Най-голям преход

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: Най-голям преход

Мнениеот Murry » 01 сеп 2010, 09:35

Абе газ не е като да няма в Европа :)
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 01 сеп 2010, 10:06

Не е като да няма газ в Европа, в Сърбия е най-начесто, Унгария има само по малко останали газостанции със собственици ентусеасти. В Словакия няма но и не ти трябва понеже страната се минава с половин резервоар, в Чехия има дори и по магистралите, в Германия също има почти във всеки град и от време на време по магистралите. Във всички държави освен Герамния пълначките са същите като нашите, което многоулеснява живота, Само в Герамния са с други пълначки но понеже аз съм с унивесален накрайник си вземам преходник.
А сега и най интересното 90% от газостанциите в Дания са станали (ВНИМАВАЙТЕ) Водородни станции
Цената на газта навсякъде е около 1.10 лв. само в Германия е около 1.30. лв.
Пък и като си се запасил с GPS адресите на повечето газостанции в Европа става много по лесно планирането на зареждания.

Дори градския транспорт в копенхаген е бил на газ но нещо са го спрели, газ има главно в континенталната част към германия, но тя ми е далеч, така че карам на бензин да си издухам българския за да сложа 102 октанов.

Относно ходенето до Лексус - Повярвайте ми тук и кихането сигурно струва пари, навсякъде ти вземат такса че се плаща с карта. а навсякъде из из европа тази такса е за сметка на търговеца и е 0.01% а тук е средно 3-4 Евро.

bobby
Регистриран: 22 януари 2012
Автомобил: GS 300

Мнениеот bobby » 23 яну 2012, 19:21

Здравейте. Нов съм във форума и за това чак сега ще пиша по темата. 2010 г. си купих GS 300 от Лондон / ляв волан оригинално/. Така че направих преход от Лондон до Бургас. Като 2 дни прекарах в Париж и 1 ден в Грац, общ преход над 3200 км. Първите ми впечетления от колата - бях изумен от комфорт, от поведение на пътя, от возия. Същия преход съм правил още 2 пъти преди това с Chrysler 300c. За съжаление обаче, не че на харасвам 300 с-то, ама Лексуса е на светлинни години. Друго, което ми направи силно впечетление бе разхода на гориво- средно 7.2 при скорост от 120 до 150, НООО този разход бе докато влезнах в България и не заредих българско гориво. От София до Бургас под 8.7 не падна. Защо ли????????

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 23 яну 2012, 19:27

Добре дошъл, сигурно ти се е дигнал разхода от по сериозното неспазване на знаците :-)

bobby
Регистриран: 22 януари 2012
Автомобил: GS 300

Мнениеот bobby » 24 яну 2012, 09:57

Може и от това да е, ама до голяма степен е и от горивото ни.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 24 яну 2012, 10:19

И други хора които докарват коли съм чувал да се оплакват. Един приятел си купи BMW 5-ца дизел от Германия и го кара там 3 месеца преди да си дойде тук и каза, че там средния разход му бил с 4 литра на долу. Това ми се струва ужастно много.
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 24 яну 2012, 10:39

Аз пък никаква разлика не усетих, а прекосих това лято Европа надлъж и нашир ... може би защото съм с дизел ...

По темата: България > Сърбия > Унгария > Словакия > Полша > Литва > Словакия > Чехия > Австрия > Унгария > Сърбия > България
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 24 яну 2012, 13:04

Аз също имам горе- долу еднакъв разход с лекса в Швейцария и в България.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

nbupsiho
Регистриран: 06 март 2011
Автомобил: HS 250h

Мнениеот nbupsiho » 24 яну 2012, 20:42

Едни имат, други нямат разлика в разхода - странно :roll: !

Върни се в “Аз и моят LEXUS”