Сервиз

Потребителски аватар
vi_vid
Регистриран: 12 декемрви 2008
Автомобил: IS 250

Сервиз

Мнениеот vi_vid » 26 дек 2008, 20:16

Здравейте,

Скоро ще трябва да обслужа IS200 (смяна на ремъци, филтри масла и т.н.). Доколкото съм запознат ТМ Ауто поддържат Лексус в БГ, но тяхната слава е доста противоречива :? Вие къде обслужвате вашите коли и какво бихте ме посъветвали? Ако някой скоро и минал тази процедура, ще съм му благодарен да ми каже и каква сума да приготвя :)

Поздрави

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 28 дек 2008, 16:07

Лично аз 2 пъти съм ходил в ТМ Ауто от както имам ИС200. първия път когато ходих трябваше да правя пълно обслужване на 100 000 км със смяна на масла на дефиренциал и скоростна кутия, + ангренажен ремък и водна помпа май + масло за двигател, филтри въздух купе и маслен + основен преглед преди година ми излезе 1100 лв. за сравнение това обслужване на VW Pasat 2003-та струва 2250 лв.
Втория път сменях само масло на двигателя + фирлтри и някакъв основен преглед ми взеха 360 лв приблизително.

като цени когато се разбие всичко това излиза почти толкова колкото ако си купиш поотделно компонентите и си ги смениш сам
за труд ми бяха писали 1.5 часа по 25-30 лв на час някъде.

Ако искаш точни цени мога да потърся фактурите.

Отскоро в ТМ ауто имат отделен телефон за Лексус и той е 02/ 960 4103, чакането за час няма да е толкова голямо колкото при Тойота понеже за лексус в сервиза са резервирани отделни часове.
Но все пак се зареди с нужните нерви и търпение.....

Потребителски аватар
vi_vid

Мнениеот vi_vid » 28 дек 2008, 21:06

Като им се обади, колко дни по-късно я приеха и след като я приеха в сервиза, след колко време я прибра обратно?

Очевидно има вече някакво разделение между Тойота и Лексус (http://tmauto.bg/articles/26/contacts.html).

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 29 дек 2008, 00:16

първия път влязох много бързо понеже ми се налагаше да пътувам за Германия с колата и звъннах на "наш човек" който задвижи да взляза на следващия ден.

Вотрия път реших да си мина по стандартната процедура и влязох 3-4 дена след като се обадих. Оставих колата следбед и на другия ден към обед бе готова.

а разделението първо почна като направиха отделен магазин за лексус. след това видях че имат и отделни часове за лексус в сервиза което според мен е под въздействието на много недоволни които са чакали някой ярис или корола да им оправят горящия масло двигател.

Потребителски аватар
vi_vid

Мнениеот vi_vid » 02 мар 2009, 14:11

След няколко "успешни" телефонни обаждания, в които операторките ме убеждаваха, че ще ми се обадят от сервиза за час, но това не се случваше в последствие :), ми светна CHECK ENGINE лампичката, което веднага ги остави безсилни и ми дадоха час за след ЕДНА седмица, за да ме преслушат. Проблемът се оказа, че имам катализатор за смяна :( като ми предложиха цена около 2700лв., което не мисля, че ще се получи. Така че, ако имате някакви алтернативи споделяйте ще съм ви благодарен :)

Та да се върнем към първия проблем - обслужването.

Запазих час на място в ТМ Ауто за пълно обслуване, което включва: смяна на всички ремъци, всички масла, всички филтри, антифриз и ролки. Цената за разлика от тази на Виктор се сформира основно от труда и неговото количество - 11ч. труд за над 700лв. като общо ми казаха около 1500лв.

Тежка седмица беше :?

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 02 мар 2009, 14:32

Значи аз сега имам проблем с водната помпа и също отсвирих ТМ Ауто заради 50-те лв на час труд които ми искат, не че не ценя труда на служителите там, но са малко много. решението което съм измисли досега е следното, купуват се части от тях, или от чужбина или от еидн пич който писа някаде тук из форума че доставя 100% оргинални части. Самата смяна мисля да я направя в един сервиз до камбаните поради факта че един от служителите му е бивш добър служител на ТМ ауто. Лично аз не съм ходил още там за да свършат нещо но разговарях с тях а и четох отзиви по форумите и останах с доста положително менние за младежите. Така че само да ми пристигне водната помпа и мисля да ги пробвам.

А тоносно часовете за записване в ТМ ауто - преди 2 седмици се обадих в сряда че искам смяна на масла и филтри казаха ми петук в 19 часа и аз им казах ОК. след това в четвъртък ми се обадиха да потвърдя часа, но аз ги питах дали не може да го сменим за събота понеже ми бе излязъл служебен ангажимент. В събота отидох в 18h и почнаха да се трудят по автомобила ми. Видяха 2-3 проблема за които си знаех но при предния преглед не ги бяха видели въпреки че си ги имаше, сищо казаха че и задните накладки са за смяна и ги смениха набързо. Така че и от тях сум доволен. Но има някой неща който излизат доста скъпо.

Относно катализатора виз из форума има телефон на пич който носи части и иму звънни, мисля че с нормална не бърза доставка ще е доста по добра цената ти.

zlatnia
Регистриран: 05 май 2012

Re: Сервиз

Мнениеот zlatnia » 06 яну 2013, 14:47

Някой може ли да каже добър сервиз за диагностика за ис 200 в Пловдив.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 06 яну 2013, 14:52

ТИКСИМ..., ако не в ПЛД то в Пазарджик са добри

zlatnia

Мнениеот zlatnia » 06 яну 2013, 15:13

В Пловдив ходих и ми направиха грешна диагностика,защото била с газ.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 06 яну 2013, 17:02

zlatnia написа:В Пловдив ходих и ми направиха грешна диагностика,защото била с газ.

Пиши повече каква диагностика точно ти трябва.
Ако е относно газ инсталации тези хора ги хвалят и са ти близо. село Ведраре http://www.stargasvedrare.com/kontakt.html

zlatnia

Мнениеот zlatnia » 06 яну 2013, 17:45

Трябва ми диагностика,ама не за газовата инсталация,защото ми свети чека и тракшана мига в тойота неможаха да ми кажат от какво е,и на друго место ходих и там неможаха да кажат,за това питам някой знае ли в Пловдив добри майстори за тези коли.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 06 яну 2013, 19:02

добре де като ходи не пробваха ли да ти изтрият грешките,
При мен подобен проблем излезе след като си чистих дроселната клапа. И проблема излезе понеже докато разглобявам колата бе на контакт да слушам радио. И изглежда откачането на някои датчици са ошашкали системата.
След като изчистих грешките всичко се оправи.

zlatnia

Мнениеот zlatnia » 06 яну 2013, 21:58

Грешките ги истриха но има някакав проблем.

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 07 яну 2013, 00:35

случайно да си бъзикал нещо по колата наскоро?
gs300 2jz

zlatnia

Мнениеот zlatnia » 07 яну 2013, 10:45

Разглобявах дросела да го чистя но проблем има от както съм я купил,на свободна на обороти не работи нормално тресе и свети чека.

Върни се в “Отзиви от автосервизи”