Утечка РХ II 300

Модератор: Lexus

Bat Joro
Регистриран: 13 октомври 2017
Автомобил: RX 300 4WD

Утечка РХ II 300

Мнениеот Bat Joro » 04 яну 2019, 19:54

За много години.

Вече почвам да късам синджира.

От лятото не мога да си намеря читав сервиз да ми намери и оправи утечката, която през няколко дена ми сваля акумулатора.

Питах в ПитСтоп в София, където си водя колата за обслужване и тн, обаче ми казаха че не се занимават с такива дейности.

Днес в един сервиз на Бош, хванаха от кой бушон е поне, ама като се извади нищо в купето не работи. Оказа се че на тоя са вързани 500 хиляди щуротии, включително ДВД-то в жабката, което аз така и не съм ползвал, пък и не смятам.

Аз имам 3 съмнения:

- на конзолата на радиото някои от копчетата някой път светят, някой път не. Аз щях цялото да го сменям с някво друго така или иначе ама ми се иска да знам първо от какво е утечката
- предния или по-предния собственик (приятелски кръг) на мястото на мигачите е сложил LED лента поради необяснима за мен причина, та има шанс и да е от там
- левия ксенон зимата от време на време изгасва. Това по-скоро е крушка, ама може там нещо баласта да дава късо
- имаше "дневни" светлини сложени, ама вече не светеха като хората (запаца им се пластмаса и ме спираха няколко пъти полицаи и тн) и като цяло ги махнах, разкачих и изолирах кабелите

Някой ако може да сподели сервиз в който мога да отида в София, Пловдив или Стара Загора, където да обърнат внимание и да не ме върнат с оправданието че е много работа, ама по възможност да са пипали по Лексуси преди, че на повечето майстори от форуми и тн им се струват много сложни японските електроники.

На линия
Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Утечка РХ II 300

Мнениеот loxs » 04 яну 2019, 22:44

Не знам дали Васко в Пловдив би се занимавал с такова нещо, но за момента той би ми бил първия избор ако има нещо по-засукано по колата ми. Няколко месеца по-късно, продължавам да съм супер доволен от наместа в кормилната ми система.

Прегледай тази тема, в нея има и контакти: loxs @ Пак странно поведение на волана на RX400h

Bat Joro

Утечка РХ II 300

Мнениеот Bat Joro » 07 яну 2019, 15:46

Благодаря за инфото. Ще му се обадя да питам дали се занимава с електроника.

Мога и за кормилната рейка да мина, че имам и там едни дреболии до някаква степен сходни с твоите.

Междувремнно някой друг ако има други идеи да заповядa да не се срамува.

Потребителски аватар
georgepetrov137
Регистриран: 14 септември 2018
Автомобил: RX 300

Утечка РХ II 300

Мнениеот georgepetrov137 » 09 яну 2019, 19:30

Ако ти се идва до Бургас бих те насочил към верния човек.

Bat Joro

Утечка РХ II 300

Мнениеот Bat Joro » 12 яну 2019, 10:36

Ами ще видим, може и така да стане.

Отидох при Васко в Пловдив. Доволен съм от отношението и работата, пооправи ми кормилната рейка и помпа, че имаха проблеми, обаче утечката му даде зор. Стигнахме до заключението че е от бушона за интериорното осветление, обаче едно време тая кола е имала музика, всичко е вързано едно към гъотере. Каза че цял ден си е играл да разкача и разглобява ама не може да открие първоизточника. Сега тоя бушон го махнах, че пътувам и ми трябва акумулатор повече от колкото лампите в купето, но сагата продължава.

Върни се в “Електроника”