Обслужване на климатик

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Обслужване на климатик

Мнениеот Bukmop » 17 май 2013, 11:59

Колеги, кажете някое свястно място за обслужване на климатик - презареждане и почистване на фреона + преглед на системата да се види дали някъде няма течове.
Единственото място което се сещам засега е Питстоп, но търся някой по специализиран.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Обслужване на климатик

Мнениеот Tin4ou » 17 май 2013, 12:54

В Пловдив ходих преди 2 години при Мишо "Хладния" :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 17 май 2013, 13:24

И затова отиде на място където нямаш нужда от климатик :)

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 17 май 2013, 17:26

Ако наистина имаш път към Пловдив скоро ти препоръчам да минеш при едни пичове в началото на "Рогошко шосе". Изключително добри са, а часовата им ставка със сигурност е по-добра от софийските.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 17 май 2013, 18:28

http://www.texa-auto.com/ много съм доволен от тези

Имат и ваучер за профилактика на климатик за 12 лв., вместо 60 лв > http://bg.kolektiva.net/sofia/12226-pro ... matik.html
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011

Мнениеот sokolchev » 18 май 2013, 14:30

Bukmop написа:Колеги, кажете някое свястно място за обслужване на климатик - презареждане и почистване на фреона + преглед на системата да се види дали някъде няма течове.
Единственото място което се сещам засега е Питстоп, но търся някой по специализиран.

Вики аз за втори път ходя в люлин 7 на бул.Дертлиев в момента не се сещам името на сервиза,ако ти трябва звънкай за обяснение,като аз си взимам ваучер от всички оферти,което ми включваше пълна дягностика,рециклиране на маслото и стария фреон,ваккумиране на системата още някви неща дет не ги знам,след това обратно,като се наложи да ми до пълнат само 50гр..цената е на ваучера-7лв,ако се налага допълване-5лв за 100гр,оцветяващата течност за проверка на течове мисля че беше 5лв,на мен ми смениха само едната игличка която се оказа че изспуска по малко и тя варира от 2лв до 6лв,естествено мойта беше от 6лв :) но като цяло накрая пичовете казаха че мойта потдържа температура по добре и от нова кола :) под 4 градуса правеше.цялата процедура трае около 1 час и удоволствието ми беше на обща сума от 18лв което си е перфектно.

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 18 май 2013, 14:33

http://www.autoted.com/autoclima-charge.html Вики ето това е сервиза,даже и сега имат офертата,виж я,надявам се някой да не помисли че права реклама,просто съм доволен от цена-услуга

F SPORT
Регистриран: 05 април 2013
Автомобил: IS 300h

Мнениеот F SPORT » 18 май 2013, 16:03

Между другото Честит Рожден Ден на Виктор!
Поздрвления!

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Мнениеот mtrx » 27 май 2013, 12:56

Колкото и странно да звучи Питстоп също извършват тази услуга но не я рекламират .
Имат стенд за източване, пречистване , тестване и т.н. За цени не знам .

Аз бих попитал някой дали е чистил климатичната система в купето защото има една неприятна миризма която каквото и да правя все остава.
Естествено сменних филтъра , чистил съм с прехвалените спрейове за климатици но проблема остава.

До колкото разбрах от други форуми по тръбите полепват бактерии , които дишаме . Отделно по изпарителя също полепват гадости и трябва да се изчистят.
Решението било или чистене или спрей.

Тия спрейове обаче които се слагат в колата на затворени прозорци са смотана работа. Има обаче едни които са дълга тръба и се пръскат в системата обаче нещо не откривам такива.
Някой има ли проблем с миризмата и намерил ли е решение :)
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 27 май 2013, 19:50

mtrx написа:Колкото и странно да звучи Питстоп също извършват тази услуга но не я рекламират .
Имат стенд за източване, пречистване , тестване и т.н. За цени не знам .

Аз бих попитал някой дали е чистил климатичната система в купето защото има една неприятна миризма която каквото и да правя все остава.
Естествено сменних филтъра , чистил съм с прехвалените спрейове за климатици но проблема остава.

До колкото разбрах от други форуми по тръбите полепват бактерии , които дишаме . Отделно по изпарителя също полепват гадости и трябва да се изчистят.
Решението било или чистене или спрей.

Тия спрейове обаче които се слагат в колата на затворени прозорци са смотана работа. Има обаче едни които са дълга тръба и се пръскат в системата обаче нещо не откривам такива.
Някой има ли проблем с миризмата и намерил ли е решение :)

има ги в практикер и в доста други магазини,но аз пробвах и като цяло не ми хареса действието му,иначе нямам такива проблеми с миризми,но всяка година си иска пълна профилактика и периодично пускане на климатика през останалото време от годината,не само през лятото

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 27 май 2013, 19:52

а относно цените в питстоп какво да ти кажа,без да съм питал съм убеден че за 7лв и добър ден няма да ти кажат да не говорим за друго

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Мнениеот mtrx » 27 май 2013, 22:02

sokolchev написа:а относно цените в питстоп какво да ти кажа,без да съм питал съм убеден че за 7лв и добър ден няма да ти кажат да не говорим за друго

Да бе така е . Върти ми се някаква сума от 25лв или 50 в зависимост какво се прави.Имах в предвид че ако така или иначе си там за ремонт можеш да кажеш да ти видят и климатика.Един вид да го вкарат в цената :D
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 27 май 2013, 22:37

Цените им са същите като на всички други места без отстъпките. Предимството при тях е че добре и познават агрегата на колата.

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 27 май 2013, 22:40

Вики,тук не съм съгласен кой какво познава добре :) това че е в реномиран сервиз нищо не означава,а аз все пак за 7лв съм повече от доволен,и нямам проблеми с климатика

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 28 май 2013, 12:11

Да, съгласен съм със Соколчев. Ти отиваш за обслужване, което се прави през отворите за ниско и високо налягане, а самата машина прави всичко друго автоматично, като си има база данни за това колко и какво да налива. Ако е счупено нещо, то специализирания сервиз си е по-добре.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Отзиви от автосервизи”