Моят RX400h 2007г.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
hzhelev
Регистриран: 10 ноември 2013
Автомобил: RX 400h 4WD

Моят RX400h 2007г.

Мнениеот hzhelev » 16 дек 2020, 23:46

Рано или късно на всичко си му идва времето... Още като взех колата имаше скъсано по надупчената кожа на шофьорската облегалка и дупка от цигара по седалката на задна лява част

IMG_5369.JPG

IMG_5370.JPG

Бях решил, че салонът ми е доста мръсен като цвят, макар и поддръжката която прилагах с препарати ползвани по яхтите. Оказа се, че греша. Също така бях решил, че няма да се занимавам да оправям нищо докато бебето не порасне достатъчно, че да не ми идва да го изхвърля в багажника, където може да сътвори по-малко мизерии.
Преди месец ходих с колата до Сардиния и се върнах, и забелязох скъсване под десният ми крак на шофьорската седалка. Това вече бе върхът на айсберга. Не издържах и още с влизането в София преди да стигна до вкъщи, минах през Любо в ж.к. Хаджи Димитър, за да огледа както има да прави и да си запиша час. Час за след месец и малко... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Спретна ми волана, средата на шофьорска седалка и облегалка, двата подлакътника ги обу с калъфи и ми оправи цигарената дупка отзад. Уцели цвета идеално, а колко кожаря питах и всичките "ох това бежаво е толкова трудно за нацелване...". Като цяло съм много доволен от работата му освен, че след тях трябваше да си доцентрирам волана, не ми допадат подлакътниците. Да, изглеждат нови на усещане са добри, но специално моят беше пропаднал доста от лакътя ми и някакси ми се искаше да му пренареди/сложи нова вата, но той това не го правел... Исках да ми оправи и пукнатините (ако мога така да се изразя), но не боядисвал. Ще го преживея мисля... и някой ден ще му мисля пак.

32C4BE5F-83E8-4725-8CD2-E881E1D9D523.JPG

7FFF77D5-4BAE-4720-94CF-AAD01A7E0EEB.JPG

FD6B6DAD-DA4C-47E6-B0D5-0D01F79E10FB.JPG

Скоро ще дам инфо за модула за прибиране на огледала при заключване и модула за 3 сигнала мигане на мигачите при леко докосване на лоста. Само да се наканя да ги инсталирам или да намеря някой мераклия в рамките на ден да ги направи. :mrgreen:

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Моят RX400h 2007г.

Мнениеот pepur » 17 дек 2020, 09:40

Добре изглежда,моя волан от толкова дезинфектанти почти го съсипах. Мисля и аз да питам някъде да го направя. Гледам новите които идват в какво добро състояние,а моя ...мазало :) .

Потребителски аватар
hzhelev
Регистриран: 10 ноември 2013

Моят RX400h 2007г.

Мнениеот hzhelev » 17 дек 2020, 21:26

Дам, напоследък с тия дезинфектанти им се спира тока. Моят започна да пада и най-горният слой след като се заглади и стигнах до пълнежа или каквото е там... та в един момент реших, че е време да го направя преди да стане на язви и дупки и да няма лесно връщане назад.
Бях обаче се нагласил психически, че ще стане малко по-дебел (така да се изразя) тоя волан и не споделих на кожаря мислите си... като стар беемвист не харесвам много тънките волани. Ама пусто като забравих да кажа на кожаря и сега си е стандартна дебелина. :D :D
Ще го преживея. Ако нямате читави кожари при вас, ще ти съдействам с този. Няма грижи

Върни се в “Моят LEXUS”