Kъде да обслужваме Lexus 220 d

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Kъде да обслужваме Lexus 220 d

Мнениеот smarti » Пон Апр 25, 2011 11:25 pm

Здравейте колеги, горд собственик съм на Lexus IS220 d.
Къде е най-добре да се обслужва колата в гр. София?
От къде купувате части и консумативи? Какво ми предстои да сменя по колата. По сервизна книжка маслото е сменено преди 7000 км.
Няма данни за описани сменени други неща по колата.
smarti

Град: София
Автомобил: IS 200 Sportcross

Re: Kъде да обслужваме Lexus 220 d

Мнениеот gebahn » Пон Апр 25, 2011 11:35 pm

Честито!
Моето масло също беше сменено скоро след като си закупих колата но го смених препоръчвам и на теб, друго което смених са обикновените и стандартни неща като филтри маслени въздушни също така свещи, не е лошо да си направиш и една комп. диагностика. Накладки най-вероятно а относно ремаци трябва някой по-светнат от форума да ти обясни.
Успех с колата и весело шофиране :)
gebahn

Град: Варна
Автомобил: IS 250

Мнениеот Д. Ив. » Вто Апр 26, 2011 11:11 am

1. IS 220d е с верига на ангренажа, която не се сменя. Има обслужващ ремък, но той се сменя на 30000 км. ако не се лъжа.
2. Маслото ти трябва да е 5W30 пълна синтетика и да отговаря поне на API SM/CF/EC и ACEA A3/B4, C3. Задължително MID/LOW SAPS. Ако искаш да си спестиш 3000 лв. за турбо ти препоръчвам масло Motul или Kuttenkeuler, като оставяш колата на празен ход за минута/две ако си я ръчкал много по светофарите в града или ако карал с над 2500-3000 об/мин извънградско за продължително време.
3. Свещите са подгревни и не се сменят освен ако нямаш проблеми и грешки в компютъра.
4. Хубаво е да се направи следната профилактика: чистене на EGR клапан (15 минути. работа ако си сръчен), смяна на масло и маслен филтър ~ 15 лв. в сервиза на Pitstop, смяна на горивен филтър, смяна на въздушен филтър, смяна на филтъра на купето + профилактика и почистване на климатика (пълнене с фреон, смяна на смазката на компресора, проверка за течове, дезинфекция ~ 60-70 лв.), смяна на антифриза - 9 лв./1 литър концентрат 50/50.
5. След всичките тези упражнения оставяш колата в гараж и махаш (-) клема на акумулатора за цяла нощ. На сутринта я връзваш и караш, така както си караш по принцип. Това се прави за да се изчисти таблицата, която помни стила на каране на шофьора и адаптира електрониката към него. Така след като вържеш акумулатора колата ще се нагоди към твоя стил на каране и можеш да постигнеш доста добра икономия на гориво.

П.П. Аз я обслужвам сам или в Pitstop (ако нямам необходимите инструменти). Частите ги поръчвам от Англия, като цените на повечето са 1/2 от тези тук.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Автомобил: IS 220d

Мнениеот smarti » Чет Апр 28, 2011 12:03 pm

Благодаря колега за изчерпателната информация. Къде е този сервиз Pitstop и доволен ли си от него?
Как се чисти този EGR клапан?
Може ли да ми дадеш насоки за поръчка на консумативите от Англия. Мисля да сменя всички консумативи които са описани по-горе както и антифриз и спирачна течност?
Задните ми гуми в средата са с по-малък грайфер отколкото от външната страна на гумата? Това нормално ли е? Трябва ли да сменят и задните гуми при това положение? Произведени са 07.2007!!!
Благодаря предварително!!!
smarti

Мнениеот Д. Ив. » Пет Апр 29, 2011 6:34 pm

Щом не ти е износена равномерно гумата ти препоръчвам и на реглаж на преден/заден мост да отидеш (тук вече не знам към кой да се обърнеш). Ето ти информацията за Pitstop (можеш да им се обадиш и да питаш) -> http://www.pitstopbg.com/service/
EGR клапана се чисти много лесно. Виж в темата за моята кола -> viewtopic.php?f=40&t=7147
Частите ги взимам от ebay.co.uk, трябва ти и PayPal акаунт. Другото е лесно.
Антифриз ти препоръчвам -> ANTIFREEZE K 12 PLUS на Kuttenkeuler http://www.unoils.com/index.php?menu=13 (9 лв./1.5 л. концентрат 50/50) - за мен това е най-добрия антифриз на БГ пазара като цена/качество.
Спирачна течност ... няма много значение в случая, по книжка се препоръчва DOT 4, която е минерална. Засега проблем със спирачките не съм имал и не мисля да слагам DOT 5.1, която е синтетична и несъвместима с DOT 4. Ако искаш да минаваш на DOT 5.1 трябва да се промива цялата система, което с всичките тези помпи и чудесии си е мада фака занятие.

Препоръчвам ти също да провериш цените при Lio, ще си позволя да му направя малко реклама:
Поленов филтър на купето:
    Цена в ТМ Ауто: 81.56 лв (обикновен хартиен); 140 лв. (с активен въглен)
    Цена в UK: 65 лв (обикновен хартиен)
    Цена при Lio: 20 лв. (обикновен хартиен, заместител, не оригинален); 73 лв. (оригинален с активен въглен)
Въздушен филтър:
    Цена в ТМ Ауто: 55.70 лв
    Цена в UK: 42 лв.
    Цена при Lio: 40 лв.
Горивен филтър:
    Цена в ТМ Ауто: 41.66 лв.
    Цена в UK: 36 лв.
    Цена при Lio: 27 лв.

Виждаш, че не си струва филтрите да се взимат от някъде другаде и да се чака доставка и т.н. По едрите части по окачването, двигателя и т.н. си заслужава, но не и по-дребните. Примерно аз си взех турбина на 40000 км. за 130 лв. при цена от 3000 лв. за нова и 500-1000 лв. за рециклирана.
Почти нови пружини за 10 лв. и т.н.
Последна промяна Д. Ив. на Пон Юни 06, 2011 8:11 pm, променена общо 2 пъти
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот smarti » Нед Май 01, 2011 2:23 pm

Благодаря колега denis40 за информацията. Мисля да се свържа с този сервиз щом наистина казвате, че разбират от Lexus и там да го обслужа. А за износването на гумите е много странно, дано не се окаже нещо нежелано. Ще направя диагностика на преден и заден мост задължително! Този човек Lio къде се намира и от къде са му частите та са толкова евтини?
Мисля да си поръчам консумативите от него! Маслото от къде да го купя?

Поздрави
smarti

Мнениеот Д. Ив. » Нед Май 01, 2011 5:07 pm

ТОВА е профила на Lio. Цъкаш на "Изпрати лично съобщение" и му пишеш какво точно искаш. Доколкото знам частите са оригинални, а цените просто са реални. Тези в ТМ Ауто слагат доста големи надценки, макар че понякога правят доста добри промоции. Аз си взех маслен филтър за 22 лв. от тях зимата.

А за маслото ... имам 20% отстъпка и за Kuttenkeuler и за Motul, мога да ти уредя и на теб. Мотул е по-добро (MOTUL 8100 ECO-Clean+ 5W30), но цената му е доста по-висока (7 литра = 178,48 лв.). Аз слагам Kuttenkeuler MB Tronic Plus 5W30 (142,40 лв. за 7 литра) и съм доволен, но на следваща смяна ще сложа Мотул за да видя дали ще има разлика и дали си заслужава парите.

*Цените са с включена отстъпка
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот Д. Ив. » Съб Май 21, 2011 7:36 pm

Смяна на въздушен филтър -> viewtopic.php?p=12445#p12445
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот sopata » Пон Май 23, 2011 9:24 pm

Здравейте колеги,
на колко километра е хубаво да се чисти EGR клапана?
Като се има предвид, че карам предимно градско, вече колата е на 47хил.км.
Имам чувството че разхода се вдигна малко.
Аватар
sopata

Град: Русе

Мнениеот Д. Ив. » Сря Май 25, 2011 7:08 am

10000 км
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот sopata » Сря Май 25, 2011 8:28 am

denis4o написа:10000 км

Мерси.
Аватар
sopata

Град: Русе