И Аз с Lexus RX400h!

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

RE: И Аз с Lexus RX400h!

Мнениеот sokolchev » 08 дек 2015, 23:27

по принцип това което си отбелязъл мисля че беше резонаторното гърне

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 08 дек 2015, 23:43

sokolchev написа:по принцип това което си отбелязъл мисля че беше резонаторното гърне

....добре де....има некоя друга надупчена ламарина вътре.......ама като цяло си е над 80% кухо! :mrgreen:
Точно за това написах, че не са знаели какво точно крадат! Искали са да вземат катализатор, и сигурно този "голям автомобил" им се е сторил каточели ще да е "икономичен, екологичен дизел"!!! ...Пък им е и на удобно място!
Ще им опростя сметката за ремонта само при условие, че им видя изражението на лицата, когато разберат какво са откраднали. :mrgreen:

ivalin4o написа:....Ще им опростя сметката за ремонта само при условие, че им видя изражението на лицата, когато разберат какво са откраднали. :mrgreen:...

....Между другото.....сега се сетих да огледам тревните площи около най-близките работещи лампи на уличното, които са малко "по-встрани". Може да са го захвърлили накъде там след като са се усетили (ако са се усетили)!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 09 дек 2015, 18:22

Завидно добре го приемаш като гледам :) Мисля, че в България вече колата трябва да върви в комплект с гараж по дефълт ! Задължително условие, с изключение, когато гаража не е по-скъп от автомобила разбира се...
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 11 дек 2015, 13:10

Колега...а как да го приема? Беше въпрос на време да го направят. Демек не "дали", а "кога". Та затова на новото гърне (което също прилича на катализатор), по съвет на майстора написах "Не е катализатор!!!", дано поне могат да четат!
Още със взимането на колата има заделен фонд, я за батерии (които за сега се държат завидно добре (пу..пу..да не ги уручасъм :mrgreen: )), я за гуми и джанти или както в случая "катализатор". За мен това е по DEFAULT. :wink:
За гараж.....трудно...(не е невъзможно, ако ти се прекосява половината град докато си стигнеш до колата!!!)

Дай да оставим това....!!!! Вече не е интересно щото съм с ново резонаторно гърне....пък и да беше катализатор....вече не е.
Някой има ли си на представа защо тоя ръняк пали двигателя като ударя задна за да се паркирам, независимо че е загрял и батерията е почти пълна, като се има в предвид, че влизането в паркинга и нагаждането го прави на ток.!!? Дори при самата маневра (ако се наложи да мръдна напред малко) като включа напред и угасва и преместя лоста на задна пак пали двигателя!!! Не виждам логиката!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 13 дек 2015, 21:44

ivalin4o написа:по съвет на майстора написах "Не е катализатор!!!", дано поне могат да четат!

Да не стане само като във вица: на местото на липсващото гърне да намериш надпис: "Катализатор или не - длъжни сме да проверим!"
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 13 дек 2015, 21:47

Направил си голяма беля! :(

Сега козлодуйските бандити знаят строго пазената тайна къде всъщност е конвертора на RX - грях и мъка. :lol:

ivalin4o написа:по съвет на майстора написах "Не е катализатор!!!", дано поне могат да четат!

Трябваше да напишеш "вече го продадох и изпих парите".
След това лепиш касов бон от магазин за алкохол и го лакираш с безцветен лак - да им е тъжно и жадно докато си лежат.

:lol: 8)

Жалко за кражбата - браво за реакцията. :wink:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 14 дек 2015, 00:40

Akima написа:Трябваше да напишеш "вече го продадох и изпих парите".
След това лепиш касов бон от магазин за алкохол и го лакираш с безцветен лак - да им е тъжно и жадно докато си лежат.

Виж за това не се бях сетил!.....Ма не е късно....Утре вечер отивам да съставям касовият бон.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 22 май 2016, 08:34

Здравейте отново!
Дойде време за една належаща модификация, която планувам от известно време. След като в рамките на по малко от две години се счупиха три пластмасови кутии на ключовете на колата (при все че ги пазя и не натисках много да завъртя ключа, ефекта е разочароващ). Прилагам снимков материал:
IMG_20160522_081157.jpg

Та реших да се впусна в приключението да направя нещо, като на този Toyota Harrier Hybrid!
1zgyu6a.jpg

23ts3d4.jpg

ohtes5.jpg

Като за целта намерих някои части (още не съм ги поръчал) от PRIUS като това и това, като не забравим...... и някое от тези, също така и малко по подробна информация за частите! Сигурно ще има и още нещо, но трябва да се започне от някъде....нали?

Ако някой има нещо предвид по въпроса, опит с подобно нещо, съмнения относно ефектите и възможни спънки или просто да почеше пръсти по темата, да се чувсва поканен да сподели.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 23 юли 2016, 02:58

Здравейте
Съвсем случайно, преди два дена се вкарах в приключение! Забравих единият прозорец отворен на колата и по закона на всеобщата гадост заваля! От тогава съм с две светещи фасадки
Untitled.png
Untitled.png (11.41 KБ) Видяна 3544 пъти
и
Untitled1.png
Untitled1.png (2.09 KБ) Видяна 3544 пъти
както и двете съобщения на дисплея "Check VSC System" и "Check Hybrid System", и отказ на колата да запали докато не разкача акумулатора за минута две!
Та като споменах закона за всеобщата гадост, да добавя че си прецаках и techstream-а и кодовете не мога да си прочета!
Два дена обикалям колата и драпам китарата "кво (по ангелите) се е намокрило, и как (по горепосочените) да го открия и заменя?".
Та както си седях тази вечер и се е...вах с компа (белким се пре..е и да го за...ба) намерих интересно четиво (което си е седяло тук през цялото време, но няма кой да чете!
В него пише следното...
TechDoc V1.0 написа:Когда ЭБУ системы противоскольжения регистрирует неисправность, он предупреждает об этом водителя, включая контрольные лампы ABS, BRAKE, SLIP и системы управления тормозами. Кроме того, на мультиинформационном дисплее появляется сообщение о неисправности.
В приведенной ниже таблице показано, какие лампы включаются при появлении неисправности в определенной системе....
...*Коды DTC сохраняются в памяти одновременно. DTC можно считать с помощью портативного диагностического прибора или определить, подключив SST к контактам TC и CG разъема DLC3 и наблюдая за миганием контрольных ламп ABS и системы управления тормозами, либо прочитав сообщение на мультиинформационном дисплее.
*Данная система обладает функцией проверки сигналов. DTC можно определить, подключив портативный диагностический прибор и наблюдая за миганием контрольных ламп ABS и системы управления тормозами, либо прочитав сообщение на мультиинформационном дисплее.....

Така, Няма да копирам и цитирам цялата инструкция (много е!). С две (няколко..стотин м-десет и н) думи. Кодове за неизправност могат да се изведат и на дисплея (не всички, само от някои системи и VSC е една от тях (не че имам списъка на всичките, просто тази за сега ми е в полезрението)), като се приложи трика с кабел на TС (пин 13) и CG (пин 4) на буксата DLC3, и из тактуваш няколко неравноделни такта на късо в рамките на 8 сек.
Утре ще пробвам (даже съм си избрал да тактувам на едно влашко хоро) и дано да е нещо дребно,че ми се идва на срещата бе м... му ....!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 23 юли 2016, 06:39

Човек, много трудно ти се следи тезата с всичките тия паразитни мисли в скобки на скобите, които отваряш :)

Иначе по проблема ти - аз не бих рискувал да изгоря нещо по компютъра, давайки на късо определени пинове. Това не е диагностика на кола от 90-те когато OBD2 беше мит и проекция само.

Намери си един китайски елм от някой назаем и си виж кодовете или си купи направо за 15-20лв, не рискувай да омажеш още повече нещата.
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 23 юли 2016, 08:07

Пробвах с ЕЛМ....и два софтуера... грешки няма! А колата не пали!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 23 юли 2016, 14:35

Има развитие по темата. След като пооомислих малко, и се запасих с педесетачка в джоба, тръгнах на лов за "майстори".
Идеята бе само да проверят кода на грешката. Уви към 10h първият не пожела да ме отрази (толкоз рано сутрин в събота). Вторият ми каза "Най-рано понеделник след работа!". При третият улучих....Изкара BOSCH-овската количка с апаратурите и....нцъ...грешка нема! Втори, трети опит, документация и отметки обръща. Накрая изкара лаптопа с няква, подобна на наще, джижавка и ...Р0АА6.
Р0АА6=High Voltage Isolation Fault
Чичко GOOGLE ме посъветва с картинки и адрес като този
Water Leak P0AA6 INF 526 And 612 – Lexus RX400h
(то този бе първият и най ми допадна подтекста с водата)
Паркирах криво-ляво до гаража и се започна едно събличане (на колата имам предвид) до 13h.
CAM00358.jpg

CAM00359.jpg

CAM00362.jpg

CAM00365.jpg

За сега толкова. Когато ида да я сглобя, привечер по хладно, повече ще снимам.

P.S.
Tin4ou написа:Човек, много трудно ти се следи тезата с всичките тия паразитни мисли в скобки на скобите, които отваряш :)
То и аз трудно се следя понякога. За това пиша както го мисля а слагам скобите за да знаете какво да пропускате ако не ви се чете и да не се отклонявате от основното!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 24 юли 2016, 00:15

Така! Лекс-а е сглобен и в движение (за сега). Отказвам се да пътувам утре до Сапарева Баня от съображения за сигурност. Вярно е че подсуших, изчистих, полирах и други, но не съм "майстор" и ми е за сефте интервенцията. Може да съм пропуснал нещо! Както сте забелязали на снимките има една букса нагоряла.
Не смея да направя дълъг преход за да не ми се налага да викам пътна помощ и прочее... Ако ще прави нещо да го прави тук в региона, близо до някой приятел с желание за буксир (не като онзи ден да ме дърпа до гаража Форд Ка!!!) Надявам се разбирате желанието ми да се навъртам в района си известно време докато отшуми шубето! Между другото единственото поражение е изгорялата навигация, и нараненото достойнство от гореизложеният факт с Ка-то! :mrgreen:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Re: И Аз с Lexus RX400h!

Мнениеот ivalin4o » 30 юли 2016, 08:53

Здравейте отново!
Продължавам си темата с "ремонтите", но първо да приключа предишният ремонт с още малко снимки (незнам дали има нужда, нито съм добър фотограф).
IMG_20160723_174332.jpg
След пълното разглобяване, почистване, полиране и калайдисване на пластините на блока с релетата!
IMG_20160723_175902.jpg
Отвора на дренажа и тапата веднага след почистването му (определено имаше нужда).
IMG_20160723_175849.jpg
IMG_20160723_175812.jpg
Сглобеният блок на релетата.
IMG_20160723_180610.jpg
IMG_20160723_182925.jpg
И всичко по местата.

Обаче от дългият престой и натрупалата се ръжда по спирачните дискове, последвалото ходене по "майстори", същите наблегнаха на "факта", че задните накладки са за смяна. Това на база неравномерното изтриване на ръждата от диска и един интересен стържещ звук при спиране до нула.
Запасих се с накладки и .... След 50 изминати километра удовлетворение от свършената работа, се впуснах в следващото приключение.
Последна промяна от ivalin4o на 30 юли 2016, 09:45, променено общо 3 пъти.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: И Аз с Lexus RX400h!

Мнениеот Bukmop » 30 юли 2016, 09:28

Колега, качвай си снимките във форума не във външни сайтове.

Върни се в “Аз и моят LEXUS”