RX400 Краси

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

RX400 Краси

Мнениеот CityNight » 19 дек 2013, 10:23

Преди доста време бях намерил едни диодни ленти, които са непрекъснати- изгеждат като един LED от край до край. Реших, че като DRL ще изглеждат жестоко.
Вчера пристигнаха и с Руди си поиграхме малко на жичкаджии.
С реле със сигнал от късите, сега фаровете могат да са нон-стоп на ауто. При палене се включват дневните, при пускане на късите- се изключват.
Светят според мен уникално. Останалото преценете сами :)
Прикачени файлове
kVdNCZh.jpg
v4uMV7P.jpg
Последна промяна от CityNight на 20 дек 2013, 12:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012

Re: RX400 Краси

Мнениеот Rudy » 19 дек 2013, 11:05

CityNight написа:Вчера пристигнаха и с Руди си поиграхме малко на жичкаджии.

:D ааа - на жичкаджия си си играл сам, аз си играх на системен администратор/технически съпорт :D
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 19 дек 2013, 16:44

Did you try to turn it off and on again?
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 19 дек 2013, 17:06

Аз съм върл противник на audi wannabe китайските изпълнения, не защото няма читави, а защото всеки трети VW е с такива. Няма ли заводски фарове за RX с DRL? От новите модели не стават ли да се присадят? На IS с малко преправяния стават от 2011-2012 модела с DRL. Вярно, по-скъпо е, но пък си изглежда заводско.

Конкретно за тези, не мога да преценя по снимките, но ми харесва идеята, като се включат късите тия да гаснат. Евала за ентусиазма!
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 19 дек 2013, 20:09

DRL за втората генерация RX има само за Щатите - дългите на процент. В Европа или къси или нищо. Фаровете от Третата генерация са мнооого различни и няма начин да станат. И остава вариант да се отворят фаровете за да се монтират диоди вътре или направо да се сменят с китайски афтермаркет. Нито един от двата варианта не бих пробвал. В моята тема съм поствал различните варианти, които пробвах на моята: viewtopic.php?f=17&t=7827
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 19 дек 2013, 20:27

Тва минава ли за полицаите или е предпоставка за просене на пари ?
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 19 дек 2013, 21:12

Ще ти отговоря аз, 'щото Краси кара така от днес. Та аз за две години с Авенсиса и една с Лекс-а не съм имал никакви проблеми, вярно, че дневните светлини са задължителни от по-скоро, но не са ме спирали и преди това. Та отговора е "Да", задоволяват всички изисквания на органите.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 19 дек 2013, 23:23

Денис, и аз също не обичам никакви девиации от оригиналното, знаеш. Но за тая кола няма други варианти. Като прочетох преди време, че американските имар ДРЛ, проверих, но както каза Руди- само дългите на процент е опцията там, няма отделни тела. И не обичам такива изпълнения с ленти диоди, но това, което сложих изглежда като един диод цялото. Не са отделни тела, а цяла лента. Същите абсолютно са на GLK мерцедеса, както и на големия Ленд Крузър. Хареса ми на тях как стои, и за това реших да пробвам. Всичко друго с отделни диоди или такива в тела с рефлектори ми стои китайско и някак евтино, неща, които мразя. Но това ми хареса как стана. Боядихах телата с четчица в цвета на колата, и съвсем станаха като неделима част от бронята. Колкото до полицаи- днес минах на 3-4 места покрай тях, нито едни не ме спряха. На по-не масовите коли ако е направено кадърно го мислят за фабрично, и не знаят дали не е.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 20 дек 2013, 09:11

Rudy написа:Ще ти отговоря аз, 'щото Краси кара така от днес. Та аз за две години с Авенсиса и една с Лекс-а не съм имал никакви проблеми, вярно, че дневните светлини са задължителни от по-скоро, но не са ме спирали и преди това. Та отговора е "Да", задоволяват всички изисквания на органите.

Ако гледаме закона, то това няма как да мине, тъй като не е минал Технотест автомобила. Добре, че полицаите ни са грамотни колкото третокласници :) Същата работа като китайските ксенони, които уж забраниха (една седмица суетене и обещания за глоби), а в момента всичко си е по старому.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 20 дек 2013, 12:04

Ми те в ТМ Ауто продават 5 вида такива, и казват, че имаш право да караш с тях :D

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 20 дек 2013, 13:40

За да ти вземат парите естествено :) Всяка конструктивна промяна (разбирай всичко, което не е фабрично, ПО ПРИНЦИП, трябва да мине през Технотест), доколко се прави е друга тема :) Но КАТ са в правото си да ти спрат колата от движение.

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012
Автомобил: IS 200

Мнениеот ivan.1312 » 21 дек 2013, 07:32

В кой нормативен документ и коя негова част, е регламетирана историята с Технотеста?
Доколкото ми е известно сега има суетене около газовите уредби, но глобално за конструктивните промени?

P.S.:
Лично аз предпочитам запазване на оригиналния вид на автомобила. За DLR бих избрал дълги на процент или листче с напомняне на огледалото за обратно виждане.
Един смел човек прави множество !

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 21 дек 2013, 09:25

НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013 г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства

Чл. 3. (1) Изменение в конструкцията на ППС е:
1. всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за
регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от
производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;
2. добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 21 дек 2013, 16:27

ivan.1312 написа:Лично аз предпочитам запазване на оригиналния вид на автомобила. За DLR бих избрал дълги на процент или листче с напомняне на огледалото за обратно виждане.

Така ли :?: :lol:
Изображение

То си е въпрос на вкус:
Изображение

denis4o написа:НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013 г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства

Чл. 3. (1) Изменение в конструкцията на ППС е:
1. всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за
регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от
производителя по време на неговото производство
или които са били одобрени по реда на наредбата;
2. добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.

Така както е написан закона дава много свобода за тълкуването му от всеки шапкар на пътя - според буквата и смисъла на закона слагането на GPS на предното стъкло и "присъединяването" му към електрическата система на автомобила на практика представлява "добавянето на система" за сателитна навигация. Както и монтирането на ски багажник или автобокс.

Но Технотест е частна фирма и няма законови правомощия - подобна дейност имат и други фирми. Те удостоверяват дали отговаряш на изискванията на закона. Тук са се взели много насериозно и често биват "прескачани". Във всяка стана от ЕС (в моя случай Словения) могат да ти издадат документ, че допълнително монтираните системи не противоречат или с други думи- отговарят на законовите изисквания.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 18 фев 2014, 19:11

Автопарка след автомивка :D
Прикачени файлове
IMG-20140218-00257.jpg

Върни се в “Моят LEXUS”