Кратко среднощно пътуване в Румъния

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Кратко среднощно пътуване в Румъния

Мнениеот Bukmop » 10 юли 2011, 17:29

Миналата седмица (ден преди срещата в Сапарева Баня), ми се наложи спешно да отида до един румънски град, пристигнах там благополучно към 22.00 часа (след леко пререждане на 5 километровата опашка на Дунав мост). Навръщане имах намерение да тръгна по магстралата Букурещ - Констанца и да се отбия към ферибота за Силистра посредата, но Garmin ми каза че ще бъда прекалено късно там и прецених че ферибота вече няма да работи. Затова реших да мина отново през Дунав мост и от там да се прибера в Силистра да спя. След като се допитах до Garmin, Google Maps, прегледах и уличните табели къде е пътя за Гюргево и след като и трите ми дадоха едно направление реших да тръгна по него, в първите 20-30 километра всичко беше идеално скоро асфалтиран път (5-6 години) който преди това е бил с бетонни блокове.но след едно село нататъка се сблъсках с така наречените второстепенни пътища Румъния. в следващите 28 километра карах по нещо средно между селски черен път и нещо с чакълена настилка, по този път имаше и трафик (не пътувах само аз). на моменти се появяваха и участъци в който имаше и следи от асфалт. Засъжаление не се върнах защото както знаете надеждата умира последна и се надявах от следващите светлинки нататъка да се опраяи положението, но уви чакъла свърши чак като влязох в Гюргево.

Видимия резултат от пътуването е една прецакана гума с гоялма бабунка, която се надявам да ми я възстановят от каското.

Искам да ви кажа че трава да се радвате че се движите по българските пътища който са многонива над румънските. Не съм вярвал че в 21 век в страна от европейския съюз второкласен път който го има във всички карти може да е в таквоа състояние.

Ето и снимков и видеоматериал от пътуването, както и резултата върху гума която е на един месец.

Маршрута по който минах
Прикачени файлове
03072011548.jpg
02072011541.jpg
02072011538.jpg
02072011535.jpg

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Кратко среднощно пътуване в Румъния

Мнениеот Д. Ив. » 10 юли 2011, 20:50

Всички гуми, които съм купувал нови са имало 12 месеца гаранция за балони и скъсвания. Виж при този, който си я купил дали няма да ти я смени. Аз си паза гаранционните карти винаги, радвам се че досега не ми се е налагало да я ползвам обаче.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 10 юли 2011, 20:54

Направо съм втрещен! Това по горе не съм го виждал никъде по Българските пътища. А жабката силно ме съмнява че ще мине по каско. Успех!
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 10 юли 2011, 21:42

Ael написа:Направо съм втрещен! Това по горе не съм го виждал никъде по Българските пътища. А жабката силно ме съмнява че ще мине по каско. Успех!

Жалко,че не съм снимал,ама може би и аз съм си виновен щот се правя на приключенец-изследовател,демек Жак Кусто :D ,в какви филми съм влизал,пътя Кнежа-Бяла слатина-Криводол-мазало точно трапове като тия на снимките,тръгнахме с жената към Старосел и къде се нахаках в едни села дет пътя беше мираж за 10 км.
Общо взето по едно време мислех да издавам карта "от къде никога да не минаваме".Та така и при нас има големи ровове.

Върни се в “Аз и моят LEXUS”