Проблем с парктроник

Потребителски аватар
idzivkov
Регистриран: 02 април 2011
Автомобил: IS 250

Проблем с парктроник

Мнениеот idzivkov » 22 авг 2012, 20:15

Колеги, днес ми се появи "Check sonar" на големия дисплей на колата заедно с контурите на автомобила и с червено отбелязано, че не работи предния десен сензор + писукане и мигащата удивителна между скоростомера и оборотомера. Ясно е, че въпросния сензор не работи, но на някой случвало ли му се е такова нещо? В момента парктроника е изключен от копчетата под волана и няма никакви предупреждения, като камерата за заден ход си работи.
Случи се днес по средата на деня, след 5-6 пъти палене и гасене... Нормална употреба в градски условия, като от сутринта си работеше добре.
Някой има ли идея или ще си купувам ново сензорче... Ако въобще може да се купи едно... :(

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Проблем с парктроник

Мнениеот Vesko » 22 авг 2012, 20:25

След ПТП са ми сменяли 1 или 2 сензозра, така че могат да се купят.
Изображение

Потребителски аватар
idzivkov
Регистриран: 02 април 2011

Мнениеот idzivkov » 28 авг 2012, 19:39

Днес проблема с партроника беше любезно разрешен от "професионалния" екип на ТМ Ауто запад. Оказа се, че дори те са виновни за това. Причината: преди 3-4 месеца в същия сервиз ми пребоядисваха предната броня заради разни драскотини по застраховката и "майсторът", който после е монтирал бронята явно е решил, че е по-лесно да свърже кабелите с датчиците по старата и изпитана схема с оголване, усукване и изолиране с изолирбанд!!! Защо и как го е решил, едва ли някой може да отговори, най-малкото защото тези неща се свързват с едни малки буксички... И така след известно време, просто връзката не е издържала и компютърът е решил, че има проблем. Та сега всичко е наред вече.
Цялата работа отне 1 час, като приемчика любезно ми обясни, че ще заплатя 1/2 час труд (30 лв.). Може би трябва да приема това като извинение... Е мерси ТМ Ауто!

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 28 авг 2012, 19:54

А защо не си записа едно оплакване в книгата? Аз повече в ТМ Ауто Запад няма да стъпя. Боядисваха ми предния капак, броня и ляв калник и си оставиха ръцете, та три пъти им я връщах. От Изток съм къде, къде по-доволен.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

dragtimer
Регистриран: 18 юни 2012

Мнениеот dragtimer » 08 сеп 2012, 19:04

Аз също не съм доволен от услугите на ТМ Ауто Запад. Вкарах колата за боядисване на преден капак, предна лява врата и калник. Обадиха ми се, че колата е готова и като отидох да я взема: копчетата за памет на седалките на вратата не работеха, врата и задните седалки лекьосани с кит, осветлението в салона, на праговете и в жабката не работи, по задна дясна врата има капка от нещо като лак. Мърлява работа. Ходя там, защото очаквам че знаят какво правят, обаче май ги надценявам и ще търся алтернативи.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 09 сеп 2012, 10:02

dragtimer написа:Аз също не съм доволен от услугите на ТМ Ауто Запад. Вкарах колата за боядисване на преден капак, предна лява врата и калник. Обадиха ми се, че колата е готова и като отидох да я взема: копчетата за памет на седалките на вратата не работеха, врата и задните седалки лекьосани с кит, осветлението в салона, на праговете и в жабката не работи, по задна дясна врата има капка от нещо като лак. Мърлява работа. Ходя там, защото очаквам че знаят какво правят, обаче май ги надценявам и ще търся алтернативи.

Е в такива случай да ме видиш как врякам, чак в другото ТМ Ауто ще ме чуят ! Не знам дали си си приел колата в тоя вид ама си бил в пълното право да я върнеш докато не отстранят мизерийките.

Нашите Тойота Тиксим ей така им оставих Ауриса да ми боядисват двете леви врати и после не ми бяха закачили кабелите към задните колони (които си бях поставял допълнително). Върнах им колата и им казах, че не ми работи отзад колоната и те след оглед ми казаха,че радиото ми е за смяна :shock: Щяли да го поръчат и до 2 седмици ще дойде... Тогава нежно им обесних да вържат колоната просто щото не е вързана и те отказаха под претекст че не било тяхна работа, тъй като колоните на задните врати са афтърмаркет. Опитах се кротко да им обесня, че това няма значение след като преди да им оставя колата всичко си е работело, а сега не и след 20 мин спор решиха да се захванат със "сложната задача". Както и да е, чаках 1 час, и отивам да видя кво се бавят и гледам пича от сервиза изкарал едни бормашини и разпробива буксата на врата щото не можел да прекара кабелите иначе :shock: На всичко отгоре накрая искаха да ми вземат и 30лв за труд :roll: Е не успяха, и повече не съм стъпил там въпреки, че колата беше гаранционна !
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 09 сеп 2012, 12:19

Мисля че тук темата по стои на мястото си
силно се надявам някой отговорен от големите сервизи да преглежда форума и да си правят изводи за обслужването им, надявам се също да също от една тема да си правят 2 пъти повече изводи отколкото в тойотския форум, защото като отидеш да боядисаш панел за огледало на лексус ти вземат 2 пъти повече пари отколкото същата площ и със същата боя ако панела е за тойота

Върни се в “Отзиви от автосервизи”