Избор на първи Лексус NX/RX

Модератор: Lexus

ayanev
Регистриран: 15 януари 2021
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот ayanev » 15 яну 2021, 16:44

Здравейте!
Преминавам в отбора на Лексус. Писна ми от немски марки и проблемите им (независещи от конкретните марки).

Решил съм да си купя RX или NX след 2016. Опитвам да се ориентирам в честите проблеми за двата модела. Има обяви, с нетипично ниски цени спрямо останалите - примерно този RX https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ijk3xt

Може ли да ме посъветвате за какво да се оглеждам при оглед на подобна обява?

Потребителски аватар
perfect83
Регистриран: 22 януари 2019
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот perfect83 » 15 яну 2021, 19:44

Здравейте! Бихте ли уточнили по-точно за кои модели се интересувате тези ,които са хибридни или със турбо двигател ? Автомобила с 7 места ли искате да е или 5 са достатъчни. Искате да е по-проходим или по-икономичен? Каква цена сте готов да дадете? Когато избирах моята кола колите с ниски цени по авто къщите бяха с много повреди замаскирани добре . Идете в Тойота-Лексус салон и си изберете употребяван проверен автомобил с история. По скъп е ,но си струва !

ayanev

Мнениеот ayanev » 18 яну 2021, 10:38

Здравейте!
За съжаление в момента във Варна нямат нищо в Тойота. Разходът не е от съществено значение, стига да е под 16-17 градско.
Дали 5 или 7 местен - предпочитам отзад при монтирано столче с isofix и детско столче тип само седалка да може да се вмести между тях и възрастен. Не съм сигурен до колко NX отговаря на това. Бюджета ми е до около 70 000, като може да е и малко над това. За съжаление от RX в момента няма нищо в радиус от 300км, отговарящо на бюджета и изискванията за години и пробег (до 100-110к км).

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 18 яну 2021, 13:20

Може да обърнете внимание на този екземпляр от RX-гамата:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 1754761663
Доколкото имам информация автомобилът е внос от Канада с изключително малък пробег.
Изглежда перфектно възстановен - от малкото обяви и с видео клип с 360 обиколка на колата интериор и екстериор.
При така посочени параметри мисля, че се вписва в бюджета ви и отговаря на заданието.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

ayanev

Мнениеот ayanev » 18 яну 2021, 14:51

Здравейте,
съжалявам, пропуснал съм да спомена - държа да е хибрид.

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”