Коментари по обяви за продажба на автомобили

... или старото място за пушене
Потребителски аватар
ckron
Регистриран: 28 януари 2012
Автомобил: IS 250

Мнениеот ckron » 17 фев 2017, 21:52

Днес цял ден чета/основно във форума на тойота/ и колкото повече чета, толкова повече се отказвам от дизела :( Основната причина досега да гледам дизели е, че един приятел има 220d от почти пет години и не е имал никакви проблеми, освен с DPF- филтъра, който реши за около 500 лв. Все си мисля, че с моята педантична поддръжка, ако взема читава кола не би трябвало да имам проблеми, но ...досега не съм имал дизел, а с последните ми три бензинови хонди не съм имал никакви проблеми и общо взето витая из облаците и се надявам повече хора собственици на 220d да ме поощрят или откажат, защото доста сериозно се двоумя :roll:

Потребителски аватар
pdobrev
Регистриран: 15 май 2016
Автомобил: IS 220d

Мнениеот pdobrev » 18 фев 2017, 15:03

Ако както казвате колата ще се ползва предимно извънградско, то изборът може да не е лош! Екземплярът, който гледате, е с доста високо оборудване и на добра цена -- моята е без кожа и без навигация и я взех за повече пари преди около 9 месеца. Както сам отбелязахте, проблемите, които може основно да очаквате са с двигателя и до някъде със скоростната кутия. По двигателя - ЕГР, ДПФ и не дай си боже гарнитура на главата (макар тук да има само 1 колега, който се е оплакал от това, но пък ремонта излиза много скъпо). Ако е ноември 2007-ма, то и с ЕГР най-вероятно няма да има проблем. ДПФ винаги е проблем с димящата регенерация. От турбината не съм виждал оплаквания, като че ли, както и дюзи. Разгледайте темите и в нашия форум, въпросите са дискутирани и има теми и по ДПФ, и по скоростна кутия, и по ЕГР. Като цяло, моделът си е страхотен, като оставим на страна, че е сложен най-проблемния двигател на Тойота :) Но с педантична поддържка и късмет да попаднете на вече добре поддържан автомобил, изборът за тази цена е супер. Аз нямах толкова добър късмет, но по закона за вселенския баланс на късмет, може би той ще отиде при вас! :)

loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 18 фев 2017, 15:53

Всеки си има собствена представа за плюсовете и минусите, както и за решенията които взима, но аз лично конкретно в тоя случай, бих сменил модела. Ако не можех или не исках да дам няколко хиляди повече за бензиновия вариант, бих избрал предишния модел. IS200 е страхотен автомобил. Не виждам с какво IS220d е по-добър от него. Евентуално това че е с "по-модерен" дизайн на екстериора и интериора, но аз лично всеки ден бих заменил красотата с по-добра (бензинова) технология.

guest
Регистриран: 29 ноември 2016
Автомобил: Друга марка

Мнениеот guest » 22 фев 2017, 00:25

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015

Мнениеот Akima » 22 фев 2017, 00:45

Щом е USDM е хубаво да прочетете за кар факс, да се снабдите с VIN от продавача и да заплатите за проверка на историята в САЩ.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 22 фев 2017, 08:26

Това възможно ли е?600 мили на година,иначе изглежда много добре

guest

Мнениеот guest » 22 фев 2017, 10:26

ами не знам, сега чета за carfax :) По принцип гледам за кола на 6-7 години, но ако километрите на тази са верни, изглежда добре. А и досега не съм срещал 4x4, което за мен е голям +

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 22 фев 2017, 10:43

4х4 е плюс, но и разхода ще ти е по-висок, градско някъде 15-16 поне.

guest

Мнениеот guest » 22 фев 2017, 10:54

да, мерси; проверих, май я дават около 20mpg (което е почти толкова). Но аз карам 7-8 хил. на година, така че това не ми е съществен фактор. А зимата се качвам често на балкана и имах опасения ако е само със задно.

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 22 фев 2017, 11:10

Е,ако и ти караш по 7к на година тая кола и след още 10г пак ще питам изумен възможно ли е... :)

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 22 фев 2017, 12:18

След 10г и аз мога да я взема на тези километри :mrgreen:
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 22 фев 2017, 16:52

Само на нея не съм звънял :)).
Снимките са по зле и от моите които правя :)).
Стои от много време с тези от Уса.Иначе ако е на тези километри е супер.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 22 фев 2017, 17:09

Аууу защо е такъв ужасен цвят и със светъл салон ... иначе веднага я разменях за моята.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 22 фев 2017, 17:35

А мен точно това ме грабна :)

loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Мнениеот loxs » 22 фев 2017, 21:14

Тая кола стои в мобиле-то от поне година и половина (от тогава се оглеждам за Lexus). Мислех да ходя да я гледам, обаче реших, че като не е карана изобщо (и стои в тая автокъща от година и половина), тия неща са я скапали тотално.

Имал съм такава кола (дълго време стояла без да се кара) и всички пластмаси и маркучи се бяха изпекли (вероятно от жегата) и се наложи да ги сменя. Удоволствието ми струваше няколко хиляди лева. Не препоръчвам!

Върни се в “Общи приказки”