MotoExpert - Симеоновско Шосе

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

MotoExpert - Симеоновско Шосе

Мнениеот mtrx » 03 ное 2013, 16:57

Здравейте ,

Наскоро ми се случи следното нещо. Смених шарнир на предницата и колата трябваше да отиде за реглаж. От Питстоп ми казаха че старата ми геометрия е била сгрешена като лично те бяха карали колата в сервиз в Горубляне. Оказа се че оня капут в Горубляне , някакъв мега майстор на реглажа, е осрал цялата кола и съм карал с "разкрачени" гуми.

От тук беше варианта за другия лайнар в дружба който се бара за добър. Този от дружба пред половин година ми беше направил реглаж с изкривен шарнир .

Тъй като нямах много опции за препоръчани сервизи , теглих една и се запътих към най-близкия до работата ми . От там попаднах на Мотоексперт на Симеоновско шосе.
Взимам си колата след час (толкова ми отне да се натъпча в една кръчма Краси - много хубаво ядене , сервитьора е мека китка) и човекът ме посреща с думите . "Не знам къде си правил реглаж на тая кола но всичко е объркано. Имаш късмет че тия лексуси са ми слабост за това съм ти направил едва ли не цялата геометрия наново. Гумите са прибрани и прочие..."

Качвам се в колата - Волана прав, върви на право , не тегли на никъде . Волана чувствително олекна и е както когато взех колата. Цена за услугата - 40лв . Време - едно ядене в Краси :)
Та ако някой се чуди къде да закара колата и да му върви направо след това може да опита на същото място.

И нещо което ми направи впечатление . Като му казах че вероятно ще ги ползвам и за други услуги отговора беше - Ти луд ли си , това да не е БМВ че да влиза в сервиза постоянно :D
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: MotoExpert - Симеоновско Шосе

Мнениеот Bukmop » 03 ное 2013, 18:23

Ха ха добро описание на ситуацията.
Таман и аз си мислех къде да ида да ми прегледат реглажа. С други коли съм ходил и съм доволен от Друмник на бул. България, Но сега ще ида при тези да ги видим как ще се справят на поправителен с ИС200 :)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 16 ное 2013, 14:54

Днес реших си сложа зимните гуми и се запътих към въпросния сервиз. Понеже знам че вероятно имам една джанта за изправяне първо отидох да питам имат ли машина за изправяне? Отговора който получих бе " джанти през сезона не изправяме!" Според тях сега ще ми сменят гумите и да ида след месец да съм си изправел джантата като за това аз ще платя двойно сваляне качване и други такива разходи да не говорим за загубеното време което в случая при мен е най-ценното.
Вярно е че искат да хванат максимално много клиенти но можеха да пуснат да работят 4те клетки за смяна на гуми а не само една .

Така че колеги не ви препоръчвам да ходите в този сервиз за смяна на гуми, на такива интересчии на дребно. За другите неща ложе да са разбирачи но за отношение към клиентите ги няма хич.

П.п писането на дълъг текст от андроид телефон също е наказание

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 17 ное 2013, 18:39

Тъй като вчера смених гумите имам още информация :)
По отношение на геометрията на колата в МотоЕксперт свършиха работата.
Преди време обаче бях в другия техен сервиз на Черни Връх за изправяне на джанта.

Първо колата закара моята приятелка - резултата - същата мизерия.Тресене на задницата при 80км/ч
Втори път аз карам колата с оплакване след един ден - подобрение - тресенето се премести при 120км/ч
Трети път - замазаха ми очите но проблема остана с думите (елате след две седмици пак) . Тук искам да обясня че няма кой да се занимава с тия тъй като едно излизане от работа ми коства ебати разправията.

Вчера отивам до вкъщи на Ситняково за смяна на гуми и му викам на момчето че едната джанта е крива.
След като оставих 100лв за смяна на гуми и изправяне на джанта се запътих към околовръсното където тествам дали всичко е ок.
80км/ч - ок
120км/ч - ок
140км/ч - ок
160км/ч - ок

До повече нямах време (и гориво) за да тествам.

Извода какъв е : В мотоексперт за изправяне на джанта не ходете. Надявайте се като Ви изправят джантата всичко да мине както трябва и задължително тествайте с висока скорост.
Преди проблема ми беше че при 80 тресеше задницата. След интервенцията в МЕ това нещо се измести на 120 . Сега имам чувството че всичко е както трябва след проведените от мен тестове.

Явно че като всяка една българска работа не може да се разчита на един сервиз за всичко
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Върни се в “Отзиви от автосервизи”