Търси се механик на Lexus форума

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012
Автомобил: IS 200

Мнениеот ivan.1312 » 16 юли 2018, 18:07

Здравейте съфорумци,
не искам да казвам, че тъжна вест понеже не е чак печален повода, но за съжаление вече няма да можем да разчитаме на може би най-доверения майстор, който полагаше неимоверни грижи за форумните ни коли.
За да не споделям информация от личен характер няма да казвам кой е човека и защо го "губим", а само ще пожелая успех занапред и ще благодаря за, смея да кажа, перфектния му труд!

Оставаме обаче пред сериозен проблем - къде да караме колите на сервиз?
Всички знаем, че човека който евентуално би го заместил трябва да е запознат с марката и спецификата при Тойота/Лексус автомобилите.
Лично съм се убедил, че разни майстори насам натам такива пакости правят по колите, че да се чудиш как да се оправяш.

Моля, който има опит и информация с наистина читави сервизи да сподели??
Сервизи от типа "има тук едно майсторчЕ в квартала, много е печен" е ясно, че няма как да ги погледнем насериозно.

Говорих и с други колеги от форума, общо взето всички се чудим накъде да хванем...
Лично за мен проблема ми се вижда направо катастрофален - за хубаво или лошо така се натойотих и напълних с лексуси, че не знам накъде да ги карам тез коли...

Благодаря.
Един смел човек прави множество !

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 16 юли 2018, 18:59

Не става ясно за кой град търсите компетентен техник...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 юли 2018, 22:43

София :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 17 юли 2018, 00:33

То много хубаво, че не споменавате кой е човекът, ама от пазене на голямата тайна, аз и до сега не знаех кой е компетентният механик в София. Така че поне кажете, да знаем какво сме били загубили, дето сме го нямали изобщо :)

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 17 юли 2018, 00:37

Денис да не си се клонирал :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Иначе темата е много сериозна,загубата на ... като изключително компетентен кадър по нашите машини е жалко.Да му пожелаем успех в начинанията и все пак да знае,че ако се върне го чакат доста Форумни машини.
Нека наистина се постват компетентни сервизи или механици в темата от цяла България.

Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Мнениеот Borime4kata » 17 юли 2018, 10:55

Човекът наистина много добре и кадърно си вършеше работата. А и скоро ми предстоеше обслужване на свещи,ремъци, антифриз и т.н., но все пак предишната ми кола - мицубиши галант си я карах при http://japanautoservice.com/ - Пламен (но не съм много сигурен). Бях изключително доволен, а и си правеше други японски коли (предимно джипки на тойота, но лексуси не бях срещал). Ще напиша отзив след като го посетя отново в близко време! :)

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 17 юли 2018, 13:10

Компетентни Lexus сервизи, освен дилърската мрежа на територията на РБ:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015

Мнениеот BLShark » 17 юли 2018, 14:51

Никът на момчето от София се казва мехаННика. Явно обаче, че връзката с него ще е трудна.
мехаННика написа:
Нямам и мой сервиз, такъв в който да стоя от сутрин до вечер. Телефона ми и сега не спира да звъни, в смисъл дори и без да съм го постнал тук. Наистина знам и мога някои неща и не ми е проблем да направя някоя и друга кола, но все пак не мога да съм на разположение на форума денонощно. Ако беше прочел внимателно нагоре щеше да разбереш, че всички досега са свързвали с мен на лични съобщения.
LEXUS IS250 Изображение

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 18 юли 2018, 13:08

Мда , Иво от автолаборатория не приема повече трошляци :)

Както и да е. Аз чакам отзиви от друго място и ще пиша като намеря доверен човек. Имам нещо на ум ;)
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015

Мнениеот BLShark » 18 юли 2018, 15:27

Аз успях да се свържа с въпросният меHHaника за смяна на маслото в скоростната ми кутия, но не му се занимаваше, така че с отношението което показа аз не мисля да му доверя колата си на него.

Дано се намери някой читав майстор, който да е "чувал" за най-великата автомобилна марка. :(
LEXUS IS250 Изображение

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 10 авг 2018, 15:41

p.p Само да кажа че вмомента се търси хале с крикове и подемници за сервиз. Хората ремонтиращи Toyota и Lexus да кажем че почти са се навили . Също така имат подкрепата от чужбина :D

Все още нещата са доста неясни и както казах до към края на лятото се очаква решение на нашият проблем. Мен това лично живо ме касае защото Is200-ката си и трябва поддръжка, а не ми се търсят хора
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Мнениеот loxs » 12 авг 2018, 10:12

Ако се случи някъде на по-малко от час път от Младост, ще сте златни :D

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 12 авг 2018, 15:42

loxs написа:Source of the post някъде на по-малко от час път от Младост

Иначе сухата храна за пътуването до сервиза ще е за тяхна сметка ли?! :lol:

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 12 авг 2018, 16:00

На по-малко от чяс път от Младост влизат и половината пазарджишки села, дайе да стеним изискването да е навътре от околовръстното, все пак няма да ходиш всяка сутрин при майстора. Важно е да е читав и нормален човек и да рсботи на мормални цени както бе Иво.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 12 авг 2018, 16:02

Bukmop написа:Source of the post мормални

Страх ме е да попитам какво представляват.
Викторе добре си почивате май...
Наздраве. 8)

Върни се в “Отзиви от автосервизи”