Не си правете колата в сервиз ТОПЕС

zlati84
Регистриран: 30 март 2017
Автомобил: IS 250

Мнениеот zlati84 » 07 юни 2017, 14:30

Преди месец и половина си вкарах колата IS 250 за да ми оправят предна и задна броня. Цветът на колата е бяла перла! Няколко пъти ми звъняха, че не могат да намерят точния цвят и че колата според тях била пребоядисвана. След много разправии, я боядисаха с "уж" оригиналния цвят. Като отидох да я взема беше като далматинец. Двете брони бяха абсолютно различен цвят от останалата част. След разправии с Армеец и 2 огледа, от Топес се съгласиха да я пребоядисат с друг цвят бяла перла, като купиха боята от друг сервиз. След като ми я държаха още 5 дена, отидох да си я взема. Най-после бяха нацелили цвета и радостно се прибрах в къщи. Като тръгнах да паркирам пред нас, установих, че задният парктроник не работи въобще! В последствие установих, че и предният парктроник не работи коректно.

Звъннах в сервиза и им казах, че явно не се закачили парктрониците добре и се разбрахме да закарам колата. Вчера им я закарах и казаха, че докрая на деня ще е готова. Днес следобяд им звъннах да попитам какво става с колата. По телефона се опитаха да ме убедят, че са правилно закачени и че не са виновни те. Казаха ми, че най-вероятно им е дошло времето. Аз бях абсолютно шокиран. Оставям си колата с работещи парктроници, връщат ми я с неработещи и ми казват, че прости им е дошло времето...Обадих се в Армеец - от там ми казаха да изчакаме да видим какво ще направи сервиза и че ще се свържат с тях за становище.

Освен, че пускам тази тема, за да предупредя други колеги от форума да не си правят колата там, бих помолил и за съвет! Какво да направя? Да подам жалба в КЗП? Да се разправям със сервиза? Да си взема колата, преди да са ми направили друга мизерия?

Поздрави,
Злати

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 07 юни 2017, 15:02

Някой по-запознат да каже дали не трябва да се обучат наново тия сензори след смяна (откачане/закачане). Някой ако има техстрийм под ръка може да ти каже.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

zlati84

Мнениеот zlati84 » 07 юни 2017, 15:50

Следва продължение - отидох на место в сервиза да се разправям. Казвам им, че съм им оставил кола с напълно работещи парктроници и никога не са имали проблеми и искам така да си я получа. Казват ми: "Колата ти е каръшка....пък и тя е на 8-9 години, какво искаш." След това ми обесняват, че преден ляв и заден десен сензор не работят ок и затова се ебава всичко. Утре щели да я разглобяват да видят откъде идва проблема и дали датчиците са изгорели. Също ми казаха, че са виновни от сервиза, тъй като нямало как от тях да идва проблема. Те просто разкачали и заказали парктроника и пръскали само броните. И тъй като не съм разбирач, нямаше какво друго да кажа и си тръгнах.

Но съм 100% убеден, че те са прецакали нещо, но ходи доказвай...Сега не знам колко пари ще трябва да се изръся, за да се оправят парктрониците :(

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 07 юни 2017, 17:18

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

zlati84

Мнениеот zlati84 » 07 юни 2017, 17:27

Благодаря, жалко че не съм го видял преди това :(

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот sokolchev » 07 юни 2017, 18:38

само като прочетох ТОПЕС..... това беше транспортна фирма която фалира и взе че започна да се занимава със тенекеджийство и бояджийство :) добре че се махнах на време от там,само 4г изкарах,та там НИКОЙ НИКОГА ПО НИКАКЪВ ПОВОД ДА НЕ ХОДИ,ДЕРАТ КРОКОДИЛИ :)

Върни се в “Отзиви от автосервизи”