Въпрос за Нов проблем!

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 18 авг 2018, 16:56

Здравейте!
Чека започна да мига и колата работи леко неспокойно. Изчистих грешката с откачване на акумулатора но не се оправи и светва пак. Къде най близо могат да ми прочетат грешката и да я оправят. Аз съм на къмпинг Градина.
Благодаря!

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот Akima » 18 авг 2018, 17:13

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот mtrx » 18 авг 2018, 19:20

99 процента съм сигурен че ти дава грешка в misfire. Най вероятно ти е фръкнала бобина.

Щом си изчистиш грешката значи имаш скан туул. Ако е така то ще я пише и на нея.
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
vanistia

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 18 авг 2018, 19:52

Akima написа:https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=24292

Благодаря Akima
Последна промяна от vanistia на 18 авг 2018, 20:00, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vanistia

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 18 авг 2018, 19:57

И аз мисля че е бобина. Единствената разлика от преди когато сменях бобина е че тогава деигателя работеше много по неспокойно от сега. Тогава смених и свещите, което ще рече че са на около 25к. Дали пак са за смяна тия свещи?

Потребителски аватар
vanistia

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 18 авг 2018, 20:02

Лошо ли е да я карам така около 80 км.?

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот milfor » 18 авг 2018, 22:21

Ако ти излезе бобина и нямаш под ръка мисля Виктор носи си все резервна, в друг случай във понеделник баща ми ще е в Бургас мога да пратя по него резервна работеща!
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

Потребителски аватар
vanistia

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 18 авг 2018, 22:59

Благодаря много за предложенията и помоща! Утре трябва да се преместя в Несебър и понеделник да се върна до Бургас за да се уточни проблема. Та за това го мисля да я карам или не. В крайна сметка, може да отложа местенето за понеделнин. Утре ще питам лио има ли налични и ако е бобина ще имам време да ми изпрати той. Ако няма налични, ще се свържа с теб.
Благодаря, поздрави!

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот Д. Ив. » 18 авг 2018, 23:14

Ако е бобина, няма проблем да караш така. Просто ще работи неравномерно и ще мирише малко повече на бензин отзад :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот mtrx » 19 авг 2018, 12:05

Само да кажа че няма смисъл да инвестираш в скъпа бобина. Каквато и да е гори за същото време. Аз мисля че разбрах кога горят.

При студен двигател (бобина) и много газ се получава. Предполагам е от температурата.

При мен 99 процента е на 3ти цилиндър
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
vanistia

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 19 авг 2018, 12:27

Аз одеве се опитах да ги проверя. При изключване на шесте по отделно, колата гаснеше а мислех че на една от тях няма да угасне. Забравих да кажа че и тракшъна мига заедно с чека. Иначе колата има мощност но на ниските се усеща че не работи равномерно. Също ми е странно, защо работи неравномерно а оборотите са си заковали на 700 об. Както когато си е здрава. Забравил съм какво точно беше когато ми горя бобина.

П.с. Последните дни не съм я тормозил. Пълзене по 2,3 км на Ден.

Потребителски аватар
JoroP
Регистриран: 03 януари 2015
Автомобил: IS 200

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот JoroP » 19 авг 2018, 17:21

99% имаш умряла бобина. Подмени дефектиралите такива, ако са повече от една и всичко ще се оправи.
Поздрави!

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот mtrx » 20 авг 2018, 08:51

vanistia написа:Аз одеве се опитах да ги проверя. При изключване на шесте по отделно, колата гаснеше а мислех че на една от тях няма да угасне. Забравих да кажа че и тракшъна мига заедно с чека. Иначе колата има мощност но на ниските се усеща че не работи равномерно. Също ми е странно, защо работи неравномерно а оборотите са си заковали на 700 об. Както когато си е здрава. Забравил съм какво точно беше когато ми горя бобина.

П.с. Последните дни не съм я тормозил. Пълзене по 2,3 км на Ден.

То не е да ги изключваш а да почнеш да ги вадиш(повдигаш) една по една ;)

Развий всички болтчета, запали колата и почни да ги повдигаш една по една нагоре. Ако на Х не се промени , разменяш със съседната и пробваш пак. Ако подменената бобина даде същия проблем знаеш какво да правиш.

Потребителски аватар
vanistia

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 20 авг 2018, 19:47

Да въртеше ми се в главата да ги вадя, но си казах че е възможно и така да стане :D

Потребителски аватар
vanistia

Въпрос за Нов проблем!

Мнениеот vanistia » 20 авг 2018, 19:56

Днес сутринта отидох при препоръчаният от Akima Яни Петров. Човека е много готин. Взе ме веднага и както предположихме бобина на 3 цилиндър. Прехвърли я на първи и го изключи от буксата за да не се пълни катализатора с бензин. Чакам да ми пристигне бобина и всичко е ок.
Благодаря за помоща и всичко най! За сега :D ..

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”