Коментари по обяви за продажба на автомобили

... или старото място за пушене
apavlov
Регистриран: 01 май 2017
Автомобил: IS 200

Мнениеот apavlov » 01 май 2017, 13:09

Здравейте, решил съм да си закупя ИС200, бих искал да Ви помоля да ме посъветвате относно конкретна кола, http://m.mobile.bg/details/11490168017706178

Какво мислите за тази кола, всякакви мнения биха били полезни, благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 01 май 2017, 20:22

apavlov написа:Source of the post Какво мислите за тази кола

Има доста забележки.
Ако не се лъжа я бяха пуснали от 9 900 лева...

VIN JTDBS19280011****
Build Date 04/2003
Model GXE10L-AEPVKW
Body SED SEDAN
Specification SED LEFT-HAND DRIVE VEHICLES
Market EU EUROPE
Engine 1GFE 2000CC 24-VALVE DOHC EFI
Fuel system EUR EUROPE
Transimission ATM AUTOMATIC TRANSMISSION
Frame Number GXE10-0112705
Color Code 1C0
Trim Code LC20

Има поне два удара - един неизвестен /Движимо имущество/ на 17/09/2015 и един на 25/01/2016 във софийско Volvo S80 2004 /от здравите купета/...

Това мога да кажа - всичко останало са лаладжийски коментари.
Успех с покупката. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

aZex
Регистриран: 02 януари 2018
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот aZex » 03 яну 2018, 16:16

Здравейте!

Нов съм във форума и от скоро проявявам интерес към марката.
Вече си позволих да притесня колега за мнение относно is 220d, за което му благодаря!
След като се запознах що годе с модела, преди няколко дни ходих да направя оглед на следния автомобил:
https://www.cars.bg/offer/c2418434
Колата е на около 208 000 км., а интериорно беше почти перфектна. Седалките са като нови, кормилото и таблото са почти без забележка. Единствено външно имаше 2, 3 драскотини. Ясно е, че по обява няма как да се даде мнение, но все пак ако поне имате инфо за търговеца или случайно сте попадали на обявата да дадете мнение.
Друга която ми направи впечатление, но и доста ме усъмни е следната:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5p4y2u
Собственикът твърди, че е сменил двигателя, веряотно, тъй като предния е изпушил или прегрял....нещо такова спомена.
"Новият" бил на 9 000 км., ако не ме лъжи паметта... та доста неизвестни станаха.
Моля, за мнение по посочените обяви, тъй като не съм вещ по темата.
Ще съм благодарен на всякаква информация по въпроса.

Потребителски аватар
pdobrev
Регистриран: 15 май 2016
Автомобил: IS 220d

Мнениеот pdobrev » 04 яну 2018, 12:35

Привет!

Ха, интересно, цените са им паднали доста от преди година и половина, когато аз купих моята, макар че я взех на 135000км (уж). Моята я взех за 14, но и тогава си имаше такива за по 12.

Не съм виждал обявите на живо и не познавам търговците, но ето някои неща, които мога да споделя от опит:
  • След тест драйв я закарай задължително на преглед някъде, където разбират от такива коли. Аз моята я гледах в ТМАуто, но сега ако повтарях упражнението бих отишъл в Автолабораторията. Там ще видят ходова и двигател.

• Прегледът пак може да не хване всичко -- на мен на 1вото извънградско ми се прецака ЕГР клапана, като тези от Тойота нищо не ми казаха за него. Следваше чистене, чистене на колектори, щуротии и накрая го смених.

• На тези километри има голям шанс да имаш драми с DPF-а. Вероятно няма да е толкова зле, че да ти вкарва колата в авариен режим, но има шанс регенерацията да се включва редовно и да пуши бял пушек по светофарите. Много неприятно. Но и за това си има решение, за което е писано във форума.

• Ако си прегледал форума, а и други форуми на марката (най-вече английския), най-обсъжданият проблем на този двигател е гарнитурата на главата. Това води до надув в охладителната система и изхвърляне на антифриз. Мисля, че всички го имат този проблем, само в различна степен. Предполагам, че при този вторият, който е сменял двигател, точно това е станало. Заминал е целия антифриз и е прегрял и двигателят в кофата. Не стана ясно "новият" двигател дали е взет от донор или е сменен в официален сервиз. Ако е второто, то това е мега добрата оферта, щото поне с това знаеш, че няма да имаш ядове, но е съмнително.
    Показателно за този проблем е, че в района около разширителния казан и около маркуча на преливника е опръскано с антифриз (аз го имам също този проблем). Още по-притеснително би било, ако антифризът е потъмнял или мирише на изгорели газове като развиеш капачката.
    Проблемът се проявява при по-сериозни натоварвания на двигателя, т.е. в градски условия вероятно няма да се прояви.

Също имай предвид, че 2те оферти имат различни нива на оборудване. Първата е съвсем базова (и аз съм така), докато втората е с по-хубав салон, дисплей, камера за задно, парктроници и вероятно Mark-Levinson музика. Ако вторият тип е сменил двигателя с такъв, който е на малко километри, бих заложил на този вариант.

Поздрави!

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 11 яну 2018, 14:32

Или с две думи казано - дизел 2ра ръка си е таралеж в гащите.
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 11 яну 2018, 18:51

При това мъжки :-)

Върни се в “Общи приказки”