Пътуване до Нидерландия

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот milfor » 07 ное 2019, 16:55

Днес тръгваме с жената за Нидерландия, като на нея и е първо излизане към Европа, на мен второ ако се броят 6 дни на гости в Нидерландия. Досега съм бил доста но само в Азия, ама там само Алах Акбар и пата пата пата :twisted: Маршрута се очаква да е България- Румъния - Унгария - Австрия - Германия - Нидерландия
По нататък снимки и впечатления...
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот Akima » 07 ное 2019, 17:08

Лек път и попътен вятър. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот pepur » 07 ное 2019, 18:14

Ако не е късно.....не минавайте през Румъния :mrgreen: :mrgreen: (лош трафик,лоши полицай,лошо отношение към всички не Румънци).Сърбия е песен,отлична магистрала без последните 40км(но пак не е драма). Като цена е едно и също.
Лек път и приятно изкарване :lol:

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот loxs » 07 ное 2019, 20:41

pepur написа:Source of the post лош трафик,лоши полицай,лошо отношение към всички не Румънци

Аз преди 2 години направих една доста голяма разходка из (забележителностите на) Румъния с Лекса и останах с изключително добри впечатления от всички гореизброени :). Може да е въпрос на късмет :)

Потребителски аватар
milfor

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот milfor » 08 ное 2019, 08:04

Благодаря ви, Но ще е през Румъния това бе завет да мина през Румъния на баджанак ми( лека му пръст). Каза ми ти трябва да излизш от евро съюза само минавай денем Румъния! и ми каза един прост маршрут- визираше, че доста спиртни армагани нося и на други вече живеещи в Нидерландия от общите ни познати. :D 8)
Преспхме във Видин и тази сутрин поемаме

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот pepur » 08 ное 2019, 09:38

Аааа ,спирта обяснява всичко :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
milfor

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот milfor » 10 ное 2019, 11:57

Крайна точка достигната в 22:00ч. 9.10

Следва продължение...

johnterry7
Регистриран: 20 юли 2016
Автомобил: Все още нямам ...

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот johnterry7 » 11 ное 2019, 14:03

Аз живея в Айндховен, ако идваш често към Холандия, бих се радвал за помощ с покупка на Лекс. Ще се отплатя! :)
Разбира се, не сега, а по-натам във времето, да заделя някое евраче само.

Потребителски аватар
milfor

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот milfor » 24 ное 2019, 11:50

Остана малко време да допълня пътуването.
Тръгнахме на 6.10. около 14:00ч след час и 15-20 мон пристигнахме в Пловдив за дозареждане с конски суджуци и комски луканки :D + няколко литра мастика Пещера. Използвах и момента да измия колата външно ( вътре нямаше начин при толкова багаж) и отпрашихме за Видин. Ее почна се дъжд, дъжд после пак дъжд така до Видин бях там в 19 часа вечерта. Отседнахме в хотел, че ми запалиха телефона роднини от всякакъв род да не влизам в Румъния нощем.
На сутринта забялязах че предна лява гума е пак мека( предние ден а понапомпих на бензиностанция), намерих гумаджия и се оказа наранена гумичка на металния вентил, смениха ми вентила с обикновен. Имам и резервни гумички и цял вентил , но бр заровен дълбоко в багажника. Времето бе облачно но не валеше, минахме Дунав мост 2 на митничарите им напави впечатление, че спрях преди скенера и чаках покана( в Канадахар бе така :) ). Питат ме защо толкова плахо, а аз обеснявам за Кандахар и митничарите се засмяха а и видяха нашивките по якето. Както и да е минахме в Румъния стана слънчево и приятно за пътуване. Винетка имах от предния ден , закупена онлайн.
Към 18 часа бях на унгарската граница, купих си винетка и за Австрия и отпраших и почна дъжда, цяла Унгария само дъжд, ремонти по магистралата и задръствания в 1-2 след полунощ влезнах в Австрия, решихме да дозаредим на Шел веднага след пресичане на границата има доста голям Шел, на 300м имаше мотел и отседнахме беше изключително чисто.
Някакси ми бе напрегнато и позабравих да снимам, макар че в Унгария освен дъжд какво да снимам. През Австрия се редуваха слънце - дъжд- слънце - дъжд.
Вечерта в 18 часа бях у приятел в Германия. За по цигара и кафе и пак ма магистралата за Холандия.Тежко пътуване за мен, за жената бе по интересно.
Прикачени файлове
KIMG1296.jpg
KIMG1297.jpg

Потребителски аватар
milfor

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот milfor » 24 ное 2019, 11:51

От Холандия почти навсякъде магистралите са осветени! :!:

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот Tin4ou » 16 мар 2020, 18:26

Аз никога не съм минавал през Румъния и последните няколко пъти все се чудя дали да не заобиколя Сърбия. Много проблеми последните два пъти на границите на влизане и на излизане от Сърбия. Имам чувството, че нарочно се бавят за да им е гадно на гастърбайтерите.

Та ми е интересно как е в Румъния и какви са доводите да не се кара вечер там ? Кофти магистрали, крадливи чевета, заяждащи се полицаи ? Това лято пак ще се прибираме с колата и хич не ми се иска да чакам 8-9 часа пак на Сръбската граница...
Изображение

На линия
Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот Bukmop » 16 мар 2020, 18:41

Магистралите са по-хубави от нашите (където ги има), чааветата отдавна не са по пътищата както през 90-те, освен ако не се набуташ в някоя маалъ. Ако караш по норвежките правила няма да имаш проблеми с милиционерите. Ако се правиш на тарикат може и да имаш. Релно ще имаш около 150 км нова магистрала след като влезеш от Унгария, след това добре дошъл 500 км балкански пътиша от Лугож до Ботевград по който ще се сблъскаш с всички тирове минали през дунав мост 2 след това се качваш на баш магистралата Хемус. Ти избирай 500 км тирове или чакане с гастербайтери.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот Tin4ou » 16 мар 2020, 18:57

Така поставен въпроса, май ще си чакам с турчулята :lol:

От друга страна, 450км по балкански път си е приключение веднъж в живота и по-добре да се движиш някъде от колкото да пъплиш 1км на границата с 0,02км/ч и ни да дремнеш, ни да тръгнеш за някъде другаде. Ще се прецени в движение явно.
Изображение

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот loxs » 19 мар 2020, 14:19

Аз супер много харесвам Румъния. Така описано, за транзитно преминаване не е яко, но ако минете през разни градове и забележителности с 1-2 дена спане някъде... е много яко.
Примерно ако минете през Тимишоара, Брашов, Синая и Търговище... и после през Русе е приказна разходка с много забележителности по пътя и тотално преобръщаща представите за Румъния :)

Да, удължава се пътят, но ако искате просто по-бързо да стигнете, нямате по-добър вариант от Сърбия :)

didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Пътуване до Нидерландия

Мнениеот didod1 » 19 мар 2020, 19:54

Сърбия нали е затворена? Има вероятност да си остане така до лятото...
Изображение
TTE lowered springs, TTE quadruple exhaust, BBS wheels;

Върни се в “Аз и моят LEXUS”