Моят RX400h 2007г.

Модератор: Lexus

hzhelev
Регистриран: 10 ноември 2013
Автомобил: RX 400h 4WD

Моят RX400h 2007г.

Мнениеот hzhelev » 29 дек 2017, 14:39

Здравейте,

моят Lexus RX400h е с първа регистрация 12.2007г. в град Бургас, закупен от Спекта Ауто Бургас. Аз я притежавам от март 2017г.
Активно я карам от началото на септември, понеже през летният сезон не съм в България. Та от 01.09 до момента имам около 35 000км (изключително доволен съм имайки в предвид, че преди това имах RX300 2004).
Колата беше пострадала от градушката през 2014г. и с поизгоряла боя (снимка 1 - на снимките не си личи много, но беше ужасна :D :D :D снимка 2,3,4 - ). Това предизвика и цялостното й пребоядисване.
Фаровете й бяха ужасни и това предизвика закупуване на нови крушки Osram D2S Xenarc COOL Blue Intense 5500K, а по време на пребоядисването и рециклиране на фаровете включващо полиране на стъкла вън и вътре, поставяне на защитно фолио отвън, почистване на лупите, премахване на старият слой по рефлекторите и нанасяне на нов. А след като ги нагласих на височина и ширина ефекта беше още по-хубав. Определено си заслужаваше всяка една стотинка.
Сервизът, който пребоядисва колата добави датчици за парктроник, а след това си довърших сам инсталацията.
Добавен е и теглич, за да мога да си разхождам ремаркето и мотора, така де - като тръгна на почивка да съм си с всички любими играчки... (снимка 7) :D :D :D Колата няма модули за изгорели светлини, така че поставянето на теглича е доста по-леко и евтино.
В началото на Декември минах през ТМА-София Изток и понеже колата все още нямаше навършени 10г. си изкарах сертификат "LEXUS HYBRID HEALT CHECK". Удължих си гаранцията на хибрида с 1 година или 15 000км. (общо взето душевна чи**я, но дано не ми се налага да се възползвам от този сертификат. И понеже колата е закупена нова от Тойота Балкани си изкарах и сертификат Lexus 5 stars, което всички собственици на Лексуси закупени нови от дилър в България имаме право да имаме - без значение от възрастта на колата. Безплатно е издаването му. При старата ми кола се наложи да го ползвам и... евала на Lexus Bulgaria.
Към колата съм добавил и CARDRL5s за дневни светлини. От старият собственик знам, че й е правил ъпдейт на софтуера при някакъв човек тук в София (нямам си идея какво са правили, но е дал около 800лв).
Аз до този момент съм сменил предни лагери, вчера радиатор за охлаждане на ДВГ (снимка 4,5,6), масла, спирачна течност и антифриз...
Скоро обмислям обслужване на всички спирачни апарати, подмяна на всички накладки, подмяна на двете щанги на задните колела, от които се регулира сходимостта на задните колела, че болтовете са доста спекли.

Поздрави на всички!
Весели Празници!
Прикачени файлове
IMG_5372.JPG
Lex RX400h - new paint_1.jpg
Lex RX400h - new paint_2.jpg
Lex RX400h - new paint_3.jpg
RadiatorDVG_1.jpg
RadiatorDVG_2.jpg
RadiatorDVG_3.jpg
4.jpg

loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Моят RX400h 2007г.

Мнениеот loxs » 29 дек 2017, 17:10

Желая много безаварийни километри!

hzhelev написа:Source of the post сертификат Lexus 5 stars, което всички собственици на Лексуси закупени нови от дилър в България имаме право да имаме - без значение от възрастта на колата. Безплатно е издаването му. При старата ми кола се наложи да го ползвам и... евала на Lexus Bulgaria

За пръв път чувам за това нещо. За това ли става въпрос?: http://www.lexus.com/lcertified/certification-warranty
Може ли малко повече информация как се изкарва този сертификат и как се ползва в последствие, че не съм сигурен дали и до колко това което пише на lexus.com важи за нашите географски ширини :D

hzhelev
Регистриран: 10 ноември 2013

Моят RX400h 2007г.

Мнениеот hzhelev » 30 дек 2017, 15:32

Става дума за това: https://www.lexus-bulgaria.bg/lexus-tod ... troduction . На този линк ще получиш най-точна информация. Аз лично със старият ми RX300 спуках задна дясна възглавница на АМ "Тракия" около Карнобат (това преди 3 години) и ми докараха с пътна помощ нов IS, с който си продължих по пътя, а моята я върнаха в Бургас за отстраняване на проблема и после ми я докараха до адреса ми (тогава в Бургас). И всичко това в 3 сутринта... Като това всичко е безплатно. Но си го плащаш като надценка техният сервиз спрямо друг, в който би отишъл при предвидени обстоятелства относно този ремонт... нооо това е положението "ако искаш" ... :D
Отиваш в ТМА- София Изток при приемчика Елена Манева, тел. 0895/455552. даваш си регистрационен номер и рама на автомобила и те ти издават за няколко дни "Lexus 5 star Services" сертификат. Това е само за автомобили поръчани от Българския дилър. Както казах няма значение от възрастта на автомобила и кой по ред собственик си ти.
Също, ако сметнеш, че има смисъл при теб и колата ти още не е навършила 10г от първа регистрация, можеш да си направиш сертификата за хибрида. Струва 330лв, правят ти "Healt Check", запазваш си час за след седмица-две за повторен "Healt Check". Изискването е вторият чек да е преди колата да навърши 10г и между двата чека да изминеш 500км. При вторият чек те го правят онлайн, защото базата е в Белгия и Тойота България е подразделение на Белгия (Подробности).

Върни се в “Моят LEXUS”