Електро судоку

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Jimmy
Регистриран: 11 януари 2013
Автомобил: IS 200

Електро судоку

Мнениеот Jimmy » 21 яну 2013, 15:59

Здравейте колеги,
прочетох всички теми и препратки във форума относно загуба на ток от акумулатора. Имам IS200 и когато не го карам 2-3 дена, няма ток и не мога да запаля. Закарах я в препоръчан от форума сервиз за диагностика и ми подмениха обслужващите ремъци, като предположиха, че алтернатора не зарежда акумулатора. За съжаление проблемите ми продължават. Предполагам, че алармата е с главна роля, като тя е слагана в Toyota. Тъй като не желая да плащам изкуствено завишени цени, моля да ми препоръчате алтернативен сервиз.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Re: Електро судоку

Мнениеот Bukmop » 21 яну 2013, 16:05

И аз доста време съм търсил такъв съвестен и разбиращ човек в София и така и не намерих.
Кожодерите от Тояга и Авител не ги броя изобщо.

Може да отидеш при тези, шефа им се казва Краси и доста разбира работите като идеш при него му казваш че Иво от Технополис те праща.
Виж прецени си ако ти харесат действай. На мен са ми слагали допълнителен усилвател и съм много доволен от монтажа им.
http://www.dek.bg/main.php

Потребителски аватар
Jimmy

Мнениеот Jimmy » 21 яну 2013, 17:54

Да, това е като решаване на кръстословица. Всички много разбират, но колата продължава дане пали. По последна препоръка сложих и друг акумулатор, а резултата - същият. Звъннах им и утре ще закарам IS'ката да я прегледат. Много благодаря за информацията! Ще дам обратна връзка.

п.с. ако организирате среща, тук сме с още двама колеги с Lexus'и, които с радост ще се присъединим.

Потребителски аватар
Jimmy

Мнениеот Jimmy » 26 яну 2013, 11:30

Здравей Виктор,

Закарах онзи ден колата до DEK сервиз, както ме посъветва. Краси и едно друго момче си играха около час, час и половина да открият проблема с губенето на ток от акумулатора. След като два пъти премерихме всичко, пича реши да влезе в Лексус форума в Англия и след около 15 мин ровере, намери, че вероятният проблем е от контролера за миенето на фаровете. Оказа се, че това е точният проблем. Махнахме бушона, консумацията стана нормална и за сега колата върви добре. Разбира се като изключим, че нямам вече подобна функция (която съм използвал 1-2 пъти откакто имам колата). Нямам идея кой може да оправи този контролер или да си везема нов, но момчетата от DEK твърдо отказаха да го монтират.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 яну 2013, 12:11

В IS второ поколение, проблема се решава като се изкарва отделно копче, което контролира пръскането на фаровете, без да е вързано към контролер-а. Така хем пестиш вода, хем изключваш тоя проблем.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 26 яну 2013, 14:01

А дали става и на първо поколение?
Я дай мануал как става на второ

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 яну 2013, 14:18

http://www.infoarena.com/lexus/HWMod/
Би трябвало да става. Само трябва да намериш къде се прекъсва веригата.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Jimmy

Мнениеот Jimmy » 27 яну 2013, 20:32

На този етап IS първо поколение :) Разгледах приложението, но ще ми е трудно да го поправя сам. Ако ви дойдат идеи, ще се радвам да ги споделите.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 18 сеп 2015, 21:30

Д. Ив. написа:http://www.infoarena.com/lexus/HWMod/
Би трябвало да става. Само трябва да намериш къде се прекъсва веригата.

Понеже този сайт е паднал тотално качвам тук това,което съм спасил:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

On the IS350, if your headlights are on, and you use the windshield washers, the headlamp washers will automatically activate... I didn't like this... There is a separate button for the headlamp washers that activates the washers so why would you want them to go on automatically if you just want to clean a small smudge on your windshield

Anyway, with the help of Lance (aka the ToyotaLexus master) I was able to disconnect the two systems so they are now totally independent... They key is to prevent the signal from the windshield washer from ever getting to the headlamp washer... This is done at the main engine fuserelay box under the hood... It's located on the drivers side near the front of the car... The wire in question is under the Front Connector Block, Connector 2F, PIN 8... It is an orangeblue striped wire with silver paint markings... I used a tiny 1.5mm flat head jewelers screwdriver to release the wire from the connector... You can then use heat shrink or electrical tape to tape up the end of the wire and tuck it away... Alternatively, if you want, you can just cut this wire and be done with it... But, I decided that when I get rid of the car, I wanted to re-enable this feature so at that time I can just remove the tapeheat shrink and stick the wire back into the connector...

Put things back together and you are done... I tested it afterwards and it works like a charm... The only time the headlamp washers will activate is when you press the headlamp washers button...

First Picture This is the box, held in place by 3 clips shown... Simply press on the single clip near the front and pull the lid off...
Second Picture Here is the box with the lid off... The Front Connector Block is shown, that is what we are going to remove... There are two clips on either side of it... Press both at the same time and pull it out...
Third Picture This is the connector underneath the Front Connector Block that we are interested in... Unplug this...
Fourth Picture The wire we are interested in is PIN 8, which is an orangeblue striped wire with silver paint markings...
Fifth Picture Here is another view of the wire we want to disconnect...

http://club-lexus.ru/forum/viewtopic.php?p=1225300

http://my.is/forums/f64/isx50-switched- ... rs-341199/

8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Върни се в “Електроника”