Случайни срещи на бойното поле?

... или старото място за пушене
poparenko
Регистриран: 03 ноември 2016
Автомобил: RX 330 4WD

Мнениеот poparenko » 19 апр 2019, 13:01

loxs написа:Source of the post Много ми е интересно колко ли струва да се поддържа това нещо... много, ама много ме сърби за едно такова...

Обади се на Лио и го разкарай из дневника с резервни части и ще разберем за какво иде реч :D

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 19 апр 2019, 16:03

loxs написа:Много ми е интересно колко ли струва да се поддържа това нещо... много, ама много ме сърби за едно такова...

Около 50k да го вземеш. Батерията в общи линии само оригинална, ~9к, кажи-речи всеки 10 години. ls600h няма много, и са единствените със тези модули (12-клетъчни). Въздушно окачване навсякъде. Проблеми с втулки, особено преди 2010 - не знам за читави алтернативи... видял съм само febest (не), jikiu (уж японски, нямам си на идея), полиуретан ясно че има за всичко но имам точно нула идеи как ще вози, дори със 80a (не съм убеден, че ще по-зле сравнено средно износени). За място във багажника забрави. Електронни спирачки, та ако ти замине brake booster-а... надяваш се да намериш втора ръка от някъде читав, иначе 3-4k.

LS460 според мен е по-разумната опция. Ако си луд като мен, вече... друга тема :D

didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Мнениеот didod1 » 19 апр 2019, 17:11

Тези дни на Тасос срещнах поне два български RX-а, докато обикаляхме по шосето...
Изображение
TTE lowered springs, TTE quadruple exhaust, BBS wheels;

Lio
Регистриран: 25 февруари 2010

Мнениеот Lio » 20 апр 2019, 23:25

poparenko написа:
loxs написа:Source of the post Много ми е интересно колко ли струва да се поддържа това нещо... много, ама много ме сърби за едно такова...

Обади се на Лио и го разкарай из дневника с резервни части и ще разберем за какво иде реч :D

А така, бюро справки а? Лс и мен страшно ме кефи но всеки път когато проверявам нещо по него ми става неудобно да отговоря на запитванията. Иначе от моя скромен опит до се сега до всеки който се оглежда за кола втора ръка над 10г. да не е дизел и да не е хибрид. Иначе както пише колегата за батерии ще се питаме. И аз мисля, че 460цата е по добрия вариант.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 21 апр 2019, 08:00

Lwerewolf написа: ....Батерията в общи линии само оригинална, ~9к, кажи-речи всеки 10 години....

Страх ме е да попитам, "какво имаш в предвид?", а съм на 13години!

П.С. Между другото.....вече 4 години,като ме видят с "Вдигнат капак", всеки път ме питат "Нещо с батериите, а?"......а аз само си проверявам нивата на антифриз, масло, спирачна течност и други профилактики!!!
Изображение
Изображение

Lwerewolf

Мнениеот Lwerewolf » 22 апр 2019, 14:47

ivalin4o написа:
Lwerewolf написа: ....Батерията в общи линии само оригинална, ~9к, кажи-речи всеки 10 години....

Страх ме е да попитам, "какво имаш в предвид?", а съм на 13години!

П.С. Между другото.....вече 4 години,като ме видят с "Вдигнат капак", всеки път ме питат "Нещо с батериите, а?"......а аз само си проверявам нивата на антифриз, масло, спирачна течност и други профилактики!!!

Има доста случаи на батерии, оцелели бая над 10 години. Просто от това, което чета, 10 години е момента, в който не е лошо да си си приготвил едни пари за смяна. Точна статистика нямам. Под 10 години съм чел за няколко случая, основно в texas и подобни сауни.

За капака и заяжданията - обществен манталитет. Като кажа на някой, че ми харчи макс. 10-11 градско ме гледат като луд... за какво е тоя харч на никой не му минава през главата :D

Lio написа:
poparenko написа:

А така, бюро справки а? Лс и мен страшно ме кефи но всеки път когато проверявам нещо по него ми става неудобно да отговоря на запитванията. Иначе от моя скромен опит до се сега до всеки който се оглежда за кола втора ръка над 10г. да не е дизел и да не е хибрид. Иначе както пише колегата за батерии ще се питаме. И аз мисля, че 460цата е по добрия вариант.

То и ls460 не е като да не може да метне скорости (хибрида ако ги метне е събитие), особено със "lifetime fill" политиката. Иначе мноооого по-евтин да се вземе изобщо, плюс стандартните strut + spring на всеки ъгъл (въздуха е опция). Батерията на Ls600h според мен не е най-големия "проблем". Ако е взет от студен климат, може и да не се стигне до смяна :)
Носачи (така де, гумените части по/около тях), въздушни възглавници и т.н. вече стават $$$$, и на тукашните условия не е ясно колко често ще се сменят.

Като цяло, не е лошо 20к лв касичка с пари за всеки случай.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 29 апр 2019, 12:50

Да се придържаме към темата!
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 01 май 2019, 19:39

334DDEAD-1F0E-4782-B8E0-83307D1068CB.jpeg

Bapненски колега в Трявна 8)
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Lwerewolf

Мнениеот Lwerewolf » 09 май 2019, 02:58

Бял (gloss white) Lexus IS XE10 (1st gen), не пишеше какъв е, черен таван и лого отзад, мнооого чист, лява лента на 4км на цариградско посока центъра, варненска регистрация, не загледах много другото... Кой е този красавец и какво му е правено :D

EDIT: вчера, 7:30PM

Върни се в “Общи приказки”