Да си купя ли LS400 1gen

Lexus LS 400/ 430, LS 460/460L / LS 600h/600hL

Модератор: Lexus

Alexus
Регистриран: 10 септември 2012
Автомобил: Друга марка

Да си купя ли LS400 1gen

Мнениеот Alexus » 10 сеп 2012, 17:43

Здравейте. Това ми е първи постинг, затова малко увод: Отдавна карам само японски автомобили (макар и не Lexus) и като фен на японското автомобилостроене, от години си бройкам дебютантът LS400, защото за мен ударът, който нанася този предóбрен (в добрия смисъл) модел навремето върху високия клас е една уникална история, достойна за филм. Както и да е.
Ситуацията се очертава така, че скоро имам път към Гемания по друга линия, но тъй като цените за LS400 '90-'94 са доста примамливи, на косъм съм да си докарам един.
Въпросите ми са следните:

Съществува ли поддръжка на този модел в България, интересува ме по-скоро намирането на части, отколкото сервизи/майстори или всичко е положение "Здравей Ибей" (по сайтовете за части излизат разни неща за модела, но това е само на теория)? Има ли съвместими части с някоя Тойотка?
Някой сеща ли се за специален вариант за Каско при който колата да се оценява на повече от 1000-2000лв, защото по техните стандартни таблици това е обичайната оценка на кола от тези години?
Какви са често срещаните проблеми в този модел (ако има такива), да знам какво да гледам най-вече (известните на мен проблеми са помпа на сервото за волана, протичане на екранчето на климатроника, горене на стрелките по таблото.. и май това е? В този ред на мисли, наясно съм че колата може да е поевтиняла, но цените на частите по-скоро поскъпват, съответно тук идва психологическият момент в темата: Дали е по-добре да поддържаш подобна минала времето си екзотика, надявайки се че наистина рядко ще се чупи, или по-нова, но по-непретенциозна кола, която ще се чупи повече, но ще има по-малко главоболия с части и сервизи. Фактът че идвам от Мицубищи Галант и пиша подобна тема, вероятно посочва отговора, но да не прибързваме :mrgreen:
Колко е реалният разход на LS400 с български бензин 95/98 (знам че си иска 98) и как се държи осмака с газов инжекцион?
Гние ли LS400 от тези години?

Моля да ми пишат само запознати с модела, вярвам че е пълно с такива :D

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: Да си купя ли LS400 1gen

Мнениеот Bukmop » 10 сеп 2012, 18:26

Привет и добре дошъл,

Проблеми с оригинални и ефтини части няма,
За гниене никъде не съм чувал, относно застраховката който застраховател ти каже че толкова струва дай му 2000 лв. и да ти донесе за тези пари кола в движение и регистрирана. Поразпитай в Булинс те май имат, опции за по специално застраховане на стари коли от високия клас.
Газ на този двигател, никви драми. освен че по често ще сменяш масло понеже ще въртиш повече километри :)

относно проблемите има няколко колеги с такива може да разпиташ тях с какво са се сблъскали.

Alexus

Мнениеот Alexus » 10 сеп 2012, 20:48

Благодаря за оптимистичния и бърз отговор :) Очаквам наистина и колегите с налични такива колички да допълнят по нещо ако се сетят, макар че така или иначе съм се навил в общи линии.

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 11 сеп 2012, 07:56

застрахователите оценяват по няколко критерия:
шваке, пазарни цени, експертна оценка (нещо между първото и второто) и фактура.
Съществува възможност да си я застраховаш на висока застрахователна сума, но ще трябва да имаш предвид, че застрахователната премия няма да е никак малка с оглед възрастта на автомобила.
gs300 2jz

mitak72
Регистриран: 08 януари 2012
Автомобил: LF-A

Мнениеот mitak72 » 11 сеп 2012, 08:32

Здравейте.
От една година карам LS400 - но 98 г с двигател VVTi=
Като купе са еднакви, но моят е с навигация (карта за бг няма) и с тъч дисплей.
Сложих му газов инжекцион Романо с бързи дюзи. Гори ми 12-13 газ извън града със скорост 120-130 км.ч и включен климатк. (все пак е 290 коня)Относно поддръжката - оригинални части си поръчва от Япония (TOYOTA) чрез едни момчета от Варна (оригинални са частите - чака се от 2 до 4 седмици). имам навъртяни 30 000км и освен смяна на ремъци и ролки + един кормилен накрайник и 2 тампона на стабилизиращата щанга не съм сменял нищо.Смених и 8-те свещи всъщност и там беше по- сериозна сума около 180 лв за комплект иридиеви.
Минал съм през Хонда CR-V, Мицубиши Галант 2.5 V6 - типтроник, но спрямо LS 400 .............
Вземай си тази кола ( за тези пари) и не го мисли, защото се качваш наистина на нещо расово...

Alexus

Мнениеот Alexus » 12 сеп 2012, 11:37

Колега mitak72, аз доскоро карах Галант - пак V6 само че ръчка и със старото табло. Обаче колкото е красива тая кола, толкова е и капризна... както и да е, друга тема.
Благодаря на всички за отговорите!

Потребителски аватар
ТИТАН
Регистриран: 23 март 2014
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот ТИТАН » 23 апр 2014, 00:22

Карах такъв служебен автомобил през 1994-та.Е,пълна екзотика.Сега нещата са много по добре.Колегата да не се е отказал.

lexussss
Регистриран: 02 юни 2015
Автомобил: LS 400

Мнениеот lexussss » 03 юни 2015, 22:24

Здравейте,
Гледам един LS 95г. и се чудя да го взема ли.
Добри коли ли са или вече им е минало времето?

Благодаря!

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 03 юни 2015, 23:09

лично според мен каквато и да е марка не бих си взел кола от миналия век :)

lexussss
Регистриран: 02 юни 2015
Автомобил: LS 400

Мнениеот lexussss » 03 юни 2015, 23:31

дават го 12 на 100 бензин

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 04 юни 2015, 09:38

Опитах се да те разбера,но пак ще попитам,ти си търсиш този модел или си търсил лексус който харчи малко?доста от лексусите са в тази категория харч,но са от новия век,поне рожденният им ден е след 2000г :) това да си вземеш 20 годишна кола,ако ще и порше да е,пак е баба наста :) не се излагайте,затова в бг се вкарват всички морги на европа,щото има кой да дава пари за тях

Потребителски аватар
JoroP
Регистриран: 03 януари 2015

Мнениеот JoroP » 04 юни 2015, 19:13

Какво значение има колко е годишна колата , важното е да ти харесва. По тази логика не трябва да има ретро автомобили? Но единствения минус в тази ситуация е ,че поддръжката няма да е лесна, няма да е колата в която се "качваш и караш" все нещо ще излиза във времето. Ако това не го плаши купувача и си дава сметка ,че за тази кола ще се дават средства било то предвидени и непредвидени аз лично не виждам нищо лошо в тази картинка.
Аз лично харесвам редките и различни коли включително и LS400 , но не бих си взел ако ще е ежедневна кола освен ако имам вече такава.
Последна промяна от JoroP на 05 юни 2015, 19:18, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 05 юни 2015, 18:29

Не виждам смисъл за какво се хабите да отговаряте на Lexusss, при положение, че ясно се вижда, че е някое хлапе под 15 годишна възраст. В един пост си търси части за колата, в друг се чуди дали да си я купи изобщо.
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 05 юни 2015, 18:56

Тук се сещам за един виц:

Дете на майка еврейка и баща арменец пита:
- Тате, аз какъв съм.
- Арменец
- Мамо, аз какъв съм.
- Евреин.
И така - няколко пъти. Докато накрая, го прихванали двамата и му викат - добре де - що питаш?
А бе има долу едно колело, та се чудя да го открадна ли или да го продам?

damianski
Регистриран: 24 април 2016

Мнениеот damianski » 10 сеп 2016, 22:35

Здравейте, ако може да ползвам на колегата темата.
От дълго време се оглеждам за Мерцедес пура като хоби кола , но все скапани или прекалено скъпи над 10000лв. Загледах се в модела LS400 на който се възхищавах преди доста време. На снимки изглежда че старее доста добре , ако знае читава бройка да пише, по скоро държа на интериора,боята по лесно се прави .ако може и да няма газ ;)

Върни се в “Lexus LS”