Качествена автомобилна козметика!

тук е мястото за услуги свързани с поддръжката на автомобила

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Пастиране,пране на тапицерия, почистване на кожен салон!

Мнениеот Д. Ив. » 15 мар 2015, 21:16

Иване, това Hard body от видеото ме впечатли ... наистина ли е толкова здраво? Аз не съм супер доволен от Opti Coat 2.0 ... от ударите на камъчетата остава една бяла точка ... не е стигнало до лака, но върху самото нано покритие явно при тъмна боя оставя една бяла (все едно восъчна) точка където е бил удара. Предполагам, че при пастиране ще се махне, ама като гледам това видео тук нищо не остава ... пък и е по-евтино ... теб какво ти е мнението?
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Регистриран: 06 декемрви 2010
Автомобил: Друга марка
Контакти:

Re: Пастиране,пране на тапицерия, почистване на кожен салон!

Мнениеот exteriorcardetailing » 15 мар 2015, 22:47

До колкото си спомням на теб ти сложих твоя една спринцовка върху лака и джантите в един слой.

От Оптимум ми казват, че при техните тестове гарантират, че няма следи от ударите от камъчета , чак след 3-5 слоя, което е разбираемо, а и не е обещано в нито едно тяхно описание, че продукта предпазва именно от това и аз съм ги питал :) .
С един слой Opti Coat 2.0 е предпазен лака от надрасквания от кърпите при попиване на автомобила, от средни механични надрасквания, от силни химикали при миене и т.н. да не навлизам в подробности. Самият удар от камъче е с висока скорост и няма как да не стане дефект, все пак това са 1-2 микрона слой, но и аз предполагам дефекта е повърхностен. Аз на моята предна броня съм с два слоя и за сега нямам ядове,, но...
Имам клиент с два слоя на един джип и яко кара в гората, та е много доволен, спря се на Opti Coat, защото за фолиране на целият джип с 5 микрона фолио му искаха 5 бона, а при мен беше в пъти по-малко от тази цена.

Сега предлагам един специален спрей на 3М казва се 3M PAINT DEFENDER SPRAY FILM и не е пласти дип, да не го сбърка някой.
Той се пръска дори в домашни условия, стига да не е прашно и става като фолио, което стой една година или до тогава, докато решиш, че е нужно да се смени, виж му и неговата презентация в клиповете и описанието. http://detailingstorebg.com/3m-paint-de ... spray-film

Специално от Wol's Chemicals съм си сложил на моето Ауди два слоя Bodyguard, това е като Hard Body, но с добавен тефлон и се води самопочистващо покритие, въпреки, че аз не съм го описал така в сайта, защото е дълго за обяснение :)

Моята кола от 3 месеца(от тогава съм го сложил) я мия само с вода, в смислъл на автомивка, но всичко пада само с вода, ще видим до кога ще е така, но след всяко миене и помагам на положеният слой да се възстанови с Wol's Chemicals Nano Quick Detailer.
Като цяло станах голям фен на техните продукти и заради цените им(по ниски) и заради по лесната работа с продуктите.
Това Hard Body и Bodyguard може да си го сложи всеки без притеснение, че ще сгафиш, докато при Opti Coat 2.0, ако пречакаш и не забършеш на време става....затова сега Opti Coat 2.0 вече е с нова версия и подобрена, Opti Gloss Coat., като вече е 10мл. и по-скъп, въпреки, че 10 мл, вече стигат за една кола, но без джантите.

Да се върна на въпроса за HB, много клипове има в нета а него и всеки нека да си направи извод за ефектите му, не искам пак да звучи, като че ли преувеличавам, но този ефект от клипа е след поне 3 слоя минимум поставени през 3 часа.

Опаковките са по 150 мл. което са поне 8-10 слоя на една кола, като примерно твоят Лексус. При нормална работа разходната норма е 15-20 мл. По-добре повече слоеве, отколкото да се опитвате да полагате по-дебел слой в един.

Всички препарати са с тея трудно отвиващите се капачки и с добавени пръскалки(ако са пръскащи се) и когато си купиш, получаваш препарата и си го разпечатваш ти и му слагаш пръскалката, това за успокоение. На Meguiar's пък са с protection cap, залепена....

Друго недостъпно до момента на нашият пазар е Immortal на Car Pro, за него съм писал в блога си http://detailingstorebg.com/blog/?p=114
Това е самовъзстановяващ се от надраскване лак и е технология от бъдещето, ама лошо е, че ние сме в далечното минало :)
Аз мога да го взема, нo не мога да си намеря клиент за момента за него :), цената е между 8000-10 000 лв. за кола, но на това покритие няма какво да му направиш :) поне 5 години.
Най-новите модели на Инфинити се боядисват с него, а най интересното е, че си е продукт на Car Pro, а тя е корейска фирма, просто споменавам, за да не си мисли някои, че щом е корейско не става.

Друг продукт на Wolf's , който избутва своите подобни в линиите на другите фирми е Wolf's Chemicals Deironizer, избутва ги с по-ниска цена.
[youtube]3ng-tqbaEuM[/youtube]

За Hard Body може да прочетеш още и в detailing world форума, там си има форум във форума специално за Wol's Chemicals.
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... d=27074827
Автокозметични препарати
http://detailingstorebg.com/

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Re: Пастиране и полиране на автомобили! Автокозметика!

Мнениеот exteriorcardetailing » 01 апр 2015, 14:14

Нова доставка от Car Pro!
Радост за всички фенове на марката! Отново на склад са продукти като CQuartz UK, PERL, Polyshave Clay Towel и много други, както и новият им продукт-Car Pro Intensive Car Shampoo.

Изображение

Car Pro http://detailingstorebg.com/car-pro
Автокозметични препарати

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 01 апр 2015, 18:22

За нашия форум този клип е по-подходящ:
[youtube]iG0mYehE8pQ[/youtube]
Изображение Изображение

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Мнениеот exteriorcardetailing » 02 апр 2015, 18:25

Щом си решил, добре :)
Iron X на клипа е старата версия(формула), аз имам новата iron XLS на Car Pro(но в последната заявка, я нямали на склад).
Това от клипа с БМВ е формула със същите свойства, но на фирмата Wolf's Chemical. Optimum Polymer имат примерно FerreX.
Автокозметични препарати

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 02 апр 2015, 23:24

Ама сериозно ли има толкова хора които да обръщат внимание на колите си както плеймейтки и фолкпевизи обръщат внимание на фотошоп, пластична хирургия и обикаляне по скъпи магазини?
Щото ако е така ти си автомобилния д-р Енчев :-)

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Мнениеот exteriorcardetailing » 03 апр 2015, 16:05

Ами има си хора за всичко, аз съм се насочил към клиенти държащи на качеството и обичащи автомобилите си!
Отделно факта, че правя от доста време и коли на хора не само от България си е достатъчно радващо и мен, освен самите собственици на тези автомобили!

PC220084.JPG
PC220082.JPG
PC220071.JPG
PC220064.JPG
11070241_355432008000962_4442704919071115772_n.jpg
PC040038.JPG
PC040040.JPG
PB270265.JPG
PB270269.JPG

това е Алфата преди обработката
PB270255.JPG
Автокозметични препарати

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Мнениеот exteriorcardetailing » 20 апр 2015, 21:23

Имаме нова доставка с изключителните продукти на Meguiar's! Запълнили сме изчерпаните наличности и имаме няколко нови попълнения:Meguiar's Ultimate Quick Wax, Utimate Compound, Ultimate Polish, Ultimate Protectant и още... Новите продукти са от серията им ULTIMATE. Може да ги откриете в нашият магазин! http://detailingstorebg.com/meguiar-s
Изображение
Автокозметични препарати

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Мнениеот exteriorcardetailing » 12 юни 2015, 12:30

Изключително качествените продукти за кожени изделия на "Fenice" отново в наличност! http://detailingstorebg.com/fenice
Изображение
Автокозметични препарати

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Мнениеот exteriorcardetailing » 03 юли 2015, 11:09

Последният модел на BMW M4, полиран и запечатан с перманентни защити на всички външни повърхности.
Лака с CQuartz UK, джантите с CQuartz DLUX, предното стъкло с Optimum Nano Wipes.

Изображение

Изображение

Изображение
Автокозметични препарати

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Мнениеот exteriorcardetailing » 16 юли 2015, 21:11

Когато вашият автомобил блести от чистота и ослепява с външният си вид, единственото, което ви трябва е страхотен аромат в купето, за да се насладите максимално на пътуването в него. Предлагаме ви едни от най страхотните аромати с изключителна трайност!
California Scents http://detailingstorebg.com/california-scents

Изображение
Изображение
Автокозметични препарати

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012
Автомобил: IS 200

Мнениеот ivan.1312 » 17 юли 2015, 10:59

В обаждане до Адаша Иван получих отказ да приеме моята кола, както дори и да я погледне, тъй като е от 2000 година и толкова стари коли няма смисъл да ги прави, тъй като боята вече е заминала и т.н...
От друга страна сега виждам една Алфа в постовете по-горе, която навярно освен, че е по-стара е и с по-калпаво изпълнение на боята (да не забравяме, че е Алфа).

Не бих оприличил горното като некоректно от страна на Иван, но определено е странно.
Един смел човек прави множество !

F SPORT
Регистриран: 05 април 2013
Автомобил: IS 300h

Мнениеот F SPORT » 17 юли 2015, 11:20

Нещо много си е повярвал. На мен, като ми постави условието да съм в 8,00 ч. при него с току-що измита кола (аз съм от Русе), само за да я огледа приключих на момента с усмивка! От тогава за колата ми се грижи истински професионалист със страхотен опит и познания...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 17 юли 2015, 12:01

Хайде почнахте типично с наш Балкански манталитет да плюете.Всяка сфера си има своите усобености,много лично го приемате.Човека е добър и се развива,има само още 2-3 в Бг които работят така,и поемат и скъпи автомобили дават гаранция за работата си и т.н.Ако Вие искате един човек да е коректен и точен с Вас бъдете и Вие когато правите уговорки.

Потребителски аватар
exteriorcardetailing
Контакти:

Мнениеот exteriorcardetailing » 18 юли 2015, 10:19

Със сигурност има хора на които съм направил и лоши впечатления с държанието си, но никога с работата си!
Няма как да съм искал да видя колата в 8 часа, при положение, че по рано от 9 и 30 не ходя в гаража, ама никога, а то е ясно, че ако сериозно искаш да се види всичко под лампите и да кажа кое е поправимо и кое не, естествено, че автомобила трябва да е измит, аз дори и на сервиз като ходя си измивам колата, за да е чистя за майсторите и да не се драска, като се облягат на нея.
Това е все едно да идеш на зъболекар и да не си измиеш зъбите преди това, неприятно е за зъболекаря, отделно правиш лошо впечатление, но пък за това много хора им е през оная работа.
Повечето коли дори не ги виждам до момента в които не им дойде ред за полиране и не е и нужно, защото максимално се старая да стане всичко на 100% и няма нужда да гледам колата, аз моделите ги знам. В много случай дали ще се махнат дефекти може да се каже след като се почне работа върху тях, аз не съм магьосник.

Да, приемам се на сериозно, защото работя сериозно и обичам точността, защото всичко ми е и по график.
Няма как да обърна внимание на всички искащи да направя оглед на колите им, както и да поема всички желаещи да ги направя, затова някой директно получават отказ, дори не си вдигам и телефона докато работя, защото нямам как някой да остави кола и една торба пари за да я направя и аз да се занимавам с друго и това го давам за пример на всеки искащ да му видя, огледам и т.н. колата.
Дори може да видите, че в сайта съм махнал и телефона, защото и сега толкова съм отрупан с коли за напред, че като кажа на някого, че мога да взема колата му след три месеца и той не разбира за какво му говоря и мисли, че се майтапя нещо, но е факт, имам записани автомобили за процедури и платено капаро за това за няколко месеца напред, така, че всичко, за което пишете по горе е оправдано.

Моите услуги не са задължителни за никого, въпрос на желание и избор къде ще си направите колата,на кого ще се доверите и колко сте склонни да платите за това, това си е ваша преценка.
Казвам оправдано за самият мен, без да задължавам никого да е съгласен с това,никога няма да се угоди на всички и това съм го разбрал много отдавна.
Всеки си гледа нещата от неговата страна, но съгласете се, че примерно сте си оставили колата при мен за един куп неща, а аз си губя времето с огледи, приказки по телефона и т.н., аз не съм такъв човек и за мен е важно клиента, чиято кола правя да стане и той да остане мой клиент занапред, отколкото да се притеснявам, че в тези дни съм изгубил друг, защото не съм огледал колата, не съм погледал някъде дето някой си я е жулнал в стена и дали ще стане и т.н.
При мен идват клиенти, които в повечето случай са запознати с детайлинга и знаят какво искат и аз ги уважавам, защото ценят труда ми и знаят за какво плащат.

Аз съм спечелил доверието на хората с работата си, а не с това колко съм готин като човек или не съм, за тях това не е важно, важно е да са удовлетворени от това, което съм направил по колата им, а и съм обявил темата, че пастирам и полирам автомобили, а не че търся приятели.

Мога да дам много примери за това, че понякога съм наистина гаден и в последствие го осъзнавам, но няма безгрешни хора, но до сега имам само безупречно направени автомобили и ако някой може да оспори това, в смисъл някой, който ми е бил клиент нека каже.
Всеки човек си има грижи и не винаги може да се прави на палячо, за да угоди на всички, може някой да ме е хванал в лош момент, но не съм длъжен да се извинявам на никого.
При толкова много клиенти не може на всеки да съм симпатичен или приятен, това е факт!

П.П. Колега F SPORT, след като изчетох нашата кореспонденция видях, че съм ти писал, че ако искаш колата да е полирана и защитена с вакса или сийлънт за един ден, и то подчертавам само полирана и защитена(понеже в случая беше нова) и за да я вземеш вечерта, трябва да дойдеш не по-късно от 9 сутринта, но дори и осем да съм казал примерно, защо да е проблем. Аз споделям за какво време бих я направил и бих ти взел пари, защото ще знам, че е направена както трябва, иначе няма как да го направя и лично аз да съм удовлетворен от направеното.
Щом друг може да я направи по-бързо и то да е качествено, просто мога да кажа браво и евала.
Аз може да не правя по 500 коли, както се изказват много други знаещи и можещи професионалисти, че правят за една година, но мога да застана гордо до всяка направена кола от мен дори да са 50 за годината, при мен не е важно количеството а качеството.
Даже ти би трябвало да оцениш факта, че бих приел колата ти преди започването на работният ми ден само за да ти угодя, ама ето на пак недоволстваш, няма угаждане.
Повечето клиенти са ми от провинцията и винаги се съобразявам и с тях за времето, но като не му изнася на някой няма как да променя това и аз имам личен живот и време, с които се съобразявам.
Автокозметични препарати

Върни се в “Предлагам услуги”