За мъжа и разхода интимно

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 10 апр 2019, 22:40

При мен разликата между зимни и летни гуми е 11,67 л./100км : 9,59 л./100км (това е за 4 години, 45000км. като 80% са "селско", гумите са GENERAL и NOKIAN)
Изображение
Изображение

didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Мнениеот didod1 » 11 апр 2019, 07:32

Ще видя днес връщането към София как ще е и финалния резултат. :)
Изображение
TTE lowered springs, TTE quadruple exhaust, BBS wheels;

Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Мнениеот Borime4kata » 11 апр 2019, 08:34

Аз по Великден ще врътна едни 4000км из Европа с чисто нови гуми - 18ки като с нетърпение очаквам да съпоставя горивата между страните. :twisted: Пък после ще дам отзив.

didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Мнениеот didod1 » 12 апр 2019, 20:06

В края на краищата пристигнах на 9.3 среден, което е добре...
Прикачени файлове
IMG_20190411_190421.jpg
Изображение
TTE lowered springs, TTE quadruple exhaust, BBS wheels;

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 12 апр 2019, 21:52

на мен ми е странно, че всеки гледа и говори само за разход, дали за автомобили, дали за батерия на телефон... :D имам някво чуство че аз съм един от много малкото индивиди от които ГРАМ да не ме интересува разход, сипвам и карам, колко гори ли? колкото сипа, ресто не дава :D под 15 градско само на детето мини моторчето харчи :D а извън градско ако ми е изхарчила под 9,явно съм бил на пътна помощ :mrgreen: :mrgreen: какво го гледате тоя разход нон стоп, не мога да си го обясна

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 12 апр 2019, 22:59

Съгласен съм с теб, но и не съм съгласен с теб!
Да гори ,да гори....колко да гори както казваш "Колкото и да сипеш не връща!"
Когато колата е така направена, че на който и "канал да включиш телевизора, се говори и пише разхода", не можеш да не му обърнеш внимание! От друга страна той е и един от показателите че нещо ще се строши или вече се е строшило (когато знаеш колко ти "харчи" и показанията за в момента започнат да ти правят впечатление със стойностите си. По този начин "младите" във форума си ги "мерят" с на "дъртите" за да видят дали всичко им е наред или има нещо което не трябва да е така. Така че ако нямаш желание да се включиш в "меренето", разрешавам ти да не четеш темата!!! :mrgreen: :wink:
Изображение
Изображение

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 12 апр 2019, 23:09

Точно при lexus-ите разхода се усеща, защото принципно няма много нужда да се харчи по друго (или поне е предвидимо). При мен извънгоривните разходи са завишени, ама все още я стягам... и е малко мания.
Иначе от това, което съм чел, при хибридите ако разхода ти бяга от нормите, би трябвало да ти светне лампа на таблото. Тея коли грубо казано имат вградено dyno, и при наличието на грешки от типа "p3190 - poor engine power"... :D

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 13 апр 2019, 03:03

аз го казвам от друга гледна точка, ако има записана грешка съм съгласен да се търси причина, но да търсиш под вола теле... аз съм убеден че и чист ток ще го накарам да харчи гориво :mrgreen: крака ми винаги е до долу, аз негледам икономия, а вървежа, та при мен тоя хибрид би останал само на хартия :D

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 13 апр 2019, 04:00

Не знам дали си се возил на подобни хибриди, ама "крака до долу" в 90% от случаите може да доведе само до 2 неща:
1) traction control
2) ОЛЕЛЕОЛЕЛЕОЛЕЛЕ----- :mrgreen:

Оборотите не се менят, усета за скорост по други начини е тежко притъпен. Забравяш си крака за 2-3 секунди и си за взимане на книжка.

Разход 15 в града, ако не е някакво турбо задръстване, не знам. Нормално каране без да карам който и да е да ме чака и умерено превишаване (+20 от време на време, като цяло с трафика) = 9.5-10.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 13 апр 2019, 06:13

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lwerewolf....мъчиш се да обясняваш какво е червен цвят на сляп човек!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sokolchev пак е седнал на по ракийка и явно няма компания!
Изображение
Изображение

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 13 апр 2019, 10:29

ivalin4o, НЕ ПИЯ :wink:
Lwerewolf не е като да не карам коли ускоряващи за под 5 секунди 0-100 :wink: някой от форума знаят как карам, пък нямам и фиш за 15 години.
просто не ми разбрахте мисълта, сега с две думи ще се опитам да я разясна, не съм и нямам желание да карам хибрид, НО ако се случи да карам, 100% съм сигурен че няма да го остава да работи на батерия само, просто такива скорости до 50 вдигам само на пътна помощ :D нито се заяждам, нито споря, казвам си моето становище и виждане

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 13 апр 2019, 11:10

Казах ли че се заяждаш? :roll:
Нито аз имам това намерение.
Има хора като теб които ако не вземат завоя с вратите напред, се връщат да повторят. И хора които им е кеф да ядат (пият) на аванта, да са с чужда булка и най-им е кеф когато карат колата си по инерция. На първите неможеш да обясниш как се чувстват вторите като видят нисък разход. Както и на вторите, чувството и тръпката на първите. Както казах, то е като да обясняваш на слепец какво е червен цвят и на глух, симфония #40. За това и има отделна тема за "мъжа и разхода...интимно". Направи една за "за бензина (дизела) в кръвта" или "Глей кво моем на втора!" . Обещавам да не пиша там когато ми е скучно! :mrgreen:
"Свят голям, свят широк, шашкънье всекакви!"
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Мнениеот loxs » 14 апр 2019, 16:24

Тези дни карах от София до Варна и обратно по северния път през селата. Реших да си направя експеримент и да видя колко малко може да харчи тази кола. Карал съм навсякъде по ограниченията на темпомат, а по магистралните участъци със 110 на темпомат. И в двата случая, реална скорост по GPS, а не колкото показва скоростомера на колата.

С малкото градско каране във Варна: общо 959 км и 78.74 литра А95. Средно: 8.21 л/100км.
Компютърът на колата показваше 7.8 като се прибрах, тоест е леко неверен все пак.

Поправка: Всъщност, като се замислих, толкова показваше само от второто зареждане, и като проверих се оказа че в посока Варна ми е харчила 8.59, а в посока София 7.83... тоест, компютърът е впечатляващо точен.

seafish
Регистриран: 19 март 2018

Мнениеот seafish » 15 апр 2019, 10:02

Странно е в посока Варна, разхода да е по-голям...(-500 м. надморска височина). Или си карал по-бързо, или климатик, не знам. При мен пък винаги си го смяташе с 0.4 л/100км по-малко компютъра.
Изображение

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Мнениеот loxs » 15 апр 2019, 15:17

Вероятно карах една идея по-бързо, да. А и градското беше с първия резервоар. Заредих на изхода от Варна към София като си тръгвах.

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”