Търсене на автосервиз във Велико Търново

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012
Автомобил: IS 200

Мнениеот ivan.1312 » 06 фев 2013, 20:14

Баща ми има един D-4D Avensis от 2002-ра, който бил влезнал в някакъв авариен режим - пресвятка Check engin-a, колата си върви, но само до 2500 об/мин. Оттам нагоре тръгва отрицателното ускорение...
Днес е ходил в TM Ауто, но точно като тръгнал да се оплаква от колата и тя взела, че потръгнала.
Тази история се повтаря от седмица и нещо, та утре човека отива по работа във Велико Търново и вече е твърдо убеден, че тази кола трябва да се прави, защото по думите му се движи "със скоростта на претоварен самосвал по нанагорното".

Та...
Питането ми към болярската група е:
Има ли проверен сервиз във Велико Търново от ранга на ПитСтоп или нещо от сорта?
Като гледам как се е засилил по дилърите на Тойота главата ще му отрежат някъде на моя баща.
Един смел човек прави множество !

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Търсене на автосервиз във Велико Търново

Мнениеот Tin4ou » 06 фев 2013, 20:26

Аз за "Тойота Венци" (официалния представител за Габрово, В. Търново....) една лоша дума не съм чул до сега. И цените са им доста по ниски от тези на ТМ-Ауто и Тиксим. Ако някой не каже някой местен сервиз ги препоръчвам :)
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Търсене на автосервиз във Велико Търново

Мнениеот Д. Ив. » 06 фев 2013, 20:58

DPF филтъра се е запушил ако е D-CAT. Веднага щом се оправи да я кара по магистралата на по-ниска предавка с над 3000 об/мин за поне половин час за да вдигне температурата в изпускателния тракт и да увеличи скоростта на изходящите газове за да се продуха филтъра. След като стигне целата си да не гаси колата 2-3 минути за да не останат горещите лагери на турбото без масло.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Georgiev GS300
Регистриран: 16 юли 2017
Автомобил: GS 300

Мнениеот Georgiev GS300 » 20 юли 2017, 13:23

Здравейте колеги ! От две седмици съм щастлив собственик на тази прекрасна марка Лексус . :D Искам да попитам дали някой е ползвал услугите на Тойота Венци в региона на Велико Търново, и какви са му отзивите за там ?Има ли добри специалисти които си разбират от работата?Искам да обслужа колата,смяна на масло и филтър на двигател и маслото на автоматика.Всички консумативи съм ги купил от Германия оригинални на Тойота.Ако някой има впечатления ще се радвам да отговори. Поздрави на всички!

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 20 юли 2017, 15:41

Отлично видео за масло на кутията,двигателното е ясно.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 20 юли 2017, 17:44

:D :D :D Това е Щатско ,а за тук не искам да коментирам защото Дилърите ще се обидят.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 20 юли 2017, 18:20

отвлякохте се нещо от темата и май ще изтрия последните 5 поста...

Georgiev GS300
Регистриран: 16 юли 2017
Автомобил: GS 300

Мнениеот Georgiev GS300 » 20 юли 2017, 19:05

Така и не получих конкретен отговор по темата! Видеото съм го гледал за автоматика,но нито имам времето нито условията да се занимава в къщи.Иначе обичам сам да си вършат работата по колата защото знам че всичко е както трябва.Попитах защото в днешно време е доста трудно да намериш квалифирани хора които разбират от конкретната марка и знаят какво правят,дори и тук Германия. От официалния дилър на Тойота тук ме бяха вкарали в едно приключение когато купих колата,че бях на път да я продам още преди да съм я регистрирал! Значи и те толкова са в час с конктетната марка.Накрая сам си реших проблема след една безсънна нощ четене по руски и английски форуми на Лексус.Както и да е.Ще проверя на място като се прибера в бг.
Лека вечер на всички!

Върни се в “Отзиви от автосервизи”