щото не ми се разглобява" на "Абе оправяй се сам. Чакам мега голямата оферта за целият двигател, но ако нещо се омаже все пак имам и ролката"

Един вид. Имам ама ми се свиди да ти я дам за без пари ;)

Или не че нещо , ама баш заради такива коментари спрях да пазарувам части от България. С изключение на багажника ми от Мегаскрап,кората под двигателя и компресора всичко останало не е от България.

Не на последно място имал съм части които директно съм подарявал на хора както от форума, така и на съвсем непознати. Тая ролка преко сили свалена е 50лв в БГ. Ако смяташ с 50лв да си оправиш живота или със 500 то значи имаш мега сериозен проблем.

https://www.ebay.co.uk/itm/99-05-LEXUS- ... SwSypY-0tm
30 паунда -70лв.... мъка мъка!

едит: Трябва да си призная че ако поразпитам може и да успея да намеря още по-евтино ;)
едит: Може и да е тая

Аз пак ще повторя защо не продавам и защо държа части за резерва.Нямам финансови нужди и не желая да си разпродавам резервите.Ако един ден сменя модела,със сигурност ще гледам да се отърва и от частите.Евала че подаряваш части,но има други хора които имат нужда да продадат някаква част за да оправят някаква финансова дупка.Всеки сам си носи кръста.Така че както има една приказка:който се е писал комита-Г@за му трябва да мирише на барут.

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”