[Летни гуми 2017] Обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Отзиви и информация за сервизиране

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 18 мар 2017, 17:05

Май ще купувам гуми за IS200 - OEM размерът е 215/45/R17:
Изключвам Michelin, защото са много меки и правят балони здраво - поне във Варненско.
Имам добри впечатления от Dunlop SportMaxx RT 2 - в размер R18 на автомобил с AWD и мощност 280HP нямат грешка.
След разглеждане в интернет се спрях на следните варианти:
Dunlop SPORT MAXX RT 2 215/45 R17 91Y - XL - с протектор
FALKEN AZENIS FK510 215/45ZR17 91Y

От една страна Dunlop-а е проверен макар и при по-голяма кола, но пък много му вдигнаха цената - намира се със DOT 2016 на цена от ~200-220 лева за брой.
От друга страна Falken-ът е в челната тройка на всички тестове, които имат значение за мен, нов модел е - DOT 2017 трябва да е само и го открих на цена от - 176.00 лв. за брой - Гуми Варна.

Малко ревюта и тестове:
2017 Auto Bild Summer Tyre Test - 225/50 R17
2017 Auto Bild Summer Tyre Shootout - 225/50 R17

Гледам и новия Continental Premium Contact 6 - от тази година е и в размери под R19 - нов модел е, но го няма никъде наличен и ще трябва да се ангажирам с доставка.
Пък и те винаги са толерирани от немските издания.

Като цяло ми трябват варианти за Ultra High Performance Summer Tyre - бих се радвал на коментари и предложения от колеги.
Поздрави. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот dmdimitrov » 18 мар 2017, 18:46

Аз от години залагам на Michelin, ползвам ги в размери 185/65/14 , 195/60/15 и съм много доволен. Да, малко по-меки са, тихи, обират малките неравности, но никога не са ми правили "балони", а не е като да не съм скачал в дупки, при това не малко. Не знам какви смеси ползват Michelin, но в малките размери тези гуми нямат износване, а и се държат много адекватно на мокро.
И сега пак на тях заложих за 235/55/18 - Michelin Latitude Sport 3. В този размер тепърва ще трупам наблюдения, но предполагам ще се затвърди мнението ми от опита досега. До тук мога да кажа, че отново са много тихи и се надявам да се държат както в малките размери. За цена от 270лв за гума мисля, че е добра покупка.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 18 мар 2017, 21:01

https://diana-ltd.com/tire?8546 аз този път заложих на тези,като отзивите са повече от добри,другата седмица ги слагам и ще дам някакво мнение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 20 мар 2017, 01:32

Akima написа:Source of the post Dunlop SPORT MAXX RT 2 215/45 R17 91Y - XL - с протектор
FALKEN AZENIS FK510 215/45ZR17 91Y

Към горните добавям:
HANKOOK Ventus Prime3 K125 215/45 R17 91V

Реално повече от V не ми трябва като скоростен индекс - поне не с този мотор. :twisted:

dmdimitrov написа:Source of the post Michelin

Идват ми меки и съм ги изключил от списъка.

Това за Quattro-то ли?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 20 мар 2017, 01:37

Да за куатрото,защо?

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 20 мар 2017, 01:53

sokolchev написа:Source of the post за куатрото

За миг си представих IS200 на R19. :lol:

Иначе имам впечатления от Uniroyal - макар и само от 1 комплект - и бяха предимно положителни, но това беше преди 3-4 години.

Гледам сега ревюта на Uniroyal Rainsport 3.
Пак е UHP - само дано да не е много шумна.

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 20 мар 2017, 08:31

Аз бях с 19-ки на лекса,ама ми ги гепиха,бяха ме оставили по дискове на пътя :(

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот dmdimitrov » 20 мар 2017, 09:43

sokolchev написа:Аз бях с 19-ки на лекса,ама ми ги гепиха,бяха ме оставили по дискове на пътя :(

Нямаше ли секретни болтове/гайки?

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 20 мар 2017, 10:25

За съжаление не,не можех да намера такъв размер гайки които да стават за тези джанти,аз така я бях взел колата от швейцария и бяха с некви странни гайки за тънкостенни камъни,по гумаджиите даже имах ядове,че нямаха такива инструменти,а аз така повече от година карах което означава че хората са си търсели инса докато оцелят :)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 20 мар 2017, 11:01

Michelin, Good Year, Pirelli в никакъв случай не купувайте.

Първо качеството им за България е коренно различно от това за западна Европа където се правят тези тестове, които ние така усилено гледаме и им вярваме.
Второ по малките марки в стремежа си да направят конкурентен продукт се стараят много по-вече в производството и послтигат много по-добри резултати от големите мастодонти-глобалисти-измамници. Ако някой не е съгласен мнението ми да вземе да прочете темата ми за прехвалените и редовно награждавани гуми Good Year.

Потребителски аватар
pencho
Регистриран: 12 октомври 2016

Мнениеот pencho » 15 апр 2017, 16:16

Някаква параноя ни гони българите, че качеството за нас е друго. Съмнявам се на производителите да им е изгодно да правят нови заводи и да поддържат работници на заплата, само за нашето потребление от милиарди месечно.

Сега по темата - преател и шеф, Акима, не знам какво си си правил по колата, но моя ИС е далеч от ултра хай перформанс. Имах същия проблем с избора на гуми и в крайна сметка се спрях на Toyo T1S. Карал съм с Toyo T1R, Bridgestone potenza, Yokohama (мисля Advan). Всичките си имаха някакви плюсове и недостатъци. Тойо ми допадат най-много цена/качество, но бързо се износваха. Излъгаха ме, че при T1S е коригирано и си ги взех (130-136 на гума). За момента съм доволен, вози тихо и комфортно, сцеплението е добро на сухо, при дъжд има тенднеция да поднася (може да е и поради фактът, че карам без тракшън и давам повечеко газ в завойте с идеята да поднася). Единствените гуми, които са конкуренция за тази цена са Hankook ventus v12, но с тях не съм карал и не мога да коментирам. Според моето неекспертно мнение по-скъпи гуми не си заслужава на сток ИС200, тъй като няма да се възползваш от характеристиките им.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 15 апр 2017, 16:30

Опеределено качеството на автомобилните гуми за нас е друго и то по скоро при нас идват гуми от нискокачествени заводи, Pirelli за България се произвежда в Румъния, Goodyear в Словакия, виж ми темата за моите перипетии с нееднократно награждаваните ми гуми. Дънлоп не са по-различни щотото са си една и съща група.

http://www.lexus-bulgaria.com/viewtopic.php?f=14&t=8933

Ако си купуваш най-високия клас гуми е други те се правят само на едно място ама ниския и среден клас за БГ се правят в трета ръка държави поради факта че нашите търговци се пазарят като ломски цигани, бават плащания и са некоректни, е няма как да получиш качество при такива цигании

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 апр 2017, 10:22

При положение, че гумите ми издържат не повече от 3-4 сезона (летните) за мен е неоправдано да взимам нови гуми, както ти каза произведени в Румъния или Сърбия. От няколко години насам купувам гуми втора ръка, но висок клас, внесени от Германия. Досега не съм имал проблеми с тях. Единствено зимните ми гуми са нови, тъй като не се търкат лесно (няма такова триене зимата) и издържат по-дълго. Това е по-оправдан разход, но нови летни гуми - загуба на пари.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010

Мнениеот Mind_Control » 18 авг 2017, 10:53

Аз взех тази година нови Кумхо HS51 215/45/17 и към момента съм много доволен от сцеплението. Цената е 135 лв. на гума, което е чудесно за този размер. Взех ги, защото имам и зимни гуми Кумхо и бях супер доволен зимата от тях. Ако не легне по корем, зимата минава отвсякъде с тези гуми. Зимното Кумхо (или поне моя модел) има един недостатък обаче- на мокро са много хлъзгави, затова на мокро- лекичко с тях. На сухо за сметка на това се държат супер.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 19 авг 2017, 07:12

Проблема с мокрото не е в гумите, а в гадния асфалт в България, който става хлъзгав като лед като се намокри.
Изображение

Върни се в “Ходова част, двигател, спирачна система”