Плюсове и минуси на алтернативните плейъри

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Плюсове и минуси на алтернативните плейъри

Мнениеот Bukmop » 08 фев 2011, 00:20

След известно време употреба на два от плейърите вече имам и дълбоки наблюдения върху тях (и във тях)
Плейърите които са ми били в колата са Anycarlink с Bluetooth xCarlink (вероятно първо поколение).
Като цяло монтажа на ИС200 е елементарен и не отнема повече от 10 минути.

Ето общите плюсове и минуси за двата плейъра.

плюсовете са:
- втора младост за оригиналното стерео когато умре оптиката на CD-то
- лена употреба без да се налага да свиквате с ново устройство.
- Задоволителен звук за нормалния слушател

минусите са:
- не много стабилна работа, случва се да забиват от време на време и рестартирането им става като се изключи двигателя на автомобила което при движение по магистрала си е неприятно упражнение
- за да запомни коя песен си слушал трябва преди да изключите двигателя да изключите преди това стереото (но не винаги става)
- когато си харесат някоя песен винаги тръгват от нея при пускане и то в произволно избранео времетраене (особенно при Anycarlink)

Ето отзиви за xCarlink (вероятно първо поколение).

минусите са:
- когато плейъра работи и има близко до него телефон който звъни или говорите плейъра забива от полето на телефона и това се оправа понякога с махане и слагане на флашката а най-сигурно с гасене и палене на колата отново
- първото поколение за най-голямо съжаление не чете SDHC карти което автоматично ни ограничава с карти до 2 ГБ, при тези котио се продават сега знам че този проблем го няма.
- При просвирване от усб и телефон в разговор на близо почти винаги забива устройството, по SD карта този проблем почти не съществува.
- Ограничаване броя на траковете които имате до 12 папки по 99 трака във всяка като предварително трябва да си направите специални имена на папките в които са траковете (CD01, CD02…… CD12)
- Висока цена

плюсовете са:
- Алуминиев корпус и по масивна изработка от Anycarlink, лесен за разглобяване при нужда.
- Много добър звук без да се правят никакви подобрения
- възможност за превъртане в самата песен, и при задържане по бързо да се отиде до трак 87 например

Ето отзиви за Anycarlink с Bluetooth

минусите са:
- не много добър звук, особено в отчетливостта на високите честоти, този проблем се решава като се сменят операционните усилватели на изхода аз лично сложих скъпи от 9$ бройката (общо два са) оригиналните са по 0,50$ бройката. Звука който се достига при сменени усилватели при качесвено направени МР3 файлове с Lame codec и 320 kbps не отстъпва на аудио дисковете.
- липса на възможност за превъртане в самата песен
- пластмасов корпус, не много качествени куплунзи, трудно разглобяване, некачествени джъмпери които много лесни си сменят настройката.
- забива и дори reset бутона понякога не му помага, такa че трябва да рестартирате колата за да тръгне отново,
- неудобно разположение на куплунзите, от предната страна са входа за микрофон (който въпреки че пише на него АUX си е чист микрофонен вход, слота за SD/SDHC карти и USB порта, от задната страна са джъмперите за избор на автомобилен протокол истинския АUX вход и основния куплунг с кабела който отива в заводското стерео. Включването на кабела за АUX по време на движение е доста трудно упражнение, а и това разложение пречи плейъра да бъде закрепен масивно под бутоните за подгряване на седалките и TRC бутона.
- понякога като се заяде не иска да плейва от флашки с много други файлове освен музикални. Особено другите файлове ако са преобладаващи изобщо не тръгва.
- изключително бавно минаване от песен на песен и от папка в папка, като тръгнете да отивате на трак 87 примерно, понякога това упражнение завършва със забив.

плюсовете са:
- лесна подготовка на файловете, просто слагате папки с имената на изпълнителите като единственото ограничение е че то вижда до максимум 99 папки и 99 трака в тях (при мен са 40 папки).
- Леко затихване когато по средата на песента отивате кум предна или следваща песен.
- Добър звук при телефонен разговор. Ако телефона ви звъни а вие слушате радио при натискане на бутона DISC устройството автоматично подава сигнал към телефона за осъществяване на разговора
- Доста по ниска цена от xCarlink

Като цяло повечето потребители според мен няма да забележат голяма част от минусите, а и се свиква с тях като се има предвид цената на алтернативния плейър и цената на смяната на стереото с друго

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: Плюсове и минуси на алтернативните плейъри

Мнениеот Murry » 08 фев 2011, 00:27

При мен XCarLink зацепва понякога. Като има телефон близо до него и телефона ползва мрежата (което при мен си евало мамата, имам нет с push за имейли и три други постоянни връзки и телефона почти винаги си поддържа отворена връзка с нета) спира да свири и после няма пускане. Хубавото при мен е, че с натискане на power off на аудиото и после пускането пак тези проблеми (поне засега) се решават.

Задължително трябва да се спира с power off на аудиото, иначе продължава да си работи и при спряла кола и след 4-5 дена предполагам това може да стане проблем, особено зимата. Сигурно може да се направи като загасиш колата да спира тока към устройството, но с този хубаво написан китайски софтуер не знам дали това изобщо е добро решение.

Аз чисто и просто предлагам всички да си купим VeskoCarLink :)
Изображение - пенсионерски разход

sharky56
Регистриран: 07 февруари 2011

Мнениеот sharky56 » 08 фев 2011, 10:48

А някакви наблюдения върху GROM имате ли, защото той е малко по-скъп от xcarlink, но показва името на песента?

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 08 фев 2011, 10:58

наблюдения върху Grom нямам, преди време pepur маи бе казал че е имал за известно време, но го е продал, аз лично се съмнявам да тръгне CD TEXT на оригиналното стерео на ИС200, понеже колкото и дискове да съм пробвал с тази екстра нито един не е изписал името на песента. Все пак обаче проверката е висша форма на доверие.

batence
Регистриран: 05 юли 2011
Автомобил: Друга марка

Мнениеот batence » 05 юли 2011, 12:29

Здравейте!
Всички модели радиоапарати на LEXUS и TOYOTA Могат да показват СД текст ако имат бутон TXT !Това че не показва на СД мод текста не означава че радиото няма текст!Ето и снимка на GROM сложен на АВЕНСИС!
28062011002.jpg

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 05 юли 2011, 13:10

А защо не сложите някое 2DIN Pioneer-че на IS-ките?
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Vesko » 05 юли 2011, 13:22

А тойота с бутон NAVI могат д апоказват и графика :)
Прикачени файлове
rav4_02.JPG
RAV4
yaris_01.jpg
Yaris
Изображение

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 05 юли 2011, 22:18

denis4o написа:А защо не сложите някое 2DIN Pioneer-че на IS-ките?

колега аз съм с двоен дин на пайнер и е много добре бих казал :)
05042011331[1].jpg
05042011334[1].jpg

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 05 юли 2011, 22:21

Айде и тази тема омазахте....

иначе xCarlink и AnyCarLink не изкарват имената на песните (файловете) след натискане на бутона ТХТ, интересното е че този бутон не правеше нищо дори и след като слагах дискове записани с екстрата CD TEXT

Потребителски аватар
Vesko

Мнениеот Vesko » 05 юли 2011, 23:25

Bukmop написа:Айде и тази тема омазахте....

Човек да не се похвали какво може :)

Bukmop написа:иначе xCarlink и AnyCarLink не изкарват имената на песните (файловете) след натискане на бутона ТХТ, интересното е че този бутон не правеше нищо дори и след като слагах дискове записани с екстрата CD TEXT

Това е защото не ползвате "истинските" адаптери :D
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 05 юли 2011, 23:41

ако истинските адаптери вартят МП3, и имат bluetooth..... веднага почваме да ги ползваме

Веско помисли за адаптер с плейър на FLAC файлове, и поддръжка на SDHC и USB

Потребителски аватар
Vesko

Мнениеот Vesko » 06 юли 2011, 08:50

Сега погледнах из интернет. Може д апомисля по въпроса :)
Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 06 юли 2011, 11:24

Тури му и един AUX и iPod контролер от аудиото и имаме сделка, пък ще намериш и други клиенти :-)
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Vesko

Мнениеот Vesko » 06 юли 2011, 12:45

Murry написа:Тури му и един AUX и iPod контролер от аудиото и имаме сделка, пък ще намериш и други клиенти :-)

AUX и iPod имам и сега :) Иначе няма ли да станат много екстри на едно място?
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 06 юли 2011, 12:56

iPod е за сектантите.....

Върни се в “Алтернативни Аудио/МР3 плейъри”