Най-голям преход

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Най-голям преход

Мнениеот Bukmop » 21 фев 2010, 23:51

Уважаеми колеги,

споделете какъв е най-големия преход който сте правили и какви са отзивите от пътуването.

Ето и моя.

през 2007 г. ходих по маршрута София - Белград - Виена - Залцбург -Мюнхен - Братислава - Букурещ - Силистра - София
целия маршрут го минах за 7-8 дена, като за първи път карах сам толкова много. Въпреки че се притеснявах за умората се оказа че лексотана изобщо не уморява. В Унгария имаше такъв вятър че когато излизах на места без дървета колата доста сериозно отиваше на една страна от силния вятър, и разхода скачаше с 4-5/100, На унгарско-австриййската граница имах малко премеждия с митничарите които казаха на развален български "...оооо болгариа мафиа, лексус, хубав номер, хайде отстрани да видим какво има под резервната гума", как да им обесня че носих кинотехника за профилактика. След като стигнах в немската фирма собственика също се възхити от марката и колата въпреки че човека е много напред и неговата фирма има оскар за кинотехника, впоследствие на човечеца Джон Траволта му подари Тесла-та си, но това е друга тема.
През целия път само веднъж ми светна CHECK-а но след рестарт от акомулатора всичко се оправи, моята теза е че колата се шашна на хубавия 100 окранов Шел-ски хемски бензин, За съжаление нямах компютър под рука да видя каква е грешката а и бе почивен ден за да отида до сервиз там, но са моя радот така и не е светвала тази лампичка отново.

Ето и малко снимки от пътуването:

Изображение
Тук колата си стои културно паркирана до улица Siemensstrasse No 2 (познайте коя фирма е на No 1)

Изображение

Тук в отражението се вижда как болгар снима хубав порцелан докато кара кола.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Най-голям преход

Мнениеот pepur » 22 фев 2010, 00:23

Поредната Хубава тема,
моя най-дълъг еднократен преход е почти пълни 2000км за почти 24 часа :D ,с дрямка 2 часа,това и беше бойното кръщене още като я купих и се прибирах,наистина не се чувства умора,въпреки че още и свиквах,но може би беше от адреналина и удоволствието да шофираш.Като стана въпрос за граници,на мен един събрат сърбин искаше да ми взима комплекта летни гуми с джантите 17 :shock: ,понеже трябвало да се декларират,и последваха едни разговори.....
Както и много др. преходи в рамките на страната от по 500-600 км ама те сигурно не се броят. :roll:

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 22 фев 2010, 00:55

И аз почти 1000 километровите преходи София - Силистра - София не ги броя,
другия ми преход който не е много голям но бе обвързан с бизнес срещи в всяка от спирките е от 07.00 ч. София - Букурещ - Силистра - Варна - София 22.00 ч.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 22 фев 2010, 02:00

Септември миналата година до Тоскана и назад (от околностите на Цюрих) - общо към 2000 км.
Разходът беше 7.5 - 7.9 средно. Никакви проблеми.

Имам си подлакътник на лексa и това е голямо удобство. Остава само круз контрол и комфотът би бил пълен.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Kris
Регистриран: 23 ноември 2009

Мнениеот Kris » 10 апр 2010, 19:56

Zraveite i ot men.Do sega ne sum pisal.Az si kupih is200 ot Uk i tova mi e nai-dulgiq prehod(okolo 3000km).Prosto sum super dovolen ot kolata kato cqlo.Nqma smisul na drugi sobstvenici na tozi avtomobil da obqsnqvam kolko e qka ma6inata :)

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 11 апр 2010, 12:28

Добре дошъл във форума, колега!
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 29 авг 2010, 00:52

С цел да пораздухам праха малко в тази забравена тема искам да спомена че утре (29.08.2010) тръгвам по дестинация София - Братислава - Берлин - Рощок - Копенхаген (с малко ходене до Швеция) - Хановер - Берлин - София. Цялото това нещо по по план трябва да приключи на 10 септември и мисля че ще измина минимум 5000 км. Като попадна на безплатен нет (в Копенхаген е мин 3 еур/час) ще пиша какво е положението.

и умната да не правите много простотиии

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 29 авг 2010, 10:47

Очертава ти се супер преход,май ще са повече от 5000км,ама като се върнеш ще пишеш.
Пожелавам безпроблемни километри и да се върнеш със шведка:))))))))))))

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 29 авг 2010, 22:03

Успех, Вики :) Усещам, че газовата ще я целуваш направо :)
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 30 авг 2010, 01:45

Поздрави от нощна Будапеща, засега всичко е ОК с изключение на 4 часовото закъснение при тръгване. Пътепис очаквайте в скоро време

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 30 авг 2010, 10:33

Домъкни няколко кила вурстове от немско, да ги опечем на форумната среща :)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 31 авг 2010, 01:41

pozdravi ot rostock

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 01 сеп 2010, 00:48

Привет и от Копенхаген.

днес по обед пристигнахме успешно. разстоянието изминато до тук е 2170 км. Засега статистиката е следната среден разход 12/100 (ГАЗ) като не съм карал под 140-150 в Герамния за около 200 км заковах на 170 круиз контрола, средна скорост на движение 110 км/ч. колкото повече се отдалечавах от границите на Османската империя, толкова по рядко почнах да срещам други лексуси. С влизането ми в Дания според мен съм дигнал с 10-20% броя на на лексовете тук понеже засега съм видял само 2, а днес имам 300 км градско което е почти цялата държава от край до край.

Отзивите от пътя са следните - Цяла Европа е в ремонт! Всичко е отбито и движение в една лента през 100-200 км. в чехия даже свърши магистралата въпреки че на всички карти трябваше да свърши след 20-30 километра. В Сърбия между Белград и Нови Сад си платихме 3 евро за магистрала на която бе построена само едната посока и общо взето си платихме за да гледаме как сръбските работници строят и другата посока. В копенхаген движението не епо различно от София само където няма клаксони и няма тарикати но задръстванията са огромни въпреки че бензин 92!! е 1.6 евро. народа масово минава от жълто към червено че чак и до тъмно червено, градските автобуси тръгват на червено преди да е станало жълто и дурги такива джигитски изпълнения. Ограничения за скорост не видях някъде вевропа да се спазват така че и аз се движих с местните.
Навръщане съм решил да издухам бензина докрай и да напълня едно резервоарче от новия 102 октанов на ARAL за да видим как ще се даржи машината.

Относно употребата на навигация: позвам един Гармин 3790Т (колкото и да не ми се иска) но е нов модел с AMOLED мултитъч дисплей и ТМС приемник който уш казва къде има проблеми по пътя. Но лично аз съветвам някой който ще пътува доста и ще спира на различни места да си купи навигация с вграден WIFI просто ще му улесни много живота.

Пораженията по колата до момента са една изгоряла крушка на километража. Страх ме е да ида до местното представителство да си купя нова понеже тук хот-дог на улицата е 5 евро а 0.5 л Кока Кола е 2.5 евро, 10 домата (така се продават а не на кг) са 8 евро.

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 01 сеп 2010, 09:09

Абе крушката няма да е скъпа, но виж трудът в Европа и щатите се цени много, така че за него ще те обръснат си евало мамата :)
Само една платена магистрала ли си минал?

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 01 сеп 2010, 09:22

Той ще си я смени сам ,да не е малък. Ама не е чак такъв проблем че да не можа да устиска докат се прибере. Ти хубу 12/100 газ ,а има ли от къде да я зареждаш още или мина на бензин вече? Виж къв разход ще ти даде на бенз ако можеш да я засечеш.
Изображение

Върни се в “Аз и моят LEXUS”