Клубни карти

Информация и предложения относно административната деност на форума.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Клубни карти

Мнениеот Bukmop » 16 фев 2011, 12:03

Здравейте колеги,

започнал съм да организирам старата ми идея за клубни карти, които да носят отстъпка на притежателите им в различни търговски обекти, за момента съм говорил с Питстоп и КаравелГаз които дадоха принципно съгласие за участие.

ако някой има предложения или търговски обекти, които да се включат в инициативата нека да даде знак.

Също така събирам и предложения за условията по които ще се дават картите, засега моята идея е минимум 1 месец срок от регистрацията, и мимиум общо 20 поста по минимум 3 отделни теми. По този начин според мен потребителите ще имат стимул да са активни във форума, ако искат да се възползват от картата с отстъпки.

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: Клубни карти

Мнениеот Murry » 16 фев 2011, 12:06

Мисля, че е добре да има и годишна такса за картата. Минимална, естествено :) Едно за цената на физическата карта и две за поддръжката на форума, защото Вики в момента плаща хостинга и домейна от джоба си. За да осигурим сигурност на търговците, които ще се съгласят да приемат нашите карти можем да направим едно малко онлайн панелче, където да проверяват дали дадената карта е истинска от лексус форума и евентуално до кога е активна. Аз мога да свърша тази работа.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h
Контакти:

Мнениеот vladdu » 16 фев 2011, 12:19

картата трябва да струва пари - членски внос, но дали трябва да е обвързана с някакава форма на активност ... по-скоро предлагам да е с препоръка от вече членове или ако трябва с гласуване в форума. а за да имаме "вече членове" можем да ползваме критерия форумна активност.
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 фев 2011, 12:40

По-скоро препоръка трябва, а не активност иначе ще се напълни с ненужни офф-топик теми от хора, които искат само да се възползват от отстъпките.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
vladdu
Контакти:

Мнениеот vladdu » 16 фев 2011, 12:45

denis4o написа:По-скоро препоръка трябва, а не активност иначе ще се напълни с ненужни офф-топик теми от хора, които искат само да се възползват от отстъпките.

именно, но все пак трябва да почнем от някъде, да имаме поне 5-6 членове, които да дават тея препоръки.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 16 фев 2011, 12:46

щом е препоръка, какво ще да кажете да е нещо като 3-5 членна комисия която да одобрява кандидатствалите, така като са почечко хора ще се избегне момента от лично мнение към даден потребител.

Относно плащанете не е проблем
Примерно карта и комплект стикери за номерата да са на определена цена, която да покрива разходите по произворството им и транспорта.

Потребителски аватар
vladdu
Контакти:

Мнениеот vladdu » 16 фев 2011, 14:30

Bukmop написа:щом е препоръка, какво ще да кажете да е нещо като 3-5 членна комисия

намирисва ми на пиянска история, но аз съм ЗА. някой член препоръчва нов кандидат, трима други одобряват и така.

Потребителски аватар
vladdu
Контакти:

Мнениеот vladdu » 16 фев 2011, 14:38

Bukmop написа:Примерно карта и комплект стикери за номерата да са на определена цена, която да покрива разходите по произворството им и транспорта.

е трябва да остава и някой лев за хостинга.
ти си човека, който знае цените, калкулирай и така.

а бе тая работа с клубовете си е сложна по принцип. те са си дружества, правят си общи събарния, имат си управителен съвет ... сложна история.
поканите за събрания се обнародват, решенията също ... аз предлагам да го караме по-неформално - карта - ок, ако някой се навие да ни прави отстъпки на база на някаква карта - да е жив и здрав, благодарим. но да си спестим формалната част, което пък ще лиши "клуба" от възможността за доходи (членски внос, спонсорство и дарения)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 фев 2011, 14:44

Забравяш счетоводители, касови бележки, фактури, договори и т.н. Загубеното време не си заслужава. Досега от около десетина фирми, които ни правят отстъпка само една ни е искала регистрационните данни на клуба в съда и то защото системата им го изисква. На другите места повечето са устни договорки и няма проблем.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 16 фев 2011, 14:54

Аз също мисля да си е на устни приятелски уговорки поради факта че сме 1-2 футбулни отбора хора....

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 16 фев 2011, 15:23

Аз лично никога не съм мислил за юридическо лице и не мисля, че има нужда от такова. Достатъчно малко маймуни сме, за да се знаем повече от добре.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010

Мнениеот Mind_Control » 17 фев 2011, 13:11

Може да се говори с Еко за отстъпки за бензина. Аз имам карта от клуб Алфа Ромео за 5 ст. на литър. Не е много но на един резервоар са си 3-4 лв, кой ти ги дава. Освен това съм чувал, че на всеки зареден литър с такава карта влизат и някакви стотинки по сметката на клуба.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 17 фев 2011, 14:03

от декември вече е спряна тази програма на ЕКО

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 17 фев 2011, 15:12

От 19-ти Декември спряха програмата за -10ст на литър. Аз в момента имам карта за -5ст. и не трябва да си член на клуб за да си изкараш такава в момента :wink:

Ако има вариант нещо от отстъпката да отива за клуба тогава аз съм с 2 ръце!
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 17 фев 2011, 16:16

Както каза Виктор, вече няма такъв вариант, а и да съществуваше тази програма трябваше клуба да е юридическо лице.

Върни се в “Сътрудничество във форума, въпроси, предложения, препоръки”