Обслужване на климатик

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Обслужване на климатик

Мнениеот dmdimitrov » 30 юни 2017, 09:36

Поръчах си два флакона и пристигнаха. До тук добре, но навсякъде инструкциите са на румънски :) Да бяха написали една и на по-човешки език :) Сега не мога да разбера, преди да пръскам във въздуховодите пред предното стъкло, трябва ли да пусна парното на топло, или просто да се движи въздуха от вън към купето? Ориентирах се поне в това, че климатика трябва да е изключен.
Ще трябва и някой по-запознат да каже как се вади филтъра на купето на RX400, преди да започна :)

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014

Обслужване на климатик

Мнениеот ivalin4o » 30 юни 2017, 09:56

Апогей99 написа:Спрей за почисване на топлообменници на климатични системи и автоклиматици от прахово и бактериално замърсяване.
Премахва замърсявания и лоши миризми.
Осигурява по добър топлообмен и работа на машината
Премахва вредните бактерии за човешкото здраве.
Начин на употреба за климатични системи:
- Кондензатора и/или изпарителя се почиства като се напръсква обилно със спрея. С помощта на удължителя, можете да достигнете до трудно достъпните места на топлообменника.
- Изчаквате 5-10мин
- Изплаквате с вода за отмиване на препарата.

Начин на употреба за автоклиматици:
- При работещ климатик на колата и максимална степен на вентилаторите, с помощта на удължителя, се впръсква спрея през смукателния въздуховод ( пръска се на няколко пъти в рамките на 2-3мин.
- След напръскването, климатика се настройва да върти въздуха само в купето.
- Изчаквате 10-15мин,
- Настройвате климатика да вкарва въздух от външната среда и проветрявате колата ( Свалята прозорците и/или отваряте вратите )
- През цялата операция климатика на колата трябва да работи ( компресора )

*Забележка фрази за риск:
Изключително огнеопасен
Токсичен за водни организми
При работа на закрити места да се осигури добро проветрение на помещението (15-30мин).

Количество: 500мл.

Продукт Boost air-conditioner cleaner

Произход: Китай

Взето от последният отговор на Akima:
Akima написа:За да не се тормозим - Варна Клима - спрея е китайски - този от горния линк е същия, но японски - няма смисъл.
Най-ниска цена намерих тук /нямам общо с продавачът - нито съм пазарувал от него/:
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... c7g4nkni63
и
https://www.olx.bg/ad/sprey-za-klimatik ... 4RmhS.html
Изображение
Изображение

dmdimitrov

Обслужване на климатик

Мнениеот dmdimitrov » 30 юни 2017, 10:30

Хубаво, ама на кутийката на спрея има инструкция с картинки, на която пише A/C off. Акима, ти как процедираш с този спрей?

Потребителски аватар
ivalin4o

Обслужване на климатик

Мнениеот ivalin4o » 30 юни 2017, 20:00

Сигурен съм, че това с A\C off идва от часта за почистване на битов климатик...
ivalin4o написа:
Апогей99 написа:Начин на употреба за климатични системи:
- Кондензатора и/или изпарителя се почиства като се напръсква обилно със спрея. С помощта на удължителя, можете да достигнете до трудно достъпните места на топлообменника.
- Изчаквате 5-10мин
- Изплаквате с вода за отмиване на препарата.

Водата и тока не се обичат много (от личен опит)!
Изображение
Изображение

loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Обслужване на климатик

Мнениеот loxs » 01 юли 2017, 09:26

ivalin4o написа:Source of the post се впръсква спрея през смукателния въздуховод ( пръска се на няколко пъти в рамките на 2-3мин)

Целия флакон на едно почистване, или?

dmdimitrov

Обслужване на климатик

Мнениеот dmdimitrov » 01 юли 2017, 14:07

ivalin4o написа:Source of the post Сигурен съм, че това с A\C off идва от часта за почистване на битов климатик...

Всъщност не! Идва от частта за авто климатик, има нарисуван автомобил и т.н., ще ме караш да ти снимам кутийката колега.

Аз обаче се сблъсках с друг проблем. Като вдигна капака отпред, има една пластмасова решетка по цялата ширина на колата и не мога да видя през нея точно къде е гърловината на въздуховода към купето, предполагам, че ще трябва да разглобявам.

Потребителски аватар
ivalin4o

Обслужване на климатик

Мнениеот ivalin4o » 01 юли 2017, 19:35

Така е има. (и аз съм си го купил) Но също така ще се радвам да помислиш над въпроса с достигането на препарата до питата на изпарителя при отсъствие на въздушен поток и наличният маркуч. После ще ти кажа как съм го направил на RX-а. :p ;)
Изображение
Изображение

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017

Обслужване на климатик

Мнениеот a_atanassoff » 03 юли 2017, 19:02

В Пловдив - http://comunicatorbg.com/viv_2006.html
Механикът е един, казва се Васил, сервизът си е негов. Ползвам го от 2007 за всички лични и служебни автомобили и съм много доволен, не ми и хрумва да ползвам друг. Сервизът е оборудван отлично, на много високо ниво, а Васко няма грешка нито по механика, нито по всякакви токове и електроника.
Препоръчвам горещо!

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Обслужване на климатик

Мнениеот mtrx » 04 юли 2017, 13:50

Извинявай ама с какво този сервиз е по-добър от всеки който има същата машина ? Освен че с Васил се познавате, в което няма лошо няма да е зле да обясниш с какво баш "ВиВ 2006" е добър. Не го приемай като заяждане ама е малко пресилено така да се изцепваш ;)
И аз горещо бих препоръчал много неща ама поне бих казал защо.

Случайно в сервиза да обичат да разглобяват таблото и да чистят изпарителя ? Силно се съмнявам някой да го прави освен ако изрично не го накараш.

И да споделя моя последен опит.
Купих спрей за автоклиматици с пяна миналата година. Напълних цялата въздушна система до която имах достъп като разглобих каквото можах.
Ефект определено имаше като трябва да ви призная че цялата кола течеше от всички въздуховоди няколко часа докато всичко се изпари. Като цяло обаче до самия изпарител не съм стигал че се намира заврян в кучи гъз (is200) . Това е най близкото до добро почистване за което се сещате. Определено върши по-добра работа от препаратите които въртят само въздуха в колата или пръскането директно отвън през дупката която е за засмухване на въздуха.
Като цяло идеята е да изчистите питата на климатика от боклуците и бактериите които са влезнали. За съжаление от там въздух минава само след като вече е стигнал до вентилатора. За това и тъпченето отвън е напълно безсмислено. Със същият ефект можете да вземете от спрейовете които се слагат на пода на колата и се оставят да се изпарят в колата докато климатика върти вътре.
Тъпчейки пяна с надеждата да се почистят въздуховодите имате по-голям шанс колата да не смърди като стара обувка. При мен имаше ефект и като гледам сега май ще го правя пак.

Иначе за пълнене на климатици знаете - Машина, вакуум на цялата система, надуване и пълнене наново. В зависимост от това колко фреон ви липсва толкова ще ви струва и обслужването. Сервизи за това бол .
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017

Обслужване на климатик

Мнениеот a_atanassoff » 04 юли 2017, 18:34

mtrx написа:Source of the post Извинявай ама с какво този сервиз е по-добър от всеки който има същата машина ? Освен че с Васил се познавате, в което няма лошо няма да е зле да обясниш с какво баш "ВиВ 2006" е добър.

Не съм споменал нищо за никаква специална машина - казах, че е оборудван отлично. Нито познавам, нито разбирам от всичките машини, които има. Аз затова и го ползвам - защото не разбирам.

Това, от което разбирам, е липса на грижи. От 2007 до ден днес съм обслужвал само там 4 служебни и 2 лични автомобила. Всичко, което е пипнал, просто работи и повече не се чупи или разваля.
mtrx написа:Source of the post ама поне бих казал защо.

Ето затова:
a_atanassoff написа:Source of the post и съм много доволен, не ми и хрумва да ползвам друг

Когато отида и кажа, че искам обслужване на климатик, след обслужването климатикът работи като нов и в купето не мирише.
Аз съм лаик, то ест най-добър клиент. Отивам и казвам какво не ми харесва и то просто бива оправено. После ми се дава списък с всички нови части, действия и труд, както и крайна цена.
Човекът не чака да му кажа какво и с какво да смени, а се вслушва в моето искане и го удовлетворява.
Живот и здраве, в петък ще съм при него и ще питам дали чисти изпарителя. Сигурен съм, че го прави, защото познава семейството ми и неведнъж ми е казвал мимоходом, след обслужване на климатик и смяна на филтри, че децата ми "не трябва да дишат бактерии и отложен въглерод".

В допълнение да кажа, че всяко посещение при него = диагностика, стенд и оглед на автомобила, телефонно обаждане с доклад за откритото и прогнозна цена за коригирането му.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Обслужване на климатик

Мнениеот mtrx » 05 юли 2017, 18:53

Е така можеше да напишеш.Иначе изпарителя едва ли чисти защото се сваля таблото ;)
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Върни се в “Отзиви от автосервизи”