Как да сменим крушки от таблото и климатроника

Модератор: Lexus

AngelP
Регистриран: 04 април 2010

Как да сменим крушки от таблото и климатроника

Мнениеот AngelP » 03 юни 2010, 17:45

Не съм сигурен, че темата е за тук....

Ще сложа 2 линка за отделните теми в my.is

Как да сменим светлината на километража

Как да сменим светлината на климатроника (уредите)

И още може да сме смени и лампичката около стартера... просто като махнете голямата пластмаса, стартера се открива и се вижда, че се държи на 1 болт. Развивате болта и се вижда малка крушка с оранжева "шапчица"... ако успеете да намерите такава крушка може да стане много по-хубаво :)

.........................................

И тук идва моя въпрос от къде мога да намеря крушки за малките светлинки по таблото - за колана/ за ръчната спирачка. Днес обиколих 3 магазина
1 на Филипс, 1 на Хела и един за авточасти на японки....

Благодарско на Ael, че видях неговата конзола разболтена, че да реша и аз да се пробвам :lol:

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: Как да сменим крушки от таблото и климатроника

Мнениеот Bukmop » 03 юни 2010, 18:16

Само да кажа че много трудно ще смените крушките на аудио системата, аз когато пробвах да рециклирам CD-то бях разглобил прения панел на съставните му части и установих че първо осветлението е SMD светодиоди залепени директно на платката и второ пластмасовите отвори са тонирани в оранжево, първия проблем е що годе е лесно решим за хора с средна електротехническа култура, но втория е малко по труден според мен....

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 03 юни 2010, 19:33

Аз от 6 месеца се боря с крушките на километража. Като я купих колата беше изгоряла крушката която свети на 120км/ч. Като тръгнах да я сменям видях че мога да ги замена всички с бели диодни,което според мен седеше много по готино. Но след точно месец установих че тези крушки (китайски боклуци общо взето) почнаха да горят една по една. После купих друг вид които светеха още по уникално в бяло синьо. След вече около 2 месеца експлоатация имам една изгоряла синьо бяла крушка от общо една оригинална оранжева, една бяла LED и 3 синьо-бели диодни... Все още търся вариант при който да получа добро осветление различно от оригиналното оранжево и да не ми гори през 1-2 седмици. Почвам да си мисля че може да имам проблем и с тоците но все си мисля че проблема реално е в китайските крушки.

Иначе AngelP - крушки за таблото можеш да си купиш от почти всеки магазин за авто-аксесоари. Тук в Пловдив има 3 магазина за китайски тюнинг в които има всякви размери и разцветки.
Изображение

AngelP
Регистриран: 04 април 2010

Мнениеот AngelP » 03 юни 2010, 21:18

Аз искам да си сменя крушките на километража демек тия големите и със сините "тапи" ... за големите няма да ми е проблем да си ги намеря, обаче сините и още по-малките тък в Стара Загора няма :(

Върни се в “Електроника”