VLine from GROMAudio

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

VLine from GROMAudio

Мнениеот Tin4ou » 05 апр 2017, 20:57

Нямам в предвид неща, които да не ти харесват като дизаин или фунционалност. Говорим за това да не ти се рестартира или блокира/зависва устройството или да има нужда от ресет или преинсталации редовно.
Изображение

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

VLine from GROMAudio

Мнениеот loxs » 05 апр 2017, 21:03

Мда, и аз говоря за такива неща. На последния ми телефон с андроид редовно му отказваше тъчскрийна и трябваше да го рестартирам за да се оправи. Айфонът ми постоянно губи връзка с часовника. Ей такива работи :)

Предният ми айфон често се изключваше на 50% батерия с нотификация за "нямам батерия"... и след малко решава че вече има батерия, включва се и бачка още един ден.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

VLine from GROMAudio

Мнениеот sokolchev » 06 апр 2017, 11:37

Кеф цена няма,само допълнителни разходи за хапчета за главоболие :)

Потребителски аватар
loxs

VLine from GROMAudio

Мнениеот loxs » 13 апр 2017, 15:31

Джаджата е тук, остава да намеря с кого да я монтирам, че аз нямам инструменти/условия.
Ако някой иска да помогне - съгласен съм да си платя за монтажа, хем и ще можете да придобиете представа за устройството :)
В противен случай, най-вероятно след празниците, ще отида в някой аудио сервиз

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

VLine from GROMAudio

Мнениеот Bukmop » 13 апр 2017, 15:46

Нужните инструменти са ти единствено тръбен 10мм, който може да си купиш от която и да е железария за няколко лв. или да използваш такъв от някой комплект с инструменти известен по нашите краища като "Гидория"

Потребителски аватар
loxs

VLine from GROMAudio

Мнениеот loxs » 13 апр 2017, 15:49

Джаджата има антена за GPS, така че не съм напълно убеден в това.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

VLine from GROMAudio

Мнениеот Bukmop » 13 апр 2017, 15:57

Оп моя грешка, мислех че си с първо поколение ИС.
При теб не зная как става, колегите енергетик или колегата зъботехник да кажат

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

VLine from GROMAudio

Мнениеот ivalin4o » 13 апр 2017, 18:43

Така поставен, ребром, въпроса....отговора е:
Bukmop написа:Нужните инструменти са ти единствено тръбен 10мм, който може да си купиш от която и да е железария за няколко лв. или да използваш такъв от някой комплект с инструменти известен по нашите краища като "Гидория"

+ още няколко помощни материали и крепежни елементи.
За разлика от моят "заместител на оригиналната навигация" това е Нещо средно между "заместител на оригиналната навигация" и вънщен CD шкаф! vline gen5 install manual Демек като чета това имаш линия която се свързва към радио модула и линия която отива към "синята букса" на дисплея. Така погледнато ще трябва да му намериш място около- в централната конзола и изведеш антената за GPS някъде под покрива!
Връзката със радио модула, понеже нямаш (или незнам може и да имаш към комплекта)
conn2.jpg
DSC00810Large.jpg
iceLinkplusMedium.jpg

..някое от тези или подобно. В случая обърни внимание на..."Изчезна ми звука след монтажа на Yatour".
С видеото...надявам се си с Gen.5 и понеже това е за Gen.5....мога само да предполагам как може би евентуално да стане.
Поздрави, честита придобивка и успех с добавянето на новия хардуер!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
loxs

VLine from GROMAudio

Мнениеот loxs » 13 апр 2017, 19:41

Благодаря за инструкциите.
Всичко си има в комплекта и добавянето на самия модул наистина е отвиване на 6 винта с тръбен ключ/отвертка. С това се наемам да си го направя и сам. Дори самите Grom са си направили клипче за модула:

Обаче ако ще е гарга, да е рошава... бих добавил и микрофона, както и GPS антената - за тези двете не знам дали не трябва да се откачи таблото за да минат кабелите и не се наемам съвсем сам, нито знам какви инструменти трябват.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

VLine from GROMAudio

Мнениеот ivalin4o » 13 апр 2017, 22:28

Ами стоковата антена за GPS-а се намира над дисплея, малко по-навътре под таблото....може там да монтираш и новата! За микрофона...стоковия е на тавана ...до копчетата за осветлението на предната част на купето. Трудно ще е да прекараш новият до там....така че избора си е "по твоя преценка". От друга страна окабеляването на стоковият микрофон достига до дисплея, но незнам дали е удачно да подвръзваш два консуматора едновременно към линията!
Ако ми дадеш VIN... ще опитам да ти намеря пиновете на дисплея...а може и ти да го направиш :wink:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
loxs

VLine from GROMAudio

Мнениеот loxs » 13 апр 2017, 22:37

ivalin4o написа:Source of the post стоковата антена за GPS-а се намира над дисплея, малко по-навътре под таблото....може там да монтираш и новата

Благодаря, много ценна информация!

А за микрофона ще видя, може и хич да не го монтирам. То всъщност ще си говоря по телефона през оригиналния. Тоя микрофон е само за гласови команди, което не е кой-знае каква екстра така или иначе.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

VLine from GROMAudio

Мнениеот Tin4ou » 15 апр 2017, 09:16

За GPS антената - аз ползвах оригиналната антена на колата с преходник (като този от снимката) и така не прекарвах кабели на ново. Пък и оригиналната антена е в пъти по-хубава от тия афтърмаркети. Субару, Тойота, Лексъс, Мазда, всички са с еднакви накрайници - квадратни, зелени букси. Обаче, доколкото мога да се ориентрирам по менюъла, GPS-a на VLine не е със стандартна SMA букса, а влиза директно към входа на устройството. Я снимай как свършва кабела на антената в комплекта.

Adapter-for-OEM-GPS-Antenna-Connection.jpg

Internet написа:WHY DO YOU NEED GPS ANTENNA ADAPTER

Often it is rather difficult to install new GPS antenna and retain high quality satellite signal reception. The most frequent problems:

1. It is impossible to install GPS antenna in the way it doesn't spoil car interior.
2. Signal reflection: a lot of cars have windshields made of thermal glass, i.e. glass with metal film. This film will reflect satellite signals and this will affect navigation software operation. Thus, even if you install antenna under windshield satellite signal reception will be rather poor or there will be no signal at all.
3. OEM GPS antenna is installed in the place where devices with high frequency radiation modules cannot interfere with its operation. It is rather difficult to find such place for additional antenna.
Изображение

Потребителски аватар
loxs

VLine from GROMAudio

Мнениеот loxs » 15 апр 2017, 10:49

Tin4ou написа:Source of the post Я снимай как свършва кабела на антената в комплекта.

IMG_0238.JPG

IMG_0239.JPG

IMG_0240.JPG

IMG_0241.JPG

И все пак хората пишат че работи добре с антената, която идва в комплекта - особено щом може да се монтира до оригиналната (явно мястото е съобразено)

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

VLine from GROMAudio

Мнениеот ivalin4o » 15 апр 2017, 14:15

Дааа обаче има един проблем....края на кабела наоригиналната антена е в багажника! И до там минава през две букси!!!
Ако монтира модула в багажника...ще трябва да удължава кабела до аудиото! И така не става, и иначе не иде.
Мястото незнам дали е "съобразено" да се монтира допълнителна антена до оригиналната (по-вероятно не е), но подсказах, че на това място вече има антена и явно от там ще може да работи и другата!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
loxs

VLine from GROMAudio

Мнениеот loxs » 15 апр 2017, 14:34

Имах предвид, че е съобразено да няма интерференци и сигналът да е OK. Иначе като пространство ще видим след малко.

Върни се в “Навигационни системи”