И Аз с Lexus RX400h!

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

Re: И Аз с Lexus RX400h!

Мнениеот ivalin4o » 30 юли 2016, 09:42

Ok оправих го.
Предположих че ще стане от GOOGLE Снимки - където се съхраняват!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 30 юли 2016, 12:21

Браво, значи вече имаме и специалист по хибридната част във форума!

Егати колко мизерии може да направи едно канче вода..
Последна промяна от DFGeneer на 30 юли 2016, 13:50, променено общо 2 пъти.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 30 юли 2016, 13:30

Далече съм от понятието "специалист по хибридните технологии". Аз съм само специалист жичкаджия (имам и докимент), разбирам от кабели, бобини и полички мини! :mrgreen:
То че беше само едно канчето! 2см повече вода и щеше да си търся нов блок с двата предпазителя! Добре че са го поставили по-високо от пода и се е разливало настрани към багажника и мокета в краката на пасажерите от задните седалки....и батериите пак нямаше да пострадат! По-високо са а и изводите им са поставени в горната част на корпуса.
RX400h48-6.jpg
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 30 юли 2016, 13:49

Е те японците ги обмислят тия неща по принцип. Даже учудващо че са допунали толкова лесно да се запуши филтъра на дренажа и да се стигне дотук..

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 30 юли 2016, 14:43

Та споменах за новото си "приключение" със смяната на задните накладки (по съвети на разбирачи).
Ако някой не знае как става номера, но му се иска да опита сам... цък тук... Вярно е че е само за предните, то задните не се различават особено (освен ако не си решил да огледаш и челюстите на ръчната).
Въоръжих се с търпение, свободно време (пратих жената и детето на село), припомних си някои фрази от комбайнерските си години и паркирах Lex-a пред гаража.
Всичко вървеше добре...докато стигнах до свалянето на супорта.... и тогава се скъса единият болт водач! :!: :!: :!:
IMG_20160728_153041.jpg
IMG_20160728_153101.jpg
IMG_20160728_153106.jpg
IMG_20160728_153131.jpg

Причините са много (сещам се само за две), но този водач трябва да се изкара някак.
Първо започнах с магически фрази изразяващи възмущението ми от факта...поръчка на болтовете (фрази изразяващи факта че ще ги чакам седмица). После се заех да изкарам другата част...някак си. Взех два три вида "Специализирани" клещи, опитах с благо, с лубрикант, DP, TP. Неще и те тава си е!
Като неще...днес изкарах нагодите за садо-мазо, проверих отново дали всичко е разкачено и..... :twisted:
IMG_20160730_114638.jpg
IMG_20160730_114646.jpg
IMG_20160730_114701.jpg

(не ядеш тлъсто А?)
Както и да е. Накладките се оказаха почти неупотребявани.
IMG_20160730_115913.jpg
Почистих старите накладки, пластинчатите водачи и пружините и ги върнах по местата им. Сложих супорта и го закрепих с единият здрав болт поставих колелото и се преместих на другото.
Там нямаше забележки и препятствия, накладките пак бяха почти нови, изчистих смазах, сглобих.....Чакам си болтовете за 3,60лв. да дойдат!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 30 юли 2016, 17:55

Садо мазото е страшна работа :mrgreen:
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 30 юли 2016, 19:23

Аз вчера играх същия филм, само дето при мен на Субаруто болтовете са къси и се развиха сравнително лесно. При мен проблема е друг. Буталата са две (говоря за предните апарати) - едното излиза и влиза с много зор, другото изобщо не иска да се покаже. 2 часа раздвижвахме навътре на вън, много ръжда изтече. Гумите са здрави. Сега ще проверя колко струват целите апарати и мисля да обновя спирачната система на автомобила :)

IMAG0580.jpg
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 31 юли 2016, 01:39

Аз тия болтове ги поливам обилно с WD40 или подобен "развъртач" на ръжда и след това ги третирам с ударен развивач на 12 волта.
Не смеят да ми се опират.
Много полезна машинка, спестява и 90% от усилията при смяна на гумите (заедно с колелата де):
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 31 юли 2016, 02:14

Разбирам, но при мен болта си се разви....скъса се гладката част която трябва да се движи плавно във втулката !!! Смятай как се е заварил от ръжда, и колко внимание са му обърнали когато за последен път са сменяли накладките! Дори и с ударният нагод имам странното чувство, че ефекта щеше да е същият.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 31 юли 2016, 07:57

Ей това ползвам аз, мисля че е еквивалент на WD40. Мие ръждата добре и разтваря всякакви боклуци.
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 31 юли 2016, 12:20

Това е хубаво. Проблема е друг. При последното сменяне на накладките не е било почистено и смазано. Влязла е вода и боклуци и за кратко време болта е спрял да се движи. Поне от две години (при мен е от толкова, за преди това незнам) експлоатация, спирачки и прочие. Болта е бил подложен на периодични сили на опън и срез породени от факта, че супорта си работи, другият болт се движи а този не. Довело до умора на метала и при опита да го развия се къса на най-слабото място където са действали най-интензивно силите, което се оказва и най-тънката част на болта след резбата и преди втулката. Каквото и да съм му вкарал (или е трябвало да му вкарам) просто той си е бил "почти" скъсан вече там. Факт е че се разви сравнително лесно и индикация за скъсването бе едно изпукване.
Да и аз съм чувал и използвам такива магически течности, но не помогнаха. Опита ми да го захвана с каквото и да било удари на камък (по-точно на желязо с твърдостта на пластелин). Два дена съм го мислил! Единственото за което се сетих (и до момента съм убеден в това) е с по-голямо рамо и нов материал смесен със стария, подобряване на структурата и температурно разширение (белким отлепи). Единствено ме е било страх да не се пръсне втулката на супорта когато се нагрее болта!

P.S. Не ми обръщайте внимание на инженерните глупости. Аз съм комбайнер по душа, електричар по образование и турбинист по принуда!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 31 юли 2016, 19:12

Абе едно желязо омекне ли, с квото и да го мажеш, все ще намери кога да се скъса. Важното е, че си успял да го извадиш! Спирачките си искат внимание, това е факт !
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 14 окт 2016, 11:01

ЗДРАВЕЙТЕ
С напиращи в очите ми сълзи съобщавам, че е дошло времето да се разделя с гордоста ми.
За любопитните. Не съм катастрофирал или получил "мъртва клетка" на тяговата батерия.
Колата е в перфектно здраве, има външни забележки. Утре ще и правя фотосесия и обявявам официално..... във форума ще и искам 16000.....в другите сайтове мисля 18000. Причините да се разделя с лексуса са лични и не смятам че са обект на коментар. Не пожелавам на никой да изпада в такова или подобно състояние, да е принуден да си продаде Бу-то, независимо от причините.
Лек и ползотворен ден!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 15 окт 2016, 23:02

Много гадно, аз те разбирам, минал съм през това. Най-важното е че ще се върнеш в клуба отново някой ден, сигурен съм :)

П.П. Днес и аз скъсах един болт на задния апарат докато го сервизирах и се сетих за теб :D Смешното беше, че парчето, което остана вътре се разви на ръка после, а аз бях приготвил сериозни инструменти да го дупча и цикла :lol: Мистерия остана обаче как така се развива на ръка, пък иначе къса болта ? Иначе здрав мамицата му, 3 пъти се усука около оста си преди да изплесне :lol:
Изображение

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

И Аз с Lexus RX400h!

Мнениеот loxs » 30 мар 2017, 14:29

ivalin4o написа:Четвъртък сутрин. Приключила е работната нощ, и аз с пресни сили на аварийно захранване се отправям на село.... за да почопля из новото ГПС. Както си чоплех (първо малко ХАРДуерно, после си се ебавах с него софтуерно, удобно изпънат на седалката) и нещо ми е мокро на краката!!! Вода! В колата! След като от 4 дни не е валяло! Гледам верно има вода. Целият под до половината на праговете. Като повдигнах мокета... той поел около 3пъти теглото си и отдолу мирише на блато! Всичко доле и мокета отива на пране! После от къде е водата. И те така те!
П. П. Проблема е локализиран, запушена тръба за конденза от климатика.

Здравей,

Може ли малко повече информация къде се намира тая тръба която се запушва и как по дяволите изтича вътре в колата? : :shock:
Бих искал да профилактирам :)

Върни се в “Аз и моят LEXUS”