Покупка на джип lexus rx 400 hybrid или lexus rx 350

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 20 юни 2018, 13:44

Колкото и да си харесвам RX-а, няма да си кривя душата и ще си призная, че това не е кола за дълъг път, особено по магистрала. Това е и причината да обмислям покупката на още една кола - седан - за пътуване на дълъг път.

Ето какви са недостатъците:

1. Харчи много при каране с магистрални скорости
2. Не е стабилна и вятърът я духа насам-натам при бързо каране
3. Позицията на шофьора (и пътниците) не е достатъчно "легнала" за да е комфортно при шофиране дълго време по магистрала. Подозирам, че ще ти липсва IS-a много при такова каране. И не, не може просто "да си нагласиш седалката" - не става. Дори и за пътниците не става.

Разбира се, RX e страхотен за градско и междуселско шофиране. Харчи малко (поне хибридът), пъргав е при изпреварване, има страхотен климатик и като цяло качеството е страхотно - определено най-качествената кола, която съм имал - затова и не планирам да се разделям с нея... но просто има нужда от още една :D, поне аз така го усещам, като човек карал години наред BMW 320d... просто е несравнимо на дълъг път (BMW-то е много по-комфортно и "магистрално").

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 20 юни 2018, 18:45

При мен е точно обратното,даже според цялото семейство :)).Индивидуално е,аз имам много изправена позиция на шофиране и ми допада.Рх се накланя доста по малко от други "жипки" :),и е доста стабилен в пътя.Аз доста "слаломирам" в желанието си да избегна всяка неравност :) .

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 21 юни 2018, 22:34

И аз бих си купил втора кола, ама 700лв данък на година ми се виждат в повечко.. Особено като знам какво става с тоя данък..

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 21 юни 2018, 22:50

Една по-бавна кола с по-голям разход при 140+ би ме накарала да карам по-бавно. Сигурен съм че ако си взема седан с 200коня+ и това ще ми е последната кола изобщо.. И последното пътуване изобщо.. От друга страна - нещо се виждам в друга кола, освен в сегашната - толкова ми е удобна. Единствено бих я заменил за бензинова или по-нов модел, но пък не съм сигурен дали разхода в момента си струва да го правя.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 22 юни 2018, 08:04

Аз не разбирам Локс какви ги говори ? Карал съм доста коли и смело стоя за думите си - РХ-а е най-удобната кола, която съм шофирал на дълъг път в живота си.

Тук се возиш се в първа класа. С IS200 съм минавал по 1400км на ден, със Субаруто също наведнъж и не говорим за магистрални 1000+ км, където можеш да ги лъхнеш за 7-8 часа, а за 20 часа планински път с доста ограничения и села и паланки. Още след 2-рия час и почва да ми пари на гърба, да ми се схващат краката или да ми изтръпва задника. Като докарвах Лекса в къщи минах 1630км за 28 часа и нито веднъж не усетих някакво напрежение или дискомфорт. Можех да мина още толкова ако не ми се спеше адски много. Единствено ми се схвана врата, щото съм свикнал да се накланям в завоите с колата, па тая не се накланя :lol:

Рх-а е тежък и голям и за градско не е най-доброто решение. Но за дълъг път е песен и ако караш поне 70 извън / 30 градско и се решил да се пенсионираш от шофирането, тогава това е твоя автомобил.
Изображение

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 23 юли 2018, 17:04

loxs написа:Source of the post Ето какви са недостатъците:

1. Харчи много при каране с магистрални скорости
2. Не е стабилна и вятърът я духа насам-натам при бързо каране
3. Позицията на шофьора (и пътниците) не е достатъчно "легнала" за да е комфортно при шофиране дълго време по магистрала. Подозирам, че ще ти липсва IS-a много при такова каране. И не, не може просто "да си нагласиш седалката" - не става. Дори и за пътниците не става.

Метине :) И аз няма да се съглася с теб, но както колегата каза - явно за всеки си е индивидуално...
1. Харчи, да, с над 140 - 150км/ч, но със 120 - 130 харчи 9 - 9.5/100км, което за 2 тона кола не мисля че е много...
2. Абсолютно не съм съгласен... чувствам се много по-стабилен от всички други коли преди тази. Да не би да имаш проблем с окачване или амортисьори?
3. Можеш според мен достатъчно легнала да си направиш стойката, но както каза и Петър, аз също карам по-изправен и ми е супер удобна седалката и не се изморявам изобщо. Явно (пак ще повторя), си е до човека и предпочитанията.

П.С: Що не вземеш да си купиш едно БМВ щом толкова са ти на сърце? И да станеш почетен гост на сервизите. :) (надявам се не се обиждаш, не се заяждам - шегувам се) :)

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 23 юли 2018, 23:48

1. Зависи дали по стрелката или по GPS-a. При мен стрелката при тези скорости показва с 8-10 км/ч под реалната скорост. С реални 130км/ч (стрелката е към 140) си харчи над 11 при мен. Да, със 120 по стрелка, което е към 112 реални, харчи между 9 и 10 (според терена). Което е и долу-горе както карам напоследък по магистрала. В един момент на човек почва да му харесва да не се налага постоянно да изпреварва... Но пък си отнема повечко време да стигнеш до крайната точка, определено :)

2. Всичко е ОК с окачването, просто колата не е стабилна като седан... и това си се усеща... колкото и да си кривите душата ;)

3. Не, не мога, защото тогава не стигам волана. Краката ми са дълги и за да се побират коленете е нужно долната част на седалката да е изнесена назад, което налага изправена облегалка, за да мога да стигам волана. При хора под 180 този проблем сякаш не стои, доколкото мога да съдя от тези на които съм давал да покарат. Разбира се, не отричам, че вероятно има и по-високи хора, които са ОК с тази поза, просто на мен не ми е супер комфортно и се уморявам при пътуване от София до морето.

И не, БМВ няма да си взема. Lexus-ът постепенно ме възпита да не ми дреме чак толкова за "handling" и да ми дреме много повече за "леснота" на придвижване и комфорт. И планът за следващата петилетка е долу-горе ясен... за лятото седан GS... и то по-новичък, с повечко екстри и колкото може да се кара сам (радарен круиз, автоматични дълги и т.н.)... А на RX-ът ще му се наложи в един момент да порастне до Land Cruiser... или пък защо не и до LX... да видим :D

И да, не се обиждам, както се надявам и никой друг да не се обижда от моите мнения :)

dmdimitrov

Мнениеот dmdimitrov » 24 юли 2018, 10:07

По точка 1... с какъв размер гуми си? Не е нормално да имаш разминаване при това с около10км/ч.

2. Просто е по-висока, да, чак като седан не е, но си е доста стабилен за джипка.
3. Явно за над 180см ти трябва наистина LX :wink:

seafish
Регистриран: 19 март 2018

Мнениеот seafish » 24 юли 2018, 12:10

1. Да, странно е, при мен са 4-5 км/ч разлика, а мисля че съм със стандартния размер гуми.
2. Вятърът определено вдига разхода, но не съм усетил да люлее колата. Обаче в събота за пръв път карах с над 140 км/ч за повече от 10 секунди :) София в посока Благоевград, няколко минути с около 160 км/ч - усетих вибрации във волана и нещо като неравности по магистралата. Нещо нередно?
3. ... при 170 см височина почти нямам неудобна позиция, но все още не съм открил перфектния комфорт :) Лошото е че не мога да се проетегна да си измия лунния прозорец :D
Изображение

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 24 юли 2018, 13:33

Със стандартен размер гуми съм.

dmdimitrov

Мнениеот dmdimitrov » 24 юли 2018, 13:49

loxs написа:Source of the post Със стандартен размер гуми съм.

Под стандартен предполагам нямаш пртедвид само цолажа? Питам, защото размера за тази кола, даден от производителя е 235/55/18.... Карал съм с гуми 235/60/18 и от там нататък вече всичко е по-различно.... на всеки 100км километража отчита 7км грешно, отичта и различна скорост от показваната, отчита се и различен (грешен) разход на гориво от компа и т.н.

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 24 юли 2018, 14:34

dmdimitrov написа:Source of the post 235/55/18

Точно с такива съм. То като проучвах възможностите, в общи линии е лудост да смениш размера, защото цените скачат драматично.

Иначе колата смята разхода на гориво изключително точно, та по-скоро си мисля, че и това показване на по-ниска скорост е нарочно направено.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 25 юли 2018, 18:01

При 120км/ч по километраж е абсолютно нормално да има 8км разлика с това, което е по ГПС. При заводски размер на гумите при това. Така е при всички коли, не само тук :)
Изображение

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 25 юли 2018, 18:21

И аз така си мисля, но не бих могъл да коментирам точните числа.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 25 юли 2018, 18:48

То при 100км/ч при някой има разлика от 8км (92 реални) и като отидеш на 210 по километраж всъщност си с 185-190 :)
Изображение

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”