Покупка на джип lexus rx 400 hybrid или lexus rx 350

Модератор: Lexus

hristo mihalchev
Регистриран: 08 ноември 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот hristo mihalchev » 05 май 2018, 15:34

Здравейте реших да продам моята любима кола. Lexus 220d 2007г.и да си взема джип . Марката е ясна Lexus RX, но се двоумя дали да е lexus rx400 хибрид или lexus rx 350. Става въпрос за модел 2008г. Моля ви за съвет. Относно моя автомобил , съм съгласен да го дам в бартер за посочените по горе модели с доплашане от моя страна.

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 05 май 2018, 18:59

Имаме и двете у дома.
Коренно различна динамика. Rx400h е много по-подходящ за градски условия, по-икономичен (9.5л/100 средно за почти една година вече), много по-нисък, не става за извън асфалта; много по-бърз при изпреварване от висока скорост. По-неикономичен при магистрални скорости (12.5-13.5л/100км при 130-140км/ч); e-CVT скоростната кутия е изключително “гладка” и реагира мигновено. Климатикът е невероятен - за разлика от конвенционалните автоклиматици, този не се влияе от обороти на двигателя, а разчита на хибридната батерия.
Rx 350 е със същата обезшуменост и отвътре не изглежда различно. От старт е много по-пъргава - “чупи врат” при рязък старт; много приличен разход при извънградско шофиране (10.5л/100км магистрално шофиране и 9.6 при смесено извънградско); лош разход в градски условия (16.7л/100км). Хидравличната рейка ми харесва повече, по-стабилна е (при 400h е електрическа и регира малко странно и нестабилно за мен, на жена ми й харесва повече).

За подбор на качествен автомобил препоръчвам колегата pepur от форума.

Поздрави и успех!
2008 Lexus RX 350, 2008 Lexus RX400h

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 06 май 2018, 00:31

Много зависи за какво и къде ще се ползва колата. За съвет трябва повече инфо.
Изображение

drukman
Регистриран: 04 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD
Контакти:

Мнениеот drukman » 06 май 2018, 08:30

.... и нито едно от двете не е джип.
Никога не е късно да станеш за резил. O888 557Ч7Ч Вальо.
Фаровете за мъгла са най-лесния начин за преброяване на комплексарите.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014

Мнениеот ivalin4o » 06 май 2018, 08:37

Ако знаеш колко си прав! Да, не са JEEP, Lexus са!
Изображение
Изображение

drukman
Контакти:

Мнениеот drukman » 06 май 2018, 09:20

drukman написа:.... и нито едно от двете не е джип.

"Джип" да се чете: "автомобил за движение извън пътя"

Потребителски аватар
ivalin4o

Мнениеот ivalin4o » 06 май 2018, 11:38

OFFNEWS.BG написа: Kаква е разликата между SUV (sport-utility vehicle) и CUV (crossover-utility vehicle)?...
...Реално SUV е класа на класическите офроудъри, които през годините донякъде се доближават до "шосето" с малко повече екстри и по-конвенционален вид, но в своето ДНК те са останали гладиатори за пресечени терени. Примерите са много - от Toyota Land Cruiser, през големите американци като Chevrolet Suburban и др. В САЩ дори продължават да приемат класическия SUV като покрит пикап с малко по-дружелюбен интериор от иначе спартанската реалност на работягата..... Истинският SUV трябва да върши работа, да носи багаж, да дърпа каравана или платформа с лодка, без никакво мрънкане и без проблеми. Добрият разход на гориво не е присъщ на тези машини, което е друга отличителна черта.
В много отношения CUV класът е точна противоположност. Тук говорим за лек автомобил, който е направен да изглежда, а и понякога да се държи като "SUV". В общия случай това са машини със същата или подобна базова конструкция, каквато ще откриете в близки по габарити хечбеци на дадената компания. Но притежават част от SUV характеристиките - по-голяма височина на седене, по-лесен достъп, малко по-голям багажник (но обикновено доста по-малък от едно нормало комби). Нещо като илюзия, че караш SUV, но всъщност се намираш във висок хеч. От там идва и името "кросоувър".

SUV

Не Ви сдържа на пътя, искате офроуд приключения и гарантирана висока проходимост. Не Ви пука за разхода, но държите да имате предостатъчно място за багаж, което да може да побере и инструментите Ви, ако извършвате ремонтни дейности или нещо подобно. Считате автомобила за вещ, която просто Ви придвижва от точка А до точка Б, не се впечатлявате от меко и спокойно возене без големи децибели. Имате повече деца, с което изпитвате нужда и от трети ред седалки, които обаче да са наистина адекватни, а да не са уред за изтезание.

CUV

Няма да излизате толкова често от големия град, а още по-рядко ще се оказвате извън асфалтирания път (по собствено желание). Искате просто по-висок автомобил с модерни системи за сигурност, но в същото време да Ви е уютно и приятно. Дори бихте предпочели автомобилът Ви да има поне малка имитация на лукс, въпреки че не е от най-скъпите. Имате едно или две деца. И не държите чак толкова на 4x4 (въпреки че повечето модерни CUV имат такава опция срещу доплащане), защото може да Ви се наложи да го ползвате едва 2-3 пъти годишно.

Та кое какво е и как се ползва?
За мен RX400h си е чист CUV!
За вас?
Изображение
Изображение

drukman
Контакти:

Мнениеот drukman » 06 май 2018, 19:20

OFFNEWS.BG ......

Владо го познавам от времето когато купи Offroad-Bulgaria.com Не съм го виждал на истинска горска разходка....но па е добър журналист.
Може би имаме различни понятия за "извън пътя". Карането по коларски път го правехме на времето с Ладите, а не им викахме SUV.
....и краката не си бръснехме. Еволюция, еееее.

Потребителски аватар
ivalin4o

Мнениеот ivalin4o » 06 май 2018, 22:06

То аз "път" наричам мястото от където възнамерявам да мина! А от къде ще мина зависи от преценката ми! До сега не ме е подвеждала.
Доколкото кой какво, кого, и от кога познава..... :mrgreen: ....Просто го намерих....па сигурно и той го е прочел от някъде и го е интерпретирал както аз бих..., но не съм толкова сладкодумен. А и когато цитираш....нали! :mrgreen:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o

Мнениеот ivalin4o » 06 май 2018, 22:06

То аз "път" наричам мястото от където възнамерявам да мина! А от къде ще мина зависи от преценката ми! До сега не ме е подвеждала.
Доколкото кой какво, кого, и от кога познава..... :mrgreen: ....Просто го намерих....па сигурно и той го е прочел от някъде и го е интерпретирал както аз бих..., но не съм толкова сладкодумен. А и когато цитираш....нали! :mrgreen:
Изображение
Изображение

drukman
Контакти:

Мнениеот drukman » 06 май 2018, 22:45

Правилно. "Път" е мястото от където възнамеряваш да минеш.....мислейки реално. Приключението е да минеш там от където не може да се мине ..... поне на пръв поглед.

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”