Плюсове и минуси на алтернативните плейъри

Модератор: Lexus

batence
Регистриран: 05 юли 2011
Автомобил: Друга марка

Re: Плюсове и минуси на алтернативните плейъри

Мнениеот batence » 06 юли 2011, 17:30

Bukmop написа:ако истинските адаптери вартят МП3, и имат bluetooth..... веднага почваме да ги ползваме

Веско помисли за адаптер с плейър на FLAC файлове, и поддръжка на SDHC и USB

MP3 / WMA / iTunes (AAC) / OGG supported-това подържа GROMAUDIO,има СД текст, има и блутут аксесоар,който може да си го позлваш като фабрично хендс фри!Принципно декодера на грома подържа и флак формат!Ето и едно клипче http://www.youtube.com/user/gromaudio

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 07 юли 2011, 01:09

batence, днес говорихме по въпроса за FLAC по телефона, но на Веско устройството има и дурги скрити екстри за advanced VIP useri :)))

Milesbg
Регистриран: 24 декемрви 2011
Автомобил: RX 300

Мнениеот Milesbg » 29 дек 2011, 11:29

Здравейте,

реших да възродя малко тази позабравена тема. Дано да има кой да и обърне малко внимание, за да чуя навреме кадърни отзиви!

Колеги от няколко дена се ровя в нета и се чудя какво е най-доброто решение да разрешя първите два недостатъка на автомобила си, а именно липса на Bluetooth телефония и това че CD плейъра не чете MP3. Автомобила е RX 300 модел 2004 г.

След подробното проучване най-удачното решение ми се струва това: GROMAUDIO-USB2I-IPOD-AUX-CDtext със добавка за Bluetooth телефония
намерих официалния вносител на тези чудесии тук в България и по негово мнение щяло да пасне идеално за този модел и дори и CD TEXT ще виждам. Цената която ми даде е 260 лв за устройството + 100 лв за блутуут добавката и 20-40 лв за монтаж или едни 400 лв за целия комплект

Сега тъй като съм привикнал с Bluetootha от предния си автомобил, където си беше заводски и на доста високо ниво (Mercedes C220 CDI 2008г.) веднага почвам да си задавам въпроси дали телефонията на това устройство си струва. Още повече, че когато закупих автомобила преди седмица в него вече имаше вградена подобна инсталация NOKIA CK1 мисля, че беше модела, за която си мислех, че ще върши работа, но се оказа, че е абсолютно безполезна поради постоянните и прекъсвания и отвратителното ехо, което чува слушатела отсреща и за това най-вероятно ще бъде премахната.

Та в общи линии искам да знам дали от предишните ви постинги когато е била открита темата има хора, които вече имат опит с това устройство GROM и дали има по-добра алтернатива. И второ ако все пак решението е GROM дали мястото където съм избрал както и цената(400 лв за всичко) са удачни. Мястото е на бул. Черни Връх 67 не знам дали имам право да казвам името на фирмата във форума :)

Ще се радвам на полезни съвети и отзвук.
Ицо

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 29 дек 2011, 14:08

Темата не е забравенена просто на народа все още има работят оригиналните плейъри. Лично аз гром не съм тествал имам anycarkink и както съм писал вече оригинално не свири добре но след промяна по схемата се получават нещата лично аз от звука при телефонен разговор на anycarkink не съм много доволен или аз чувам перфекно отсрещната страна но те мен не ме чуват добре предполагам и това може да се оправи но скоро ще я врущам джаджата понеже ще си монтирам карпц-то. Наскоро едон познат ми се обади орт оригиналната блутут система на бмв 3-ка и бях учуден от качеството по нищо не се познаваше че говори от разстояние, така че щом там са го направили и в лексус трябва да стане.
Относно вносителя това е правилното място относно цената преди време имаше някъква промоция за 260 лв заедно блутут модула поразпитай дали не може да се "удължи" промоцията

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 01 фев 2012, 10:45

Вики, с това нещо ще има ли щракане?

http://store.griffintechnology.com/ipho ... -handsfree
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 01 фев 2012, 12:02

Би трябвало да има

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 01 фев 2012, 12:23

Винаги ще има. Касетата е безшумна, механизъма който я вътри щрака. При мен в едната посока вече е тиха и гледам да не обръщам посоката на касетата...

П.П. 25$ струват 10 касети от китайците.
Изображение

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот CityNight » 07 юни 2012, 22:21

Мен миналата коледа ми потрошиха половината табло, за да ми откраднат Алпин-чето 1 месец преди да подновя полицата с добавък за техниката...
Та сега съм с оригиналния, но някак тази визия ме привлича доста- оригиналната.
Та само да ми остане време ще тествам Xcarlink преди окончателно да взема решение дали да слагам пак DVD. Ще има отзиви как работят новите.
Някой ако е слагал наскоро също да дава акъл :)

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 07 юни 2012, 22:25

CityNight написа:Мен миналата коледа ми потрошиха половината табло, за да ми откраднат Алпин-чето 1 месец преди да подновя полицата с добавък за техниката...
Та сега съм с оригиналния, но някак тази визия ме привлича доста- оригиналната.
Та само да ми остане време ще тествам Xcarlink преди окончателно да взема решение дали да слагам пак DVD. Ще има отзиви как работят новите.
Някой ако е слагал наскоро също да дава акъл :)

аз съм с ДВД двоен дин,ама си е играчка побългаряването :) имаше нужда да му правя байпас :) ама на сбирката ше го видиш ако идваш

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 07 юни 2012, 22:31

При мен е готово :) Преди 4 години Авител си играха 3 седмици- всички говорители да се сменят, усилвател, изолация на купето и DVD :) За щастие само плеъра откраднаха...

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 07 авг 2012, 00:42

Едно мнение в полза на XCarLink: Инсталация за 10 минути, влиза в жабката и с малка флашка забравяш, че е там. Аз лично си взех това с блутуута- всичко, включително и телефона се управлява с бутоните на плеъра, което позволи да скрия и блутуута в жабката. Като цяло единсвения кабел, който излиза е за външния микрофон и аз го прибрах в нишата под бутоните за подгряване и тракшън.
Впечатления :
От способностите да управлява телефона и музиката му през бутоните на плеъра съм изумен- доста интуитивно и интелигентно измислено.
Като качество на звука- задоволително- по-некачествените мп3-ки като че ли им изравнява еквилайзера- мнохо тих баc и притъпени високи, но на качествените се справя на ниво. Може би е малко тих звука в сравнение с този от радиото, но определено е добър.
Не забива, работи идеално с телефон, намира си го автоматично и се свързва, качеството на звука е перфектно, но микрофона е малко тих. Трябва да се сложи някъде по-близо до шофьора. На мен ми се налага да повишавам тон от време на време.
Random-режима има свое мнение- при мен си избра едни 30-40 песни от над 400, които държеше да върти докато ми харесат. След няколко рестарта се оправи, но пак го прави от време на време.

Като цяло най-вече ме очарова възможноста да се скрие напълно заради управлението от бутоните. Така изглежда съвсем като истинско :D:D:D

P.S. Пуска музика и от телефони през блутуут като те познават A2DP-то като слушалки, тя също се управлява от бутоните на плеъра.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 07 авг 2012, 01:39

аз лично видях доста минуси,относно слаб звук,бас и т.н.

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 10 авг 2012, 12:31

Зависи от песента. И аз не мога да хвана точно на кои го прави. Имам песни с хубав бас на говорителите вкъщи, и никякъв в колата, както и такива дето заплашват да избушат колоните, а плеъра е все същия...

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 10 авг 2012, 14:16

Елате да чуете при мен как с anycarlink се чува всичко перфектно

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 01 ное 2012, 09:05

Малко да посъживя темата с още едно устройство.

След като прегледах темата за ANycarlink и Xcarlink , изчетох света, попаднах на още едно устройство което трябва да е на базата на XCarlink.
Вероятно някои са го чували като Ycarlink но реално всички са еднакви , с разлика на версиите :)

Устройството е прозводство на фирмата Yatour и става за каручки тип IS200 или всичко което е с конектор Toyota 6+6 или Toyota 5+7 .
Моето устройство е това : http://www.ebay.co.uk/itm/200809702735? ... 1497.l2649
Цената с двуседмичната доставка е 120лв и определено е по евтино от Anycarlink-а и двойно от Xcarlink

Снимка на нещото с конектор 6+6 : http://img.diytrade.com/cdimg/1622133/2 ... TOYOTA.jpg
Ако си намерите устройството за без пари и без конектор 5+7 но е 6+6 с елементарно преобразуване можете да си го направите. За мое щастие всичко дойде в комплект
Черното устройство , преходника и AUX In за връзка.

Връзването стана за минути.Тук е момент да спомена отново . Ако ще сваляте радиото сложете изолирбанд по ръба на конзолата за да не я надерете.Аз си мислех че ще внимавам но преди време пак успях да я надера. Същото важи и за топката на скоростния лост . За да не я прецакате и нея е желателно да я свалите или увиете в нещо :)

Тестове:

Звука през Nokia XpressMusic е ужасен :)
Звука през друга Нокия е чудесен което ме навежда на мисълта че "времененния" ми телефон от 6 месеца е тотален боклук.

1.USB конфигурацията позволява до 16гб FAT32 но аз го тествах с най недъгавата флашка от глобул с 4гб и нямаше проблем
2.SDHC до 16гб въобще не съм връзвал . Вероятно ще работи

3.Както при повечето устройства и тук записвате песните в CD01 , CD02 .... и така до теоретичния максимум от 99 . Файловете вътре също трябва да са до 99 на брой.Предполагам че броя на директориите CD е ограничен до CD06
4.Не установих забиване на устройството при разговор с телефон както и шум от свързването на телефона с мрежите. Явно китаеца е натиснал пресата и е оправил екранирането
5.Ниски - както и при други зависи от песента. Честно казано е според зависи от MP3-то . Тъй като слушам Drum & Bass съм доволен .
6.Високи - определено ги има :)
7.Среди - Тях също.
8.Когато изключите колата устройството спира .Има червена индикация отзад която изгасва :)
9.Не съм 100% сигурен че помни докъде е стигнало , но определено да си дослушам песента не е опция за мен
10.Когато изключите радиото от бутона но двигателя работи устройството също спира.
11.ID3 tag (името на песните) не излиза. След като изчетох доста установих че по принцип нашите касетофони не вадят такава информация
12.Random-а работи като Random и определено не върти едни и същи песни. Върти ги между виртуалните дискове и работи що годе ОК

Звука е почти същия както когато слушате хубаво радио. Не мога да сравня със CD-то защото при мен така или иначе не работи.
За 120 лв ми се струва идеален вариант за нов живот в стандартния касетофон. Управлението през бутоните е супер удобно

Виктор ако може да каже какви са били старите операционни усилватели в неговия Anycarlink и с какво ги е сменил за да видим дали не можем да подобрим устройството .
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Върни се в “Алтернативни Аудио/МР3 плейъри”