Може ли да заменя Xenon крушки с LED крушки ?

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

kalio
Регистриран: 09 март 2016
Автомобил: IS 220d

Re: Може ли да заменя Xenon крушки с LED крушки ?

Мнениеот kalio » 05 дек 2016, 10:07

Хубави ксененови крушки d4s има за по 75лв бройката в ОЛХ с 4г гаранция. Пишат ги, че са Osram и искат да се пази кутийката от крушката за да важи гаранцията, издават фактура и прочие. Не че е гаранция за смяната, но дa кажем, че е има предпоставки да е коректен търговецът. А и са наистина 4300К, което рядко се среща. Баластите на IS2 ката са кофти разположени и реално подмяната им без разлепяне на фара е невъзможна, заради недостатъчно оставеното място за изваждане на кабела, даващ захранване на крушката. Аз лично затова попреправих малко системата (не съм рязал оригиналната а ползвах перходници) и си вече съм с обикновени баласти, които ако се наложи смяна, отнема не повече от 10 мин.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 05 дек 2016, 18:19

Аз пък така успях да си сменя баластите сам без да разлепям нищо :) Просто трябва да свалиш фара и да си направиш малко гимнастика с пръстите :) Мястото е малко, но го има :) Също така конектора към крушката се разглабя и той.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

kalio
Регистриран: 09 март 2016

Мнениеот kalio » 07 дек 2016, 14:00

Интересно, имаш ли някоя снимк от процеса. Мина ми през ума да режа кабелите и да ги запоявам, но ме достраша, че нали високоволтов ток минава по тях. Конекторът към крушката да няма някакъв клип, който го освобождава?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 08 дек 2016, 16:08

При мен имаше достатъчно място да извадя баласта и "шапката" без да я махам, явно имам дълги и сръчни пръсти :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
ckron
Регистриран: 28 януари 2012
Автомобил: IS 250

Мнениеот ckron » 17 дек 2017, 18:27

Колеги, да не отварям нова тема имам един въпрос за лед крушки за късите светлини. Виждам, че задната част на лед крушките, където е вентилатора при повечето е с размер 42- 48 мм. Ако някой е слагал или знае може ли да каже достатъчно ли е пространството до задния капак на фара или трябва да се преправя, т.е. пробива, разширява и пр. Знам, че ще кажете да си го премеря сам, но в това време не ми се занимава да свалям кори и т.н. та ако някой знае отговора, ще съм благодарен да сподели :) Колата е is250 2009 г. с халогенни фарове. Ако мястото е недостатъчно предполагам, че няма да се занимавам засега, докато не измислят по-компактни крушки :mrgreen:

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 17 дек 2017, 23:54

ckron написа:Source of the post няма да се занимавам

Не се занимавайте.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ckron

Мнениеот ckron » 11 окт 2018, 10:35

Здравейте, колеги! Виждам, че няма голяма активност в темите за ИС 220/250 и затова викам да се похваля с новите лед крушки, които сложих на късите светлини. Колата фабрично е с халогенни фарове с лупи и е модел ИС 250 2009 г. С две думи останах доволен от осветяването, нямах проблеми с поставянето, както и колата изглежда по добре с тях! Така че ако някой се чуди могат ли да се сменят халогенните крушки с лед и заслужава ли си при второто поколение на ИС отговора е ДА! Макар че досега бях с Осрам Найт Брейкър и бях доста доволен винаги има и по-добро! Естествено взех достатъчно качествени и високо оценени от потребителите крушки. Естествено не светят в пъти по-добре от найт брейкъра, както ги дават, но едни 50% със сигурност! Не съм ги пробвал още при дъжд и мъгла как са, вероятно поради белия цвят не толкова добри, но затова си имам и фарове за мъгла. Това за сега, ако някой го интересува какви са крушките мога да му пратя линка от ибей на лични. Поздрави!

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 11 окт 2018, 13:20

ckron написа:Source of the post ако някой го интересува какви са крушките мога да му пратя линка от ибей на лични

Можете спокойно да качите линк и снимки.
Честито.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 11 окт 2018, 14:28

В какво се изразява интервенцията? Само смяна на крушките?

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 11 окт 2018, 15:19

За 50лв от http://www.ledwhitepro.com/en-led-%D0%B ... cob-4.html аз от тук си взимам, не си заслужава чакането от ибей, а и като гледам са доста по слаби твойте, тези светят и на дъжд много добре

Потребителски аватар
ckron

Мнениеот ckron » 11 окт 2018, 15:33

Както съм писал по-горе става въпрос за смяна на халогенни с лед крушки. Дилемата беше дали ще се съберат във фаровете на автомобила без преправяне, тъй като при лед крушките има радиатор отзад, който удължава крушката, както и има допълнителни модули, чиято цел не ми е ясна, но предполагам че служат за поддържане на напрежението или нещо подобно. В същото време при ИС 250 капачетата, които покриват крушките отзад са от твърда пласмаса и не би ми се искало да ги разпробивам и преправям. Оказа се, че фаровете биха могли да съберат и доста по-обемни крушки и модули, предвид на това, че крушките на късите светлини стоят перпендикулярно на посоката на движение и задния капак в случая не пречи при поставянето на крушки, които отзад са по-дълги от стандартните.

Потребителски аватар
ckron

Мнениеот ckron » 11 окт 2018, 15:50

sokolchev написа:За 50лв от http://www.ledwhitepro.com/en-led-%D0%B ... cob-4.html аз от тук си взимам, не си заслужава чакането от ибей, а и като гледам са доста по слаби твойте, тези светят и на дъжд много добре

Тези ги знам, но в ибей са по 10$ и ми се сториха много евтини за да са хубави :D Аз търсих такива с по-висок рейтинг и цена, предвид на това, че за да свети добре една лед крушка, освен мощност не по-малко важно е и качеството и разположението на чиповете.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 11 окт 2018, 16:01

Ами аз тези вече 6 месеца ги ползвам при почти постоянно светене и нямар никакви проблеми, като се има в предвид че са поставени на камион който има постоянно вибрации, палене/гасене... На денонощие светат около 20 часа, имат си гаранция така че и да стане нещо на другия ден ми дават новата, на няколко камиона съм сложил H7 и H1, сега ще слагам и H3

Toshiro
Регистриран: 09 януари 2018
Автомобил: GS 300

Мнениеот Toshiro » 11 окт 2018, 16:10

sokolchev написа:За 50лв от http://www.ledwhitepro.com/en-led-%D0%B ... cob-4.html аз от тук си взимам, не си заслужава чакането от ибей, а и като гледам са доста по слаби твойте, тези светят и на дъжд много добре

От опит - не съм доволен, особено при дъжд. Купих ги с купон за горе долу 10-тина долара и това им е максималната крайна цена, според мен.
Може би зависи от рефлектора и не е съм уцетил правилния ретрофит.

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”