Пътуване отвъд полярния кръг

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: Пътуване отвъд полярния кръг

Мнениеот Murry » 05 апр 2013, 00:29

Значи правиш същото дето и в България, само дето най-накрая ти плащат :mrgreen:
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 05 апр 2013, 07:46

Хаха :P Абе в България бутнах една баня само :wink: Ама ми дойде като загрявка де.

Онзи ден ходихме до Швеция на разходка малко. Ще пусна снимки после, много е красиво. Искам да се оплача официално от Шведксата Полиция. Прекалили са с глобите за превишена скорост :cry: За някви си 20км отгоре на извънградско ме застреляха с 300 евро спийд тикет !
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 05 апр 2013, 10:18

Ael написа:Хаха :P Абе в България бутнах една баня само :wink: Ама ми дойде като загрявка де.

Онзи ден ходихме до Швеция на разходка малко. Ще пусна снимки после, много е красиво. Искам да се оплача официално от Шведксата Полиция. Прекалили са с глобите за превишена скорост :cry: За някви си 20км отгоре на извънградско ме застреляха с 300 евро спийд тикет !

:shock:

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 05 апр 2013, 11:52

Ael написа:Хаха :P Абе в България бутнах една баня само :wink: Ама ми дойде като загрявка де.

тая бележка трябва да се сложи в рамка и то качествена като за 300 евро :) и преди излизане да я поглеждаш ;)

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 05 апр 2013, 15:07

Ха-ха, глобите имат сериозен възпитателен ефект. Не съм превишавал скорост с повече от 5 км/ч с години.
А за първия месец след като си купих колата в Швайц имах 7-8 фиша.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 05 апр 2013, 19:19

Аз пак късметлия, че ме спряха в Швеция. Тук в Норвегия е още по трагично положението. Един приятел който живее тук от 3 години ми каза, че за 16км над ограничението платил 550 евро глоба. Не ми се мисли ако ме бяха хванали тук за тия 23км кво щеше да е :cry: Щях да си продам бъбрека сигурно.

Лошото е, че Лекса с 90 се кара много трудно, а пък със 70 хич. Задължително ми трябва автопилот, че крака натежава от самосебе си и ще бера големи ядове с властите....
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 19 апр 2013, 21:37

Ето и малко снимки от разходката ни до Швеция. Ходихме до един град който предстои да бъде преместен целия на друго място. Не ме питайте как се мести цял град, нямам си никаква идея. В момента строят същата архитектура на друго място и този заминава в историята.
DSC07412.JPG

DSC07418.JPG

DSC07438.JPG

DSC07462.JPG

Малко преди границата.
DSC07482.JPG

Ла Пуртен !
DSC07497.JPG

DSC07519.JPG

Като пристигнахме забелязах, че сме карали с маскировка :roll:
DSC07533.JPG
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 19 апр 2013, 21:55

Вече разбирам защо шведи,норга и др. скандинавци като дойдат тук си мислят,че са в Рая-пък би било и алкохолния :D .
Баси кога ще си нося късите гащи ако живеех там:)).

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 19 апр 2013, 22:37

Миналата седмица гледах по телевизията едни баби с цели бански откриваха сезона. Даваха ги как се къпят в океана. И аз съм екстремист, но при 1 метър сняг няма как да дупна дупка в леда за да се топна за кеф :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009

Мнениеот Vesko » 21 апр 2013, 13:25

Това за ограничен период от време и в БГ е изпълнимо. :D
Прикачени файлове
2013-01-26-094.jpg
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 20 сеп 2013, 22:13

Все ме помързяваше да сядам да пиша, но е време вече да споделя малко скорошни преживявания.

Имахме с жената 3 седмици отпуска и тъй като чакаме догодина в началото момченце решихме да си направим един Eurotrip с колата това лято. Винаги ни е било мерак и по-удобен момент от сега нямаше. Хем да пообиколим малко Европата, хем и в България да се позавъртим, моренце да направим у Гръцко, свят да видим и колата да разтъпчем и така :D

След 2-3 дена планиране, калкулации и ровене из интернет установихме, че шорткът по нашия план не съществува. Затова решихме да караме колкото можем пък да видим до къде ще стигнем :) Първоначалния маршрут бе следния - Норвегия -> Германия -> Австрия -> Унгария -> Сърбия -> България -> Гърция -> България -> Сърбия -> Хърватска -> Словения -> Италия -> Франция -> Швейцария -> Германия -> Норвегия :lol: Знам че звучи доста дълго и наистина си е така да ви кажа :wink:
Норвегия се оказа адски красива през лятото. Взех я на един дъх за 22 часа (с лека двучасова дрямка). Бях позабравил що е то нощ :)

DSC01134.JPG

DSC01163.JPG

Типична лятна норвежка утрин :lol:

DSC01182.JPG

DSC01187.JPG

DSC01219.JPG

Да ви кажа Германия е отвратителна да се кара през деня ! Някакви ужасни задръствания в четерите ленти на аутобаните, ремонти и какво ли не още. Там пък където се караше нормално се дразнех щото карам със 160км/ч в средна лента ме изпреварва VW Polo и Fiat 500 все едно съм спрял !?!

DSC01264.JPG

За Виена отделихме 3-4 часа да я разгледаме - много ни хареса - пропоръчвам я!

DSC01351.JPG

DSC01361.JPG

След Унгария започва да се усеща все по сериозно балканската шофьорска школа - мигат ти да се дръпнеш, независимо че изпреварваш тир и пред теб има още 4-5 коли. Свират за най-малкото, все едно всички около теб са супер изнервени и търсят на кой да си го изкарат. Пътищата неравни, напукани, дупки и какво ли не още. Абе можеш да видиш доста работи по пътищата. Ето например за тези които имат ERR3 на стериото една добра идея и изпълнение на car mp3 плеър с навигация :D

DSC01404.JPG
Последна промяна от Tin4ou на 20 сеп 2013, 23:12, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 20 сеп 2013, 22:37

България е ясна - шибани пътища, вкусна храна, тъпанари по улицата и хубави жени :lol:

Гърция този път не ми хареса много. Миналата година ходихме на Халкидики и беше супер, тази година пробвахме Аспровалта и не съм доволен от плажа и морето. Имаше и гръцки номера по хотелите ама няма да се оплаквам сега :wink:

Преди да тръгнем за Италия решихме да минем през Сапарева Баня за един освежаващ минерален плаж и разтоварване преди пътуването. Виктор ми уреди среща при един масажист там който така ме разглоби, че два дена след това не знаех къде се намирам :lol: Много добър !

Преди официално да напуснем България успях да се видя и с колегата Мъро в София :D

На границата със Сърбия уцелихме гастербайтерите от Турция и чакахме 2 часа да минем. После се наложи да карам доста агресивно за да наваксам загубеното време. В Хърватска на места карах с 200 и малко по-късно разбрах, че това не е хич добра идея. Хърватксата полиция ми направи показно как се процедира с такива бързащи и за мой късмет беше на един сърбин зад мен. Мерцедес го настигна и със светеща табела "следвай ме" го отстрани от движението по магистралата. Имам и видео на случката която ще постна по-късно. В Италия и Франция разгледахме Венеция, Пиза и цялата ривиера та чак до Марсилия.

DSC01652.JPG

DSC01654.JPG

DSC01679.JPG

DSC01686.JPG

DSC01757.JPG

DSC01870.JPG

Трябваше някъде да демонстрирам, че съм от България и не видях по-добър начин от това да спра в центъра на Монако на средата да пътя и да почна да си чистя размазаните мухи от предното стъкло :mrgreen:
Последна промяна от Tin4ou на 20 сеп 2013, 23:15, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 20 сеп 2013, 22:56

DSC02049.JPG

DSC02144.JPG

DSC02148.JPG

В Швейцария ни хареса много за разлика от така прехвалената Италиано-Френска ревиера. Обиколихме цялото Женевско езеро и успяхме да разгледаме Женева, Монтрьо и Базел. Много красиво навсякъде ! В Базел се видяхме на кафе с нашия съфорумник Дилян - DFGeener. Побъбрихме за бъдещето на нанотехнологиите :lol: То за коли кво да си кажем ? Желязни автомобили нашите, няма от какво да се оплачеш.

DSC02226.JPG

DSC02235.JPG

DSC02395.JPG

DSC02398.JPG

DSC02413.JPG

DSC02477.JPG
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 20 сеп 2013, 23:07

След като си научих урока от предния път, Германия е минах през ноща и шофирането беше просто песен.

И така след околоевропско пътешествие се прибрахме отново тук отвъд полярния кръг :lol:

За 3 седмици изминахме 10 699км които изшофирах съвсем сам. Лекса беше повече от феноменален, абсолютно никакви оплаквания нямам към тази кола. Вече съм абсолютно убеден че няма по-сигурен и здрав автомобил.

Единствените проблеми които срещнах бяха спукана гума в Кил Германия на прибиране (шибана видия се беше навила за късмет) и в България ми светна чека с error code P0420. След като изчистих грешката не ми се е появявала повече от тогава. Отдавам това на официално най-лайняното гориво в света - българското ! Разхода навсякъде ми беше под 10л независимо от цедките, натовареността (на прибиране бяхме с половин къща багаж отново :mrgreen: ), високите скорости и ластиците по магистралите. Само в БГ и Сърбия видях 12 на 100 извън градско за 1000-2000км.

В крайна сметка сме много доволни от пътуването и пожелавам на всеки поне веднъж да има шанса да направи нещо подобно !

DSC02569.JPG
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 21 сеп 2013, 00:33

Браво, страхотен пътепис

поздравления че сте минали и огледали култураната част на Европа. И че сте спредли до паметника на един от най-великите певци и музиканти, не знам дали сте минали но къщатата му където е живял до последно е на 500 метра от паметника.
Това с фиестата за саксия го има и в Несебър между стария и новия град дори цвета и годината са същите.
Радвам се че си доволен от Киро, за 6-7 години през които ходя при него не съм останал разочарован. Надявам се да ти е дошло добре покрай целия този път.

...Позволих си да ти изправя някои снимки че морето се изливаше на една страна

Върни се в “Аз и моят LEXUS”