Има ли още читави акумулатори?

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Има ли още читави акумулатори?

Мнениеот Bukmop » 28 ное 2012, 13:48

Днес за втори път изведнъж ми умря акумулатора (Bosch Silver) и то няколко месеца след като му изтече гаранцията.

Та въпроса ми е какъв акумулатор ще ми препоръчате? Без Banner и Bosch тези марки не съществуват за мен вече.

Имате ли впечатления от Excite или Varta?

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Има ли още читави акумулатори?

Мнениеот pepur » 28 ное 2012, 14:10

Вземи си български тогава.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 28 ное 2012, 14:50

Bukmop написа:Днес за втори път изведнъж ми умря акумулатора (Bosch Silver) и то няколко месеца след като му изтече гаранцията.

Та въпроса ми е какъв акумулатор ще ми препоръчате? Без Banner и Bosch тези марки не съществуват за мен вече.

Вики ексайт са си направо БГ от кърджали карам оловото за италия там прават акумулаторите и се връщат като италпнски да знаеш

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 28 ное 2012, 14:56

Bukmop написа:Днес за втори път изведнъж ми умря акумулатора (Bosch Silver) и то няколко месеца след като му изтече гаранцията.

Ползвал съм Exide Maxxima "deep cycle" преди години - беше ок, но е доста скъп.
За по-малките им модели нямам впечатления.
Последна промяна от bondye на 28 ное 2012, 14:58, променено общо 1 път.
gs300 2jz

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 28 ное 2012, 18:00

За мен Варта е много добър акумулатор. На лексуса съм със Варта от половин година и нищо не мога да кажа за сега. Но имам голф 2 1,6 Дизел и вече пета година Вартата не се предава а условията за работа са и доста екстремни. Голафа се пали през две три седмици дори и през месец и акумулатора си е ок. Зимата се започва едно въртене по 10 минути и накрая пали а акумулатора, нищо му няма :). Колата е 85 набор! От къде има душа тоя акумулатор незнам :). Затова сега и за Лексуса купих Варта. Казаха ми обаче че има два производителя и на единия не били хубави.Обаче не знам кои бяха добрите.

П.С. Зимата при -10,20 и неизползването му - умира, но едно зареждане и е ок. :!:

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 29 ное 2012, 12:41

Аз съм малко на китайския принцип - най-евтиния и след 2 години като изтече гаранцията взимам нов. Ако пък се падне читав и изкара повече няма да го върна :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010

Мнениеот Mind_Control » 16 май 2013, 13:45

Ael написа:Аз съм малко на китайския принцип - най-евтиния и след 2 години като изтече гаранцията взимам нов. Ако пък се падне читав и изкара повече няма да го върна :wink:

Неприятното на този вариант е, че на всеки 2 години имаш един ден, в който оставаш неприятно изненадан и следва половин ден обикаляне. Хувабото на скъпите акумулатори е че удължават това време на изненада на 4-5 години.
Та всичко опира пак до това да си сметнеш, кое ти е по ценно- половин ден или 50-100 лв разлика в цената на акумулатора.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 16 май 2013, 21:03

Прав си, ама никой не ти дава гаранция, че за 50-100лв повече ще караш наистина 5 години. Така наречените "търговци" (вече всеки втори продава батерии и после те праща някъде в някой гараж да ти ударат печата за гаранцията) почват да кършат китки как много зависело от експлоатацията и вадят от 10 кладенеца вода и оправдания... Кофти тръпка е да платиш 220лв за акумулатор и 3 месеца след гаранцията да викаш някой да ти дава ток щото през уикенда не си препалил колата :wink:

Аз моя 4 годишен го убих зимата след като го зарязах на студа 2 месеца без да препаля и веднъж колата. Януари купих някъв дето бил уж от дъщерна фирма на Бош (забравих му марката даже) за 115лв - 62А. Даже не отидох да си подпечатам гаранцията. До момента никакви проблеми ! Сигурен съм, че ще искара още няколко полярни зими :D
Изображение

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 11 яну 2015, 18:19

за мен акумулатора е един и той е OPTIMA нормалната му гаранция е 3г. но аз го ползвам на старото ауди набор '86 вече 7ма година и нямам проблеми :)
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 12 яну 2015, 10:06

Много е важна поддръжката на акумулатора. И най-добрия акумулатор не издържа на системно презареждане или разреждане и престояване в разредено състояние - примери бол. За умирането на моя Бош, аз съм си виновен.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Електроника”