За мъжа и разхода интимно

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Dizzle
Регистриран: 31 август 2016
Автомобил: IS 250

Re: За мъжа и разхода интимно

Мнениеот Dizzle » 12 окт 2016, 07:48

Въпросът беше дали разхода е нормален/дали има проблем при мен, понеже гори с около 5 литра над официалния разход градско. Все пак съм взел автомобил на старо и не е изключено да има някакви проблеми. Досега съм карал само дизел/ръчка и за кратко споменатото ауди и наблюденията ми стигат до там :)

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 12 окт 2016, 09:40

колега,всеки официален разход е правен на закрито във въздушен тунел без никакви задръствания,спирания,дупку и т.н. :) и всичко това е правено веднага след самото производство на автомобила,демек преди 10г :) аз пък до сега съм карал само ръчки бензин от 50кс до 180кс,сега карам печка мапната автоматик 280кс и нито една кола не ми е давала под 15 градско :) ама и никога не съм се интересувал кое е нормално и кое не,светка лампа и зареждам :) за мен е нормален за други може да нее нормален разхода

Потребителски аватар
ivanstef
Регистриран: 12 декемрви 2015

Мнениеот ivanstef » 12 окт 2016, 10:21

Колега, не е нормално. Ако това, което говориш за нормалното каране, е вярно,е направо отвратително даже. Колегите, които пишате по-горе някакви генерални заключения не знам с какво точно се опитвате да сте полезни.

Ето ти малко данни: 13,5 е нормален градски разход и то ако караш в натоварен софийски трафик (9 и 18). На магистралата с 18 ките София - Бургас криуз на 150 - 8,6 най-обикновен 95 на Газпром (най-дбрият бензин според мен). С 16 ките същото упражнение е със среден разход около 8,3. София Благоевград съм си правил експеримента със 100 пак на круиз без проблем пада под 7. Като говорим за пълна кола.

Още с тези черни ауспуси ме съмнява нещо.

Потребителски аватар
Dizzle

Мнениеот Dizzle » 12 окт 2016, 11:00

Благодаря за мнението, най-накрая някой да каже нещо полезно. Карам точно в 9 и 18 часа в най-натоварения трафик, като общо взето 80% от тези 10км в посока са ми висене в задръстване. Някакви идеи от какво може да е толкова завишен разхода?

Потребителски аватар
JoroP
Регистриран: 03 януари 2015
Автомобил: IS 200

Мнениеот JoroP » 12 окт 2016, 12:17

Ами от какво точно не мога да ти кажа, защото ще трябва да гледам на боб и леща.
Отиди на елкон провери общото състояние на колата, да ти погледнат токовете на осцилоскоп ако има възможност, да се измери компресия не е излишно ,дали дърпа въздух от някъде, стойности на О2 сензори, да измерят въглеводороди най-вече, защото ме съмнява че тази кола прави постоянно богата смес и за това ти е завишени разхода и са ти черни гърнетата.
Последна промяна от JoroP на 12 окт 2016, 18:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Dizzle

Мнениеот Dizzle » 12 окт 2016, 12:24

благодаря, ще обърна внимание на горното, като сменям свещите след седмица!

Потребителски аватар
ivanstef
Регистриран: 12 декемрви 2015

Мнениеот ivanstef » 12 окт 2016, 13:06

Причини наистина много. Важно е да я закачиш на правилния уред, така ще имаш по-точна информация. Може и някой да е опитвал да я ремапва. Относно стрелката - не се ориентирай по нея, защото нивомерът е логаритмичен и имаш 11 литра след като ти изпише 0.

Потребителски аватар
Dizzle

Мнениеот Dizzle » 12 окт 2016, 14:10

какво се има предвид под правилния уред? Като светне резервата веднага зареждам и занулявам одометъра, така си пресмятам разхода

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 12 окт 2016, 17:06

Уред за диагностика в сервиза :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Dizzle

Мнениеот Dizzle » 12 окт 2016, 17:19

на диагностиката нищо не излиза. при обслужването+оглед също казаха че всичко и е наред. може би някакво замерване на газовете..? ще пробвам с нови свещи първо, тъй като не съм ги сменял като я взех. Благодаря на Pepur, който винаги се отзовава за помощ сам, дори от официално представителство да я бях взел, нямаше да получа такова отношение и съдействие :D

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 15 окт 2016, 22:56

Пепо е пич ! Иначе колата наистина е икономична, но повече извън града. Направи си тест следващия път преди да почнеш да обикаляш по сервизи. Отиди на почивка някъде, карай поне 100-200км на извън градски път по ограничение без да я шпориш много (знам че е трудно). Засичай от пълно до пълно и по борд компютър. Ако ти даде повече от 7-8 значи имаш проблем :) Тая кола може да харчи и 6 !
Изображение

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 17 окт 2016, 14:50

А да бе 2.5 под 10 градско ;)
Виж ако я буташ и 0 можеш да докараш.

Къси разстояния, задръствания 12-13 е съвсем нормално.
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 17 окт 2016, 16:24

Градско трудно се хваща ако има проблем, затова трябва да я покара извън града, да загрее хубаво. Моето Субару, което е 3л мотор, 4х4, автомат, бензин на много дълъг път ми дава 9. До работа и обратно обаче скача на 10.5, въпреки че пътя е 20км извънградски и тя е загряла още на първите 3км. Дори и 20км спокойно каране не са достатъчни за автомобила да влезе в работен режим.
Изображение

Потребителски аватар
Dizzle

Мнениеот Dizzle » 18 окт 2016, 17:37

12-3.. само си мечтая за такъв разход. даже и на 15 ще съм доволен. извънградско разхода е нормален. последното зареждане беше от светването на резерва - сложих грубо 42л./100лв 100 октанов и минах 250км градско.. разхода е към 17. сега сложих обикновен 95 от омв пак 100лв/ 50л. и като гледам пак същото ще излезе. петък ще сменям свещите, но доколкото разбрах няма вероятност разхода да е заради тях. Освен компресията, какво друго мога да проверя в сервиза? Благодаря предварително

Потребителски аватар
Dizzle

Мнениеот Dizzle » 26 окт 2016, 16:24

Та развитието на личната ми драма :D - смених свещите /напразно, старите се оказаха ок/. Направихме диагностика - всичко е в нормата.Почистихме и дроселова клапа. Разлика - никаква. Последните 2 дни в трафика - 17.2 среден. Weekend-a бях свалил до 12 при нормален/слаб трафик. Заредих до горе след смяната на свещите и при слабия трафик навъртях 100км и стрелката падна 1-2 чертички под макс-а. Сега съм на 180км и стрелката е наполовина на резервоара. т.е. за 80км излиза че съм изгорил да кажем 1/3 резервоар. Ще се радвам на още мнения и предположения, всички твърдят,че разхода не трябва да надвишава 14.

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”